Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
26. detsember 2014 22.23 #5806 karlan
Mis imeloom see Gekkabijin on, keegi teab? Seda müüakse ka kahes erinevas hinnas, mõtlen seda odavamat. Jääb Freamsi ja Caldia vahele, näitajate poolest sama mis Caldia :huh:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
27. detsember 2014 00.30 - 28. detsember 2014 10.55 #5807 ceemic
Odavamal (vanemal) puudub MagSeal.
Uuemal on MagSeal ka loogarullikul (nagu Certate).

Uue ostis Svennu. Ehk ta viitsib muljetada.

Info
30. detsember 2014 18.11 #5820 Jeekim
ceemic: Selleks Digitaka hea ongi, et eraldi postitasu ei lisandu.
Ka Rakuten tundub ilma postitasuta olevat.
global.rakuten.com/en/store/axiasports/item/jan4960652870528/

Info
30. detsember 2014 19.25 #5821 ceemic
Ma loen küll välja, et Jaapanisse on tasuta, aga mujale seal siiski post lisandub.
Lisaks näiteks Luvias oli veidi kallim, kui Digitakas. RCS lisapoolid natuke kallimad, kui Platis.

Info
02. jaanuar 2015 15.05 - 07. jaanuar 2015 09.43 #5827 makrell
Tõstsin kuulutuse müügi teemasse

Info
03. jaanuar 2015 11.55 - 03. jaanuar 2015 17.56 #5830 ceemic
Kuna pikad pühad tulid vahele, viibis mu "custom laagrite" paki kättesaamine.
Nüüd aga on vahetus tehtud ja saab ametlikult öelda, et Luvias on 12+1 laagriga :)
Pooli sees ja pooli all oleva laagri eelist loomulikult toas keerutades teada ei saa. See peaks välja tulema vaid siduri käristamise käigus. Tundub siiski veidi "overkill" ja eraldi sinna laagreid tellima poleks hakanud.
Üks lisalaager läks loogarulliku sisse (koos spets korpusega). See võiks nüüd veidi pikendada vaikse kerimise kestvust ja rulliku kulumist.
Küll on aga mäekõrgune vahe vändanupul, mille kahe plastpuksi asemele 2 laagrit läks.
Kui püügipäeva alguses nupule hoog sisse lükata, peaks ta õhtuks seisma jääma :D
Esmapilgul tundub, et isegi paremini käib ringi, kui originaal Steezi nupp, millel ka laagrid sees.

Võrdlesin ja näppisin ka sõbra Caldia 2004. Üllatav on see, et nende kahe rulli suurim kaaluvahe tuleb poolist. Nimelt on Caldia pool Luviase poolist TÄPSELT 10g raskem. Ülejäänud 5g tuleb siis kerest/rootorist. Vändad näiteks on sisuliselt identsed.
Kes tahab oma Caldiat kergemaks teha, tasub tellida RCS lisapool, mis peaks olema täpselt sama raske, kui Luviase originaal (~25g): www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info/language/en/products_id/22053/cPath/2174_1194_2682/optional-part.html
Seal ka 25xx suuruses lisapoole saada, kaaluga ~33g. Võrdluseks, et Caldia 2508H pool (tamiili ja sisemise sidurikomponentidega) kaalub ~52g.

Varem on juttu olnud ka Caldia ja Luviase "käigust" ja "hinna/perfi" suhtest.
Enda 2508H Caldiat väikse Luviasega polnud vast õiglane võrrelda, aga sõbra 2004 Caldia põhjal võib küll öelda, et vahe on täiesti tuntav ja arusaadav; seda siis loomulikult Luviase kasuks. Ja arvesse tasub võtta, et minu Luvias on saanud 430+ püügitundi, sõbra Caldia aga vast poole vähem koormust. Sõber hoiab oma püügiriistu ka kindlasti paremini, kui mina, niiet "retsimisest" tuleneva vahe tõttu võib veel Luviast eriti esile tõsta. Caldial on "vändaloks" suurem. Kerimisel on tunda kerget "raginat/kahinat" ja takistust, samas kui Luvias on endiselt "siidisem" ja väga palju kergem.
Minu isiklik järeldus on küll selline, et Luviase ~55€ suurem lõpphind (pärast kõiki makse) on Caldia ees täiesti õigustatud.

