Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
02. jaanuar 2015 23.39 - 17. jaanuar 2015 11.59 #5829 wingsuit
Eelmise merikateema saba: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3366-meriforell-vol-3?start=50

hoi auväärsed

ma olen nüüd oma esimest (korda-paar varem ka proovinud) hooaega merd piitsutanud ja peale ühe alamõõdulise on kõik ca 20 korda nupuks jäädud. kuigi emotsioonid ja looduses viibimine on ka kenad, on tunne et ise omalkäel lugemine-proovimine ei anna enam erilisi edusamme..

Oleks siin keegi kes viitsiks näiteks lähipäevil mereäärde kampa tulla ja näpunäiteid jagada? ei oota mingit kursust, pigem miskit stiilis et näe, sellise ilmaga on seal hea püüda, näed, seal on kivivare kus vahest passivad jms...võibolla teen ise ka püügi juures midagi katastroofiliselt valesti, selle äramärkimine oleks ka muidugi imeline :)

ehk keegi viitsib, tänud juba ette
Teema on lukustatud.
Info
10. jaanuar 2015 15.58 #5875 timo
Passisin terve nädal ilmateadet erinevatelt saitidelt ja juba nädala keskel hakkas lubama, et suurem tuul jõuab alles laupäeva õhtuks kohale. Seega on vaja laupäeva hommikul varavalges kividel olla juba. Rääkisin oma mõtetest ka Elmerile ja ka tal hakkas see mõte peas idanema. Nii saigi kokku lepitud, et ta võtab mind hommikul auto peale ja mina valin püügikoha.

Hommikuvalguse saabudes on vesi kenasti puhas igast ilmakaarest ja püük võis alata. Laine oli vastutuult suur kuid tuul jällegi mõõdukas. Panin üle pika aja otsa inlainer D360 landi 18g, millega ma lubasin juba sügisel algust teha. Vastu tuult lendas see kenasti, kuid madalas vees kerides ei saanud pause teha ja lant kippus kivide taha kinni jääma. Vahetasin siis selle Aapua roosa vastu välja. Peale 2h püüki toimus üks rabamine jalgade ees jälle just kerimist lõpetades. Tundus alamõõdus olevat ja sai ka ise minema. Pommitasin siis veel tükk aega sinna lähedale kuid ei miskit. Jõime teed meega ja ajasin magusat kommi näost sisse, et nati energiat juurde saada.
Vahetasime siis asukohta ja hakkasime vastu tuult püüdma. Mõne aja möödudes toimus korralikult tugev võtt ja 2-3 sek oli kala otsas, kuid läks siis oma teed. Jõudsin mõned krõbedad sõnad öelda ning nentisin, et pulss oli kiiremaks läinud ja väike adrenaliini laks kätte saadud.

Tänud Elmerile, tagasiteel oli mõnus rammestus kontides ja autosõit on ka päris mõnus, kui ei pea ise roolis olema!
Merikapüügis tuleb nüüd paus sisse teha ja järgmise käigu võtan plaani kohe veebruari alguses kui algab jõeforelli hooaja avapauk.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike
Teema on lukustatud.
Info
17. jaanuar 2015 03.16 - 17. jaanuar 2015 11.15 #5895 Reamees Ahven
L68/3.52kg. Hooaja avapauk, Viljar Metsiku hõbeda karva landiga, idast. Pikka madinat ei olnud, tuli otsa
üsna lähedalt. Kahvatades tuli landi otsast lahti, aga joppas ja sain kahvast korralikult kinni.
Tegemist isikliku rekordiga, kardetavasti veel pikkadeks aastateks.
Hääd kalaõnne, kallid kaasteelised! :)
P.S. Fotode autor Erik Normak!

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo, neutral, elmerike
Teema on lukustatud.
Info
17. jaanuar 2015 11.17 #5896 hannes
Oppaa, mis kala! :) Õnnitlused!

PS. Kenad-kvaliteetsed pildid (Y)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Reamees Ahven
Teema on lukustatud.
Info
24. jaanuar 2015 17.13 #5938 timo
Ei suuda merikapüügile pausi sisse teha. Ilmad super ilusad ja Reamees Ahvena piltidest inspireerituna viis täna tee jälle mere äärde.
Tulemuseks üks kontakt korraliku kalaga aga äraminek tuleb enda süüks panna. Kolmik oli puha nüri :blink:
Vesi idapool superpuhas!

Pikem jutt:
minugakalale.blogspot.com/2015/01/merikas-s32.html
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, Reamees Ahven
Teema on lukustatud.
Info
14. veebruar 2015 11.09 #6081 hannes
Kena sõbrapäeva :fish:
Tegin hommikul tiiru lääne pool. Kuna vesi üsna hägune ja neopreenid hakkasid jääkülma vett sisse laskma, jäi püük lühikeseks. Madalas poolsaarekese taga, kus vesi selgem, oli üks järgiujumine. Samast kohast tõmbasin ühe salavõrgu ka välja :angry: Rohkem selget vett ei leidnud ja pakkisin asjad kokku. Käisin üsna popis merikakohas, kuid püüdsin uhkes üksinduses ja ühtegi hingelist ei kohanud. Ka lumine rada, mis vee äärde viis, oli jälgedeta.
Teema on lukustatud.
Info
15. veebruar 2015 01.41 #6086 Reamees Ahven
Ma olen ka käies tähele pannud, et idas olen täitsa üksi. Kolm neli korda olen põhi kohtades patrullinud, vesi
kohati täielik unistus, aga kedagi peale minu ei ole näha olnud. Homme plaan jälle nautlema minna.
Timo - sain Mikult ühe paki ken sawadasid, tahad eraldan sulle mõned? Mingi aja tagant peab neid vahetama.
Mul oli alguses 4-5 kalaga nii, et mis otsa tuli, see kaldal käis. Aga siis hakkasid konksud väsima ja hakkasid ka ära minema. Nüüd panen ainult värsketega.
Teema on lukustatud.
Info
24. veebruar 2015 13.26 #6128 timo
Eile õhta panin plaani paika, et prooviks seda suuremat kala tabada. Viimase jõekatripi alamõõduliste kalade mõju võib psüühikale jälje jätta.
Esimene tunnike ida pool möödus rannikut kammides päris kiiresti. Oli mitmeid toredaid "võtte" kivide poolt, mis korraks pulssi kiirendasid.

