Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6470 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Loll järjekindlus viis sihile.
Täna varahommikul, kell 5:30 võttis valget 25 grammist snäpsi selline tore isend:

L63 ja 2,635kg.
Võtt ise oli esmapilgul selline, et jäi kivi taha, kuid hetk hiljem oli siiski aru saada, et see kivi elab. Oli meeles ridva otsa vastu vett hoida ja õnnestus küünlaid vältida. Mängu ja väsitamist oli kõigest 2-3 minutit, siis ujus nii ilusti ja vaikselt mu kõrvalt mööda, ei jäänud muud üle, kui silitasin käega üle selja, naksti sabast kinni ning kõndisin kaldale ära.
Kohe peale seda keeras öösel paar-kolm tundi idast puhunud õrn õhk kagusse-lõunasse ära ja pidu läbi.
Attachments:
Last edit: 8 years 11 months ago by O.R.
The following user(s) said Thank You: elmerike, wingsuit
More
8 years 11 months ago #6474 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Meriforelli hooaeg 2015
misasi on snäps? :)

More
8 years 11 months ago #6475 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Pildil olev lant:)
www.fiskaonline.se/gladsax-snaps-25g.html
Parimateks värvideks on valge ja roheline/kollane.
Väga äge lant on, tõeline lendur, pausidel peab ettevaatlik olema, langeb võrdlemisi kiirelt. Samas on saadalav ka kergemat (20g) ja raskemat (30g), vastavalt vajadusele.
Üldisemalt paneb mind kergelt imestama, miks piimvalgeid lante nii vähe tehakse ja saada on. Kas see on mingi uus "leid" või näkkab sädelevaga paremini ostjaid:) Igatahes minule on algusest peale räägitud, et valge on hea. Eriti hämaramas ja hägusemas vees.
Olen seda ka usaldanud ja põhilised püügikad on minul just valge värviga landid.
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6482 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Meriforelli hooaeg 2015
Tere, kütid!

Eile sai Kotkaga õhtupoolikul läänerindele kihutatud, et mõnusast läänebriisist viimast võtta. Jõudsime püügipaika ning nagu kardetud, oli vees palju hõljumit mis püüki omajagu segas - iga viskega oli vähemalt pöörla küljes vetikaläga. Kotkas oli paarsada meetrit eemal ning võitles vees oleva heinaga, minul allpool augus oli rohkelt eelpool mainitud hõljuvat vetikat. Kiire plaanipidamine telefonitsi ning otsustasime, et teeme veel loetud visked ning siis sõidame edasi.
Järgmisel viskel käis ridvast meeldiv jõnksakas läbi, täiesti ootamatu et sellises vees kala oli. Sellest tulenevalt ei suutnud ka korralikult haakida ning paari sekundiga oli kala läinud. Ei jõudnud rulliga isegi uut pööret teha, kui toimus uus võtmine (parv!?!), seekord jäi kala esmapilgul korralikult otsa. Karjusin Kotkale, et kahvaga appi tõttaks, kuna tundus et tegu on minu rekordkalaga (no esmapilgul ikka korralik koll). Umbes 20m kaugusele tuli elukas jõuliste jõnksatuste saatel, kuid siiski suhteliselt taltsalt, siis otsustas teha äkilise, pika ning jõulise sööstu avamere suunas, millele järgnes teine analoogne - sidur ainult kärises. Peale seda sai kalal jõud otsa ning meeltesegaduses ning korraliku adrekapaugu pealt ei suutnud ma otsustadagi kuidas kala veest välja saan. Kotkas oli kahvaga samuti piisavalt kaugel, et ma ei hakanud teda ootama ning nähes et 2 konksuharu on korralikult suunurgas kinni, ajasin näpud ümber lõpuste - mahtusid! Panin kala sumpa, lõpetasin piinad ning vaatasin et krt kolmekas tuleb ära küll! Sama kinnitas ka minuni jõudnud kamraad. Kiire fotosessioon ning nullitasime veel 30 minutit. Kaldale jõudes viskasime imelooma kaalu külge ning oh üllatust - ainult 2,6 kg, teine kaalumine näitas 2,5, seepärast säilis veel lootus, et äkki lihtsalt kaal paneb tala. Igatahes ei lasknud emotsioonidel langeda ning sumasime tagasi vette, vahetasime mingi aja pärast ka kohta, aga rohkem midagi ei toimunud. Kodus kaalumine näitas kala kaaluks 2,710, pikkust L64. Siiski ei ole nii ilusates proportsioonides merikat sel kevadel veel näinud, enamasti rihmad või ülesöönud põrsad (mitte et viimane halb variant oleks). Kahjuks kolmeste klubisse ei pääsenud, aga rekordkala ikkagi!

