Foorum

lock Jõeforell vol. 5

Info
19. november 2013 18.05 - 19. november 2013 20.54 #4051 STF
Eelmise teema saba: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3306-joeforell-vol-4?start=200#4053

Tegemist on kohaga, mis jääb suurematest teedest kaugele metsa sisse. Ma täpsemalt ei räägi, et mitte karu asukohta reeta. Jahimehe jutu järgi käib seal sügiseti vilgas kudemine. Päeval istuvad pesadel väiksed kalad, õhtuhämaruses ilmuvad välja suuremad. Suvel meelitasin sama truubi alt nr 1 pöörleva otsa ilusa konkslõuaga isakala. Eks ma nüüd annan ka jahimeestele teada, et tegemist polnud röövpüüdjatega. Ja soovitan neil edaspidigi silmad lahti hoida. Õnneks käivad nad sealkandis tihti söödaplatsidele täiendust viimas ja oma tornides passimas.
Teema on lukustatud.
Info
19. november 2013 19.05 #4052 siirdesärg
vahepeal kiskus selliseks huumoriks ära et mul pidid tilgad naerust püksi tulema :woohoo:
Teema on lukustatud.
Info
19. november 2013 20.49 - 19. november 2013 20.50 #4053 hannes
Positiivne, et selliseid asju ikka märgatakse ja ka 1313 teada saab (Y)

Mul selline tunne, et inspektorid tulevadki jõekapüüki kontrollima rohkem telefonikõne peale, st siis, kui jama majas. Hea seegi. Ise pole forellipüügil kunagi ühtegi inspektorit trehvanud ja seda pole ka teiste püüdjate käest kuulnud. Tahaks loota, et eksin..
Teema on lukustatud.
Info
20. november 2013 18.13 #4055 kriccc
Teemast vol. 4

scuba kirjutas: Kena video jah.Kas kasutasid ka mingit polaroidfiltrit või paistis niisama hästi kõik?Kui suureks siis suurimaid hindasid`?

Polaroidiga jah, hea asi, seda kavatsen ka järgmine hooaeg poovida püügi ajal, kui tahan kaugemalt piiluda, silmad nii head ei ole :)
Suurim vast oli 50cm ringi, aga pead ei anna, vees kala hindamine läheb mul vahest ikka väga nihu.

hannes kirjutas: Mul selline tunne, et inspektorid tulevadki jõekapüüki kontrollima rohkem telefonikõne peale, st siis, kui jama majas. Hea seegi. Ise pole forellipüügil kunagi ühtegi inspektorit trehvanud ja seda pole ka teiste püüdjate käest kuulnud. Tahaks loota, et eksin..

Järvas jõeääres olen kohanud kahte inimest, kes väitsid, et inspektorid on täiesti olemas, olevat oma silmaga lausa näinud(ja seda lisalehega jõgedel) :D Pühapäeval oma elu teisel lõhepüügil sai siis elus esimest korda ka ise nähtud kontrolli, positiivne!
Teema on lukustatud.
Info
05. detsember 2013 19.19 #4074 Jeekim
Kas keegi on ka viimasel ajal kudemist vaatamas käinud? Minu poolt vaadeltavates jõekestes alamjooksudel kude on nüüdseks lõppenud ja tegevust on jäänud veel vaid ülemjooksude allikatelähedastesse piirkondadesse, mis ka talvel ei jäätu täielikult. Vapustavalt suuri sel sügisel ei näinud.
Teema on lukustatud.
Info
06. detsember 2013 00.53 #4075 kriccc
Teisipäeva öösel ei näinud teatud kohas enam midagi, aga süüdi võisid ka olla autotuled, kuigi sai suht peale näidatud.
Teema on lukustatud.
Info
16. detsember 2013 21.56 #4088 Jeekim
Ehk pakub huvi flyfisheris käiv arutelu:
www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f=1&t=89
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: lepik
Teema on lukustatud.
Info
17. detsember 2013 23.50 #4090 Jeekim
Eelpool mainitud arutelus räägitakse forellipüügi eeskirjade võimalikust muutmisest. Ühe ettepanekuna on ka alammõõdule lisaks ülemmõõdu määramine forellile. Minu arvates enamus kalastajaid ei ole taoliseks muutuseks valmis ja see vaid põhjustaks eeskirjade rikkumisi. Suured kalad on küll veekogus vajalikud, kuid kui palju leiduks kalastajaid, kes oleks valmis oma "elukala" tagasi laskma? Eriti algajaid kalamehi? Kardan küll, et suur osa kalastajatest hakkaks seda ülemmõõtu kiusuks pidama ja isegi sellest tulenevalt kogu "mäda" eeskirja eirama. Mõni nõrk koht võib kogu hea plaani nullida.
Teema on lukustatud.
Info
18. detsember 2013 15.53 #4091 lepik
Kui ma saan elukala, siis võin ta ka tagasi lasta kuid mingil kujul tahan selle sündmuse jäädvustada, kasvõi enda jaoks. Ma pole kindel, kas üksi telefoniga ja kuskil poolpimedas võsas see pilt välja tuleb. Sest oleme ausad......päris paljudele meestele on see oluline, et saaks suurest kalast pärast rääkida ja pilti näidata. Ei ole lõbus neid elukalu tagasi lasta ja pärast ilma tõestusmaterjalita kõva meest mängida. Mõned vist loobuksid üldse püügist. Kindlasti tekitaks selline otsus paksu verd ja kutsuks seadust rikkuma.
Teema on lukustatud.
Info
18. detsember 2013 16.47 #4093 berku
Kui kiire klõpsuga hakkama ei saa, on foto tegemine üldse paras loomapiinamine.
Teema on lukustatud.
Info
19. detsember 2013 19.40 #4099 sven862
No kui aus mees oled, siis ei tohiks ju probleemi olla sellega, et teised ka usuks :p
Mul isiklikult pole vahet, kas teised usuvad või ei :D Enamusele nagunii see kala mõõt suurt ei ütle.

