Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 2 months ago #4300 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Sa praegu keerasid selle piinlikkuse jutu teistpidi. Mina piltide all kunagi teiste saake ei halvusta ja samuti tunnen seekord teistmoodi "piinlikkust" seal lainetava õeluse pärast.
Ei ole ju üritanudki teistele reegleid määrata vaid ütlesin, et mina ei soovi midagi minu meelest mittesoovitut jõest kaasa võtta.
More
10 years 2 months ago #4301 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 5
Leian et siiski on see igaühe otsustada, millise mõõdus kala ta koju toob või tagasi laseb. Seda peale suruda on minu meelest vale. Küll aga igaüks, kes kala juba kauem püüdnud peaks mõistma, millisest kalast ka midagi valmistada annab ja millisest mitte. Minu põhjus, miks need kalad tagasi lasin, oligi see, et minu meelest L36 talvises toitumises püksirihmast midagi erilist ei tee. Ega see L40 nüüd mul absoluutne rusikareegel ka pole, ilmselt mitte kellegi jaoks, kes ametlikust alammõõdust suurema enda jaoks kehtestanud on. Vabalt võib juhtuda, et suvises toitumises pontsaka L38 kaasa võtan omale toiduks ja ka L44 kudest räsitud püksirihma tagasi lasen.
Et nüüd segadust ei tekiks, siis igaks juhuks mainin, et olen kogu oma teadliku elu kala püüdnud. Vanaisa selle pisiku minusse süstis ja eks selle pisikuga minu veres ka kunagi hauda lähen. Jõekatki olen kunagi ammu vahetevahel püüdnud aga kuna läheduses erilisi püügipaiku pole, siis võiks öelda, et selles osas olen totaalne algaja. Selle hooaja püüan aga just jõeforellile pühendada, sest arst soovitas rohkem liikumist ja donkakaika taga istumine just kõige liikuvam püügiviis ei ole...

More
10 years 2 months ago - 10 years 2 months ago #4302 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Ceemicuga nõus.

Kui mina hakkasin mõõdus kalu saama siis ikka L36 oli korralik kala.....ja siiani ütlen sõpradele, kes asjaga algust teevad, et mõõdukala ikka annab saada, L36 on ikka juba kala moodi. Eks oskuste ja kohavaliku arenedes lihtsalt võin valivam olla aga see pole ka mingi reegel. See hooaeg pole kätt valgeks veel saanud aga kui esimene kala on L36, siis läheb ta mul kotti ja ei ole piinlik ka kodus teda fileerida, sest saia peal saab ta võrratu olema.
Tore kui inimesed seadust järgivad ja kui nad võtavad vähem kui lubatud siis ikka hea ju. Minu peres kulub see punane kiiresti ära, seega ühega hooaja jooksul ma piirduda ei saa :D

Ja sügavkülma kogun ka! Novembris oli veel hea võtta ja kala oli maitsev ka, teen palju sushit ja sinna sobib toores jõekas ideaalselt....ei näe põhjust poodi joosta, seda enam, et pole alati lihtne saada 200-300g tükikest poest.

Ausaltöeldes meeldiks mulle rohkem kui "punasekütte" ei liigitataks eraldi gruppi, ei teiste ega nende endi poolt. Vahet pole mida püüda, kui teed seda väga hästi ,siis oled nii või naa austuse ära teeninud....olgem ausad, ega see jõeka jaht nüüd mingi imeasi ka pole. Lihtsalt mõnele meeldib passiivne püük, teisele aktiivne.
Last edit: 10 years 2 months ago by sven862.
More
10 years 2 months ago #4303 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 5
Eks ta oli on ja jääb muna-kana vaidluseks.Aga kindlasti olete muga nõus,et rõõmu pakub pigem 56 cm.ne kala kui 36.ne.Ka 46 on 36-sest erutavam vastane.Aga nagu Aapua ütles on kala eri suuruste arvukus eri tasemetel Kui 36,sed hulgaliselt ära võtta,siis paratamatult väheneb ka nende hulk kes potentsiaalselt suureks kasvaksid.LIsaks on nö kindlapeale söögiks kala hankimine suht lihtne kui minna teatud lõikudele,kus mõõtu jõudnud kala suht lihne saada on,samas pole seal eriti suure kala lootust.Seega arvan,et nö vabatahtliku suurema alammõõdu propageerimine on hea.Kõvu vastaseid ja positiivseid emotsioone tekib rohkem.Ma ei tahaks uskuda,et me selle punase liha söögiks hankimise pärast kalal käime. On ikka suur vahe enesetundel ja eriti emotsioonil,kas võtad saagikotist välja pooleteisese või 500 g.se.
See seaduslik alammõõt ikka lihtsalt sellega seoses,et kala vähemalt korra elus kudeda jõuaks.
Mis meetodil te forelli sügavkülmutate,et tal kuude möödudes veel nö kuivamaitset juurde pole tulnud?
More
10 years 2 months ago #4304 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Koju jõudes kohe külma, keeran toidukile ilusti ümber ja pole tal häda midagi.
More
10 years 2 months ago #4305 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforell vol. 5
Tere kõigile headele tuttavatele siinses foorumis ja ilusat alanud hooaega kogu siinsele rahvale!
Mõtlesin, et kaua ma ikka aega ajalt siit läbi jooksen ilma sõnagi ütlemata B)
Time to create page: 0.142 seconds
Powered by Kunena Forum