Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikas, merikas....

More
5 years 1 month ago #10412 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Loomulikult on need suured "merikateks " muutunud, arvestades tänapäeva kalamehe egotrippe ja mentaliteeti. Mu teada on isegi Vardjalt saadud kõik suured forellid "merikad."
More
5 years 1 month ago #10413 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Isegi Vodjal on pooled tehtud koelmud jäänud mitmendat aastat kudemata.

Lihtsalt kala ei jätku enam...ka sel sügisel polnud ühtegi suuremat tõusjat

More
5 years 1 month ago #10414 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
No lähme ja näita, kuidas sa neid kolme mõõdukat- ma pean silmas praegust mõõtu- siis nii lõdva randmega saad...

Erinevalt praegustest ja mis puutub Allpere tsitaati Seinapalu kohta, siis jutt käis ikka kala kohta mis kotti panna, mitte alamõõdulistest. Sagedamini on aga seal jõel nii et jääd üldse nulli - ei saa ka alamõõdulist.
Või on siis nii, et võtab kõik, mis soomust kannab.
Meenub üks juhus üle 10.a. tagasi, läksime Veskiarus sillast ülespoole. Mul oli otsas Abu Sonette musta lapakaga, 12 grammi, millega paarimees püüdis, ei tea, aga mul oli massiline võtt- ma ei suutnud enam ära lugeda, oma 20-30 tk oli neid küll, mis kaldas ära käisid- kuid oh häda- kõik nad olid - nagu joonlauaga mõõdetud, 20 cm pikad! Nii et tutikas lant näriti täitsa ära, aga kotti ei saanud midagi.
See lugu oli ka illustratsiooniks, et landil ja landil on siiski vahe, sest paarimehel ei olnud ühtegi võttu kuigi ta käis vastaskaldas.
More
5 years 1 month ago #10415 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Mismoodi saab "liialdus"olla see, kui Pärnu jões pole üldse enam ei forelli ega isegi haugi? See on ainus ,mida lastelastele hetkel rääkida...
Või votad svennu, sealt ka lõdvalt kolm mõõdukala? Või Esna jõelt kesk-ja ülemjooksult? Või Seinapalust?

Kui palju tuleb Vardjalt Karolinenthali truubist ülesvoolu, kus tõepoolest on kaldal juba mudast trass tambitud?

Ma eespool tõin näite, palju oli minu jaoks "palju." See oli siis, kui hooaja käikudest kolmveerand tulin koju, kala kotis.
More
5 years 1 month ago - 5 years 1 month ago #10416 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikas, merikas....
Seal sinu jõeforelli raamatus on tabel kus on jõeforellidena kirjas ka Kalvi Sõmera 3,8kg ja Kalle Krooni 3,6 kg forell. Mõlemad 99a. alguses ja neist kaladest olid sama aasta ka Kalastajas pildid ja jutt et tegemist on teadlaste poolt määratud meriforellidena. Kalvi kala juures ka märge mitu aastat see kala meres elas jne. Kuidas need kaks nüüd järsku ikkagi jõeforellideks muutusid?
Ma mäletan kui sama aasta algusest suur 40 kohaline buss kalamehi Tallinnast Otepääle Kalapeole sõitsid siis Paidest tulid ka osad mehed peale. Kohalikud forelligurud. Üks neist sina Nipi. See oli natuke peale Kalvi kala. Jutt läks kohe selle peale, tekkis arutelu teemal jõekas-merika. Truumets oli üks kes teile lihtsalt ja loogiliselt ära seletas et tegemist tavalise meriforelliga ja miskit võimatut selles pole et merepunane Paide alla tõuseb. Aga tundub et 20a. hiljem ikka kipitab ja vaja musta valgeks seletada. 98 aasta enne seda oligi väga veerohke, augustis juba uputas nii et kõik klapib.
Merikas ja hõbedasest läikest niipalju et hõbedane värvus, läige pole merika puhul mitte mingi määramis tunnus. Merikas võib olla täiest matt ja tume. Ma võiks kümneid pilte panna enda viimastel aastatel püütud merikatest jõest mis tumedad nagu tondid ilma mingi läiketa.
Last edit: 5 years 1 month ago by Vertu.
More
5 years 1 month ago - 5 years 1 month ago #10417 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikas, merikas....
Näiteks minu üleeelmise aasta 3,4kg ja eelmise aasta viimase päeva 4,6kg merikad. Kus neil see hõbedane läige on?



Attachments:
Last edit: 5 years 1 month ago by hannes.
Time to create page: 0.144 seconds
Powered by Kunena Forum