Info
03. jaanuar 2015 12.40 #5831 Jeekim
Kaasahaaratuna siinsest ülikergete rullide vaimustusest just tegin tellimuse Mitchell Advanced Mag-Pro 200 Extremele. Rull ja selle tootja ei kuulu muidugi sellesse kõige kõrgemasse ešeloni, kui meelitas -33,9% hinnast ja tagavarapooli olemasolu. Seda rulli toodab Ameerika ja Austraalia turule väikeste disaini erinevustega poolis ja käepidemes ka teine Purefishingu gruppi kuuluv firma Pflueger nime all Patriarch 9525x. Hinnangu andmise aeg tuleb muidugi alles kevadel.
www.zesox.de/Marken/Mitchell/Mitchell-Advanced-Mag-Pro-Extreme-200-Angelrolle.html?listtype=search&searchparam=Mitchell%20Advanced%20Mag-Pro%20Extreme%20200

Info
03. jaanuar 2015 16.16 #5833 Vertu
Ceemik kirjutab et sõbra rull saanud rohkem püügiaega aga umbes poolevähem koormust? Mille järgi seda koormust arvestada? Ainult väljapüütud peade järgi seda võtta ei saa ju. Rull saab ju koormust ka lihtsalt lanti kerides, seal juures erinevad landid olenevalt veetakistusest tekitavad erinevat pinget rullile. Pluss igasugu kinni jäämised ja rontide ja heinde veest välja venitamised jne jne.
Mul ka caldia 2508, eelmine mudel. Panin huvi pärast ka tamiili täis keritud poolid kaalule ja tulemus sama mis Ceemikul 49-52g, nii et selle koha pealt uus caldia mudel arenenud pole :cheer:

Info
03. jaanuar 2015 17.52 - 03. jaanuar 2015 18.00 #5834 ceemic
Mul sai vist too lause seal veidi segane, aga mõtlesin ikka seda, et sõbra Caldia on poole vähem püügiaega saanud, kui minu Luvias.
Muidu me mõlemad oleme enamjaolt ainult jõekapüügiks oma rulle kasutanud, seega "koormused" on sarnased olnud.

Mis aga neid kinnijäämisi ja rontide venitamist puudutab, siis seda ma "retsimise" all mõtlesingi. Olen tegelt üsna lohakas olnud ja rull sellevõrra rohkem vatti saanud, mis panebki eriti imestama, et ta seni niivõrd heas korras ja sujuva käiguga.
Ainus kulunud detail oligi too eespoolmainitud loogasüsteemi jupp, mille uue tellisin (aga mis veel miskipärast saabunud pole).

Info
04. jaanuar 2015 02.01 #5835 suurjim
Väga asjalik portaal. Tänu siinsetele kommenteerijatele, sain ikka palju targemaks ja ostsin tänu Teile (Ceemic ja teised) 17.dets. Digitakast Daiwa Luvias 2004. Täna hommikul sain kätte ja väga happy!

Info
04. jaanuar 2015 13.50 #5837 karlan
Ma olen vaadanud mõnda daiwa freamsi avamise videot youtubes-t ja ei ole ühelgi näinud, et oleks varupool kaasas? Teistel mudelitel on varupool?

Info
04. jaanuar 2015 15.24 #5839 Jeekim
Odavamatel Daiwa rullidel on paljudel tagavarapool, Freamsil vaid uuel a-sarjal.
www.kl-angelsport.de/daiwa-freams-2500a.html
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
04. jaanuar 2015 18.07 - 04. jaanuar 2015 18.09 #5840 OM

ceemic kirjutas: Caldial on "vändaloks" suurem. Kerimisel on tunda kerget "raginat/kahinat" ja takistust

Tellisin ka jpanglerist endale Caldia 2004, kiidaksin nagu kiitis ka Ridiculous reageerimise- ja kohateltoimetamise kiirust, põhimõtteliselt tellimise hetkest kolm pool päeva ja rull oli juba tollist läbi ja käes.
Rulli natukene näppides ja oma vanadega võrreldes jäi silma, et rull ikka tõsiselt parem, käik, looga töö, väiksem vända loks, sujuvus jne. Kui vanade rullidega kerida siis loomulikult kuulda kerimis sahinat, vända loksu, vändanupu loksu jne, kuid kerides Caldiat siis kusjuures ka kalastusest väga võõral inimesel jäi kõrva imelik, nagu ütles ceemic, "ragin/kahin". Nimelt hästi tähelepanelikult kuulates on kuulda ühtlast kerimise sahinat, mis on minu jaoks aktsepteeritav, kuid mingis pooli asendis, tundub, et üles liikudes suhteliselt tipus pikemalt ja alla liikudes korraks, käib läbi selline "teistmoodi krabin, sahin" ehk siis pisut tugevam, teistsuguse heliga vms... Tundub kahtlane, kuna tegu uue rulliga ja väljas pole veel käinudki, küsimus teile kellel on endal Caldia olemas, kas minu ootused olid liiga suured selle rulli suhtes või asi on kahtlane? Nimelt pole varem endal Daiwat olnud ja sain rulli võrrelda ainult kõvasti püüki saanud Okuma Octana, Epixori ja D.A.M´i Quick CAMAROga, nendest oli ta parem, kuid sellist häält, vähemalt nii tugevat, ei ole eelpoolnimetatud teinud.

Info
04. jaanuar 2015 21.07 #5841 ceemic
Vot mis kogemus siis täna tuli.
Olin sõbraga, kel see uus Caldia 2004, spinnatamas. Õues oli -2c. Jalutasime auto juurest ~10minutit, kuniks püüdma saime hakata. Esimesed kümmekond viset oli tal kõik ok, aga siis hakkas IAR jukerdama. Täiesti kaootiliselt kord rakendus, siis jälle mitte. Ja nii kahjuks terve püügipäeva.

Nüüd õhtul kodus, kui rull üles oli tal soojenenud, toimis kõik jällegi veatult.
Ei teagi, kas rull-laagri õli muutus külmas tahkemaks, aga päris kummaline probleem. See oli tal selle rulliga esimene püük nii jahedas.
Eks paistab, mis veebruaris suurema pakasega jõekapüügil toimuma hakkab...

Info
04. jaanuar 2015 21.50 #5842 Madis

ceemic kirjutas: Vot mis kogemus siis täna tuli.
Olin sõbraga, kel see uus Caldia 2004, spinnatamas. Õues oli -2c. Jalutasime auto juurest ~10minutit, kuniks püüdma saime hakata. Esimesed kümmekond viset oli tal kõik ok, aga siis hakkas IAR jukerdama. Täiesti kaootiliselt kord rakendus, siis jälle mitte. Ja nii kahjuks terve püügipäeva.

Nüüd õhtul kodus, kui rull üles oli tal soojenenud, toimis kõik jällegi veatult.
Ei teagi, kas rull-laagri õli muutus külmas tahkemaks, aga päris kummaline probleem. See oli tal selle rulliga esimene püük nii jahedas.
Eks paistab, mis veebruaris suurema pakasega jõekapüügil toimuma hakkab...

DAIWA ju, mul Tournament SS tegi samamoodi vahepeal :D

Info
06. jaanuar 2015 15.28 - 06. jaanuar 2015 18.49 #5851 makrell