Landiks Viljari käsitöö. See mudel on nüüd kevadel ainult kolmel püügil rakendust leidnud, aga ilma kalata pole veel kordagi jätnud!

Piltide autor Erik Normak.


Attachments:
Last edit: 8 years 11 months ago by Barbatula.
The following user(s) said Thank You: hannes, neutral, elmerike, Foreman, O.R
More
8 years 11 months ago #6483 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2015
Parim, mis eile toimus, oli tuule suuna järsk muutus ja selle tõttu peaaegu olematu tuule paisumine nooreks tormiks ca 5 minutiga. OK, algul olime Raikoga ühe platsi peal, kust ta alaka sai ja vabastas ning siis veel paar tõenäolist togimist sai. Siis teise platsi peal ei toimunud midagi ja mulle seal ei meeldinud kah, lisaks said püksid märjaks. Seestpoolt. Lühikese inimese probleemid. Üritasin ühe suure kivini ennast pressida, ehkki nägin, et liiga sügav on ümber. Kivini ma ei saanud, kahlad seest veidike märjaks küll. Siis kolmanda platsi peale. Selleks ajaks olid saapad juba suht puru nii et varbad totaalselt ligunesid vees. Ronisin ühest varest merre ulatuvate suurte kivide peale ja jalutasin võrdlemisi kaugele. Keeruline oli see jalutuskäik seetõttu, et kummikutel olid ülilibedad tallad. Mingil hetkel tuli ülikaugelt üks kala. Solberdamise järgi sain aru, et kala, mitte vetikas. Oma 30 senti oli tal pikkust. Noh, ok, kui venitada, äkki ka 35. Ei tea, sest solgutamise tagajärjel läks ta õnneks ise otsast. Siis tuli veerand tundi hiljem mõõdukala, lasin tal hoolega sidurit käristada, nautisin protsessi. Kordan lõputult: kahva mittekasutamine on ikka tõeline kaif. Ujutad ja ujutad teda, edasi-tagasi, sidurit peale ja sidur maha. Ja tead ja TUNNED, et kui lähebki otsast, on see jummalast pohh. Sain ta lõpuks kätte, ei midagi erilist, 1,68 ainult, aga trallitas mehiselt. Kahjuks mitte just täishõbe, aga raskel ajal mis teha. Siis veel hiljem kaugelt üks korralik rabamine, mis otsa ei jäänud ja siis kliimamuutus. Kurat kus hakkas puhuma, tahtis mind kivi otsast alla lükata! Ootasin mis ma ootasin, et äkki paraneb asi, aga ei. Lõpuks tuli hakata tagasi minema. Jalad ju läbimärjad ja külmast kanged ja tundetud. Võtsin oma Speedmasteril rulli maha ja kasutasin ritva kui jalutuskeppi. 250 euri küll, aga võimalik uppumine ei tundunud parem väljavaade. Kordan, saapad ülilibedad, keeruline on kivide otsas ukerdada, aga kivide vahel jälle vesi liiga sügav. Õnneks oli kriitilist maad mitte just liiga palj. Külgtuul on lihtsalt kõige vastikum, lööb jalad vägagi ebameeldivalt alt ära. Sain natuke madalama ala peale, kus sain edasi liikuda juba kivide vahel. Ka ritva ei murdnud ära, kui tõesti olin teda sunnitud toena kasutama. Kaldal tagasi, tegime veel kiire käigu esimese platsi peal tagasi, kust ma korraks isegi kala otsa sain. Vesi oli juba üsna tugevalt häguseks muutunud. Kuna kasutasin valge seljaga lanti seekord, siis tuleb tõdeda, et vähemalt endale oli selline lant küll vees üsna kenasti jälgitav, just hägusama vee puhul. Äkki näeb kala seda kah paremini. Puhkus igatahes selleks korraks läbi ja tagasi tööl neegrivärgi juures. Üritan olla tubli ja kokkuvõtte kah mingil hetkel ära teha ja blogisse riputada.
The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, O.R
More
8 years 11 months ago #6487 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Meriforelli hooaeg 2015
Eh, taaskord pean ütlema et elu on olulisem kui kala!
Time to create page: 0.227 seconds
Powered by Kunena Forum