Eks kõik need plaanid seda kala kaitsta on toredad, kuid usun isegi, et ülemmõõdu määramisel karistatakse lihtsalt ausaid kalamehi ja suur osa ei peaks sellest kinni. Kõik need plaanid on kasutud kui see meie "järelvalve" ei parane. Pane mis tahad sinna eeskirja....pole kontrolli, pole tulemust. Muidugi võiks ka veel meie kalastuskultuuri edendada aga see võtab veel kaua kaua :)

Ma ei tea paljud teist on pidanud oma püügiõigust tõendama jõe ääres :o? Ise pole iial inspektorit kohanud ja tõenäoliselt ei kohta ka. Loa eest maksan lootuses, et ehk on abi...kuid karm reaalsus on, et lubadest kogutud raha on olematu. Pealegi läheb see kuskile ühiskassase. Ise võiksin 64€ ka selle loa eest maksta aga tõenäoliselt väheneks lubade müük seda enam.

Ise olen mõtelnud, et võiks kuskile väiksemasse niresse asustada aga pole maime saada ja iga kala ei sobi ka kõikjale :/

Mina muidugi ei kurda, et forelli vähe oleks :) Õnneks olen ma noor ja ei pea meenutama, et kollid maru tavalised olid......vb 20 aasta pärast mõtlen helgelt kilosele kalale.

Edu ja jaksu kõigile, õige natuke veel kannatada :):)
Teema on lukustatud.
Info
20. detsember 2013 19.08 #4107 Matu
Mul selline küsimus et kas keegi teab kullavere jõge ja kui teab siis kas seal on forelli või ei ole.Olen kuulnud et on aga ise pole ühtegi saanud ja näinud ka ei ole et keegi oleks saanud
Teema on lukustatud.
Info
20. detsember 2013 23.28 #4109 lepik
siinse portaali kalastuskohtade leht räägib niimoodi:
Kullavere jõgi
Katsepüükidel haug, turb, särg, trulling, lepamaim, luts, ahven, kiisk, võldas
Kalanduslikult on jõe ülemjooks haugijõe, keskjooksu ülemine osa särje-haugijõe, keskjooksu alumine osa ja alamjooksu ülemine osa särje-ahvena-lutsujõe tüüpi.
Teema on lukustatud.
Info
21. detsember 2013 21.02 #4113 Matu
Seda ma teadsin aga tahaksin ikka teada kas keegi oskab öelda kas seal on või ei ole forelli.Selle kohta mis kirjutatakse portaalis veekogude kohta on mul selline kogemus et lugesin sealt ruskavere järve kohta mis asub minust 1 km kaugusel ning seal oli kirjas et selles järves elab koger mida ei ole sealt saanud mina ega teised tuttavad kalamehed kuid samas oli jäänud kirjutamata et seal elab latikas nii et mina ei ole selles infos100% kindel.Nii et kui keegi oskab midagi selle jõe kohta isiklikust kogemusest öelda siis ma oleks väga tänulik.
Teema on lukustatud.
Info
22. detsember 2013 16.25 #4119 sven862
Täiesti võõras kant minu jaoks. Mine vaata seda jõge erinevatel lõikudel....kui vesi ikka pm seisab siis vast suurt lootust pole. Kui aga on lõike, kus forell saaks elada, siis miks ei võiks teda seal olla :) Jõgevamaal samas peaks suht korralik valik forkajõgesi olema....
Teema on lukustatud.