Lõpuks ka kotikala: L52

Rohkem lugemist: minugakalale.blogspot.com/2015/02/merikas-s33.html
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, ceemic, Jeekim, elmerike
Teema on lukustatud.
Info
28. veebruar 2015 15.01 #6140 timo
Täna sai koos Elmeriga uus käik ette võetud. Kotikala ei saanud, kuid saagiks kahe salavõrgu peale üks lest + üks võõras lant. Värdjad elukad, need röövpüüdjad! Põlved tuleks neil läbi lasta ja siis maratoni jooksma!

Pikemat lugemist: minugakalale.blogspot.com/
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike
Teema on lukustatud.
Info
01. märts 2015 20.29 - 01. märts 2015 21.30 #6145 ake87
Eile, 3,3 kg puhast rõõmu Saaremaalt.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, timo, elmerike
Teema on lukustatud.
Info
02. märts 2015 15.19 #6150 timo
Sellise hõbedase pildi peale tuleb Reamees Ahvenal nüüd uuesti spinna võtta ja rekord üle lüüa. Mina näen unes ainult selliseid :lol:
Teema on lukustatud.
Info
15. märts 2015 12.56 #6213 timo
Täna oli aeg piiratud ja sain ühe hommikuse püügi teha loetud tundide jooksul. Vesi ilus, kerge laine, tuul ka briisina puhumas - olemine nagu postkaardil. Kahjuks ei toimunudki midagi. Sai lihtsalt looduses viibida. Eemal ühest sügavast august helkis miskit punakat vastu. Haakisin oma landi kolmikuga seda paika kuni midagi jäi ka konksu taha. Pole ise varem sellist lanti näinud. Konksuks üheharuline ja lõksu küljes oli tiba nööri. Puhastasin konksu ära ja proovisin sellega edasi püüda. Lendab hästi, kerimisel sellise laisema mänguga. Ehk mõned teadjamehed teavad, kelle toodanguga tegu on ja kas keegi üheharulise konksuga merikat üldse on püüdnud?

Terv
Timo
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
15. märts 2015 13.18 #6214 Uitaja
Ise pole üheharulisega püüdnud, kuid kord vestlesin mehega, kellel oli otsas inliner ja üheharuline konks. Ütles, et otsa jääb sama hästi kui kolmikuga, boonusena pidavat olema suht ohutu mööda põhja kolistada, kinnijäämise protsent suht olematu, kuid nagu pildilt näha siis mitte täielikult.
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2015 08.32 #6216 oinz
Eile lohusalust võrguga üks kahe kilone hõbedik
Teema on lukustatud.
Info
16. märts 2015 12.24 - 16. märts 2015 12.25 #6219 O.R
Tere.

Tegin eile enda hooajaga algust.
Piirkonnaks Pakri ps.
Landiks Hansen fight valge tobias, 21g.
Merre jõudsin poole kolme ajal. Laine ideaalne, tuul mugav. Kohati üsna palju biotiidi ja muskoviidi hõljumit vees, aga seda ainult kalda ligidal.
Esialgu otsisin kohta ja loopisin siia sinna, ei miskit. Aga siis, kella nelja ajal leidsin ilusa liivakivi nuki ja peale mõningat loopimist otsustasin ühe pingutatult pika viske teha. Lendas ilusti kaugema liivakivi kalju taha ja kohe võtt. Ragistasin teda 20-30 m kalda poole, kuni otsast kadus. Tugeva kala mäng oli. Viskasin uuesti samma kohta. Kohe võtt, ragistasin seda 15-20m kalda poole, kuni otsast läks. Jälle tugev kala. Kerisin landi välja, vaatasin kolmiku üle, korras, sai veel päev varem uueks hooajaks uus otsa pandud. Viskasin jälle samasse kohta, kohe võtt. See oli nüüd natsa pisem ja väristas rohkem, kuid läks üsna kiirelt otsast. Kerisin landi kiirelt välja ja viskasin jälle samasse kohta. Kohe võtt. Kerisin teda 20-30m kalda poole, kuni otsast läks. See tuuseldas pärast laines tükk aega ringi, hüppas ja kargas. Korralik kala oli. Ja pärast seda täielik vaikus. Ehk siis sattusin parvele peale, aga no krt. Ma ei teagi, mis jama on. Eelmine aasta lõppes mul sarnase püügiga. Äkki on asi nööris ja suhteliselt jäigas spinningus. Et lõhub kala ära. Eilne püük lõppes veel sellega, et nöör läks kerimise ajal katki, ma ei tea, kust tuli see reaktsioon, aga sain sippanlt maha jooksva nööri otsast kinni ja tirisin landi niisaama välja. Kaalun tõsiselt tamiili peale minemist. Siit nüüd küsimus, et, mis tamiili või, kui nööri, siis millist soovitate? Sõber soovitas Shimano Technium 0,28mm.

Iseenesest oli ju tore püük, ilm ilus, kala nägi kah, aga ühe oleks võinud ikkagi kätte saada:)
Teema on lukustatud.