Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
8 years 11 months ago #6461 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Njah, ma alustasin merikapüügiga eelime kevad samal ajal ja selist nullirida, nagu praegu on, pole veel pidanud kohtama. Juba esimesel püügil sain 3 kala kotti ja seda just Hiiumaal. Olen vist ära hellitatud:)
More
8 years 11 months ago #6462 by vilk
Replied by vilk on topic Meriforelli hooaeg 2015
Madis need W tähega landid on minu tehtud!
Attachments:

More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6469 by raikoj
Replied by raikoj on topic Meriforelli hooaeg 2015
Fantastiline päev oli eile. Esimeses kohas suhteliselt kiiresti ühe alamõõdulise sain, aga tunne ei olnud õige ja läksin teise kohta. Seal ei olnud ka tunne õige. Vesi paistis veidi sogane olevat, lisaks hulpis vetikaid ja maatuuled olid vee väga külmaks teinud. Kohe esimese viskega jäi lant kinni. Kolmik oli vetikaid täis, aga üks forell, paistis et mõõdukas, sellegi poolest proovis hammustada seda. Paar viset samas suunas ja oligi otsas. Viskas küll ühe ilusa küünla, aga suhteliselt kiiresti sain ta enda juurde. Pidin talle mitu korda pai tegema, enne kui ta piisavalt maha rahunes. Mõõduks 60 cm, nii kahe kilo kanti. Mõtlesin juba, et väga head uued kolmikud olin valinud, sest siiani olin kõik otsas olnud kalad, ka varasematel kordadel, kätte saanud. Loopisin edasi ja sain paar kala veel otsa, aga peale paarikümmend sekundit läksid nad oma teed. Neist üks oli päris kobe, suurem kui see mille kotti panin. See läks minema mu enda lolluse tõttu. Algul natukene käristas sidurit, aga siis hakkas põhjas nii hullult rapsima, et otsustasin sidurit veidi järgi anda, aga samal ajal raibe sööstis minu poole. Tamiil jäi lõdvaks ja läinud ta oligi. Peale kontakte oli nii viis minutit pausi, aga kui umbes kümme meetrit edasi liikusin, siis oli jälle kaugelt paar kontakti. Kokku oli niimoodi lühikese aja jooksul 14 kontakti. Kontaktideks lugesin vaid neid kordi, kui kala kümmekond sekundit otsas oli. Tonksamisi ei jõudnud lugeda. Panin korra ka veidi suurema kolmiku, aga kala kätte saamist see ei mõjutanud. Ära minemist võis mõjutada ka see, et püük toimus suurte veealuste kivide vahel. 14 kontaktist vaid 5 kala vabastasin ise. Alamõõdulised liiga väikesed just ei olnud, nii et actionit oli piisavalt.

Selline olukord lõi väga head tingimused testimiseks. Proovisin kalu nii haakida kui mitte ja ma pean ütlema, et tulevikus ilmselt ma pigem enam ei haagi. Vahel nad jäävad suhteliselt õrnalt kinni ja haakides võib nad hoopis lahti haakida. Meriforell on nii tugev, et ta ise ennast, juhul kui sidur "õigesti" reguleeritud on, rahuldavalt kinni haagib. Teatud juhtudel, ilmselt siis kui tundub, et kala ennast vaikselt otsa "imeb", ma siiski vast haagin tulevikus.

Lõpuks olin kivide peal astudes päris kaugele liikunud. Võtmine ilmselt päris järgi ei jäänud, aga mul hakkas nii külm, et käte vappumine ei lubanud enam korralikult püüda. Saju ajal ei näinud enam kive mille peale astuda ja tagasi liikudes paar korda hoidsin ainult tahtejõuga vee pükstest väljas. Hiljem proovisin veel paari kohta, aga päike tuli välja ja tunne ei olnud enam õige.
Last edit: 8 years 11 months ago by raikoj.
The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, Foreman, O.R, wingsuit
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6470 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Loll järjekindlus viis sihile.
Täna varahommikul, kell 5:30 võttis valget 25 grammist snäpsi selline tore isend:

L63 ja 2,635kg.
Võtt ise oli esmapilgul selline, et jäi kivi taha, kuid hetk hiljem oli siiski aru saada, et see kivi elab. Oli meeles ridva otsa vastu vett hoida ja õnnestus küünlaid vältida. Mängu ja väsitamist oli kõigest 2-3 minutit, siis ujus nii ilusti ja vaikselt mu kõrvalt mööda, ei jäänud muud üle, kui silitasin käega üle selja, naksti sabast kinni ning kõndisin kaldale ära.
Kohe peale seda keeras öösel paar-kolm tundi idast puhunud õrn õhk kagusse-lõunasse ära ja pidu läbi.
Attachments:
Last edit: 8 years 11 months ago by O.R.
The following user(s) said Thank You: elmerike, wingsuit
More
8 years 11 months ago #6474 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Meriforelli hooaeg 2015
misasi on snäps? :)
More
8 years 11 months ago #6475 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Pildil olev lant:)
www.fiskaonline.se/gladsax-snaps-25g.html
Parimateks värvideks on valge ja roheline/kollane.
Väga äge lant on, tõeline lendur, pausidel peab ettevaatlik olema, langeb võrdlemisi kiirelt. Samas on saadalav ka kergemat (20g) ja raskemat (30g), vastavalt vajadusele.
Üldisemalt paneb mind kergelt imestama, miks piimvalgeid lante nii vähe tehakse ja saada on. Kas see on mingi uus "leid" või näkkab sädelevaga paremini ostjaid:) Igatahes minule on algusest peale räägitud, et valge on hea. Eriti hämaramas ja hägusemas vees.
Olen seda ka usaldanud ja põhilised püügikad on minul just valge värviga landid.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum