Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 4 months ago #5799 by ceemic
Millistest mudelitest jutt?
2000 peaks mahutama 4lb liini 150m; 2004 aga 100m.
More
9 years 4 months ago #5800 by karlan
Jutt Daiwa Freamsist, ununes ära kogemata. 4lb diameeter ongi umbes 0.20?

More
9 years 4 months ago #5801 by ceemic
EU turu mudelitel väidab 2000 suuruse mahtuvuseks 125m 0,25mm.
Kas ja kuidas need diameetrid ja lb-d korreleeruvad, mina aru saanud pole.
0,20mm tamiil peaks pigem 6-8lb kanti jääma.
Freams 2000 mahtuvus on 8lb 150m - tasuks siis vast sellest lähtuda.

Aga kui plaan peenema liiniga püüda (jõekas, ahven), siis 2004 on tegelikult täitsa piisav suurus.

Aga kas Caldiat ei kannata osta? MagSealil peaks selle "OilSeali" ees üsna suur eelis olema.
More
9 years 4 months ago #5803 by Vertu
2015a. kataloogi vaadata siis on magseal juba nii Freamsil kui ka Ballisticul.
More
9 years 4 months ago #5804 by Ridiculous
Saitidest. Nagu olen siin korra juba maininud, siis jpangler.com julgeks ka lisada heade portaalide nimekirja. Minu tellimistest raudseilt kiireim reageerimine. Alla kolme päeva sain kätte. Hind samuti oli sellel hetkel üks soodsamaid jaapani suurematest e-poodidest. Lisaväärtus teise odavaima digitakaga võrreldes oli see, et seal müüakse ka rcs kraami, lante, nööre jms... Ehk kui tahad ka muud nodi, siis võib olla hea mõte.

Deklareerimisest. Mina panin vist kahte gruppi asjad - rullid ja konksud. Tuli ilusti läbi, kuigi seal oli igast väiksemat pudi.

Mudelist. Freamsi endal pole olnud, aga mitmelt poolt kuuldud kogemus on, et Freams on oma hinda ilusti väärt, aga paljud ütlevad, et Caldia on "üle oma klassi". Viimasega kipun nõustuma.

Suurusest. Kui tahad universaalsemat rulli, siis võta 2500. Caldia puhul on väga aktsepteeritava kaaluga. Tean väga kogenud püüdjaid, kes 2500ga käivad nii merel kui jõekal. Ise ka praegu merel 2500ga käin. Jõekarullina ka igati normaalses kaalus ja suurema läbimõõduga pool viskepikkust juurde annab.

Poolist. Pooli sügavuse osas olen mina lähtunud reeglist: pigem sügavam. Alati saab tihkelt alla täitenööri kerida. Ma näiteks pole kunagi ühegi tamiili ega nööriga saanud nii kui nii pooli ideaalselt täis: alati kas jääb natuke üle või puudu. Ja ideaalne täituvus mõjutab viskepikkust ja eriti väga kergete lantidega! Pigem sügavam kehtib eelkõige, kui otsustad 2500 suuruse kasuks ja kasutad ka nt merel jne. Kui valid 2000 suuruse, siis võid vabalt ka 2004 võtta.
More
9 years 4 months ago #5805 by karlan
Ma hakkasin seda asja sellepärast vaatama, et muidu täiesti sama rull, suurus jne aga 2004 on kallim ja raskem (2000 on 215g ja 2004 on 220g), kuigi ega see 5g nüüd palju ei ole :lol: . Hind oli ka ca 10 eurot 2000-se pooliga rullil odavam. Rulli otsin jõekale, vahel harva püüan ka ahvenat.
Time to create page: 0.198 seconds
Powered by Kunena Forum