Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

C&R kalastamisest

More
10 years 10 months ago #3642 by sven862
Replied by sven862 on topic C&R kalastamisest
Nõus jeekimiga

Harrastaja on vast väike faktor võrreldes nende teiste probleemidega.
More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3643 by Mark0
Replied by Mark0 on topic C&R kalastamisest

Jeekim wrote: CR-i probleemiks pidada tähendaks ju - kes kala ei söö, sel pole ka kalale asja. On palju tõelisi probleeme - röövpüük, veekogude reostamine, traalpüügil tapetavad kalad jne.

Minu küsimus seisnebki selles ürgses tähenduses, milleks jahti pidada looduse vastu lihtsalt sportlikust huvist ja lõbu pärast ?
Kasse paintball püssidega jahtida ... .ka kedagi ei tapaks ja saaks jahipidamise adrenaliini laksu kätte ? Noh ja kui tapakski, siis läheks see ju nagu ka kaladegagi, nii öelda loomulikku kadusse ?
MIlle poolest mu ettepanek kasse jahtida erineb C&R kalapüügist ?
Last edit: 10 years 10 months ago by Mark0.

More
10 years 10 months ago #3644 by Vertu
Replied by Vertu on topic C&R kalastamisest
Mis puutub aga paaditäie haugide püüdmisse ja 2/3 tagasi laskmisse, siis ma isiklikult ei saa aru, MILLEKS on vaja 18 haugi päevas välja püüda ... Kas 6 haugi siis ei kosuta juba vaimu ja ei anna päevase adrenaliinilaksu kätte ? Kui juba seda teed mindi, siis vii töö lõpuni ja toida lähedasi tuttavaid ja sõpru, selle eest oldakse kindlasti tänulikud, vaevalt et miskit hapuks läheb tänapäeva majanduskliimas ! ?

Annaks siis vastuse ka. Ei, 6 haugi ei anna päevast adrelaksu kätte. Kui pikaks päevaks merele mindud siis tahan selle aja ära ka püüda, erinevaid kohti, lante katsetada, lootuses et äkki tuleb mõni tõsine koll jne. Läheks ainult 6 havi järgi, siis tähendab seda et käikski toidu pärast kalal. Ma käin ikkagi lõbu pärast. Lähedased on ka kala küll saanud ja enamus tuttavaid ise kala püüda oskavad, üldine majanduskriisid ja kliimad ei huvita. :) Haug on tugev kala ja korra paadi eest läbi käimine ei tee talle midagi. Talvel Pärnu lahel oli küll sitt tunne tegelt, mõnest august kribu ahvenat ketti tuli, muska sügavalt sisse neelatud, külmas kohmitsedes pool vigase kala august alla viskad. Jääle ka jätta ei saa kuna alamõõt peal ja trahvid, kontrollid tugevad.
Time to create page: 0.102 seconds
Powered by Kunena Forum