Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikas, merikas....

More
5 years 1 month ago #10424 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Lisasin manusesse siin jutu selgituseks ka 19. sajandi keskpaiga kaardi Veskiaru piirkonna kohta Seinapalu jõel. Näha on siis Veskiaru vesiveski, veskitamm, väike paisjärv, ja allavoolu minnes Seinapalu jõgi kuni Risti auguni. Kaldad täiesti lagedad ja heinamaade all, tumerohelisemad tupsud on üksikud põõsad.
Attachments:
More
5 years 1 month ago #10425 by Svennu
Replied by Svennu on topic Merikas, merikas....
Kuulge mehed. See teema siin muutub juba koomiliseks ju? Teadusartikleid kirjutab mees, kes ülistab 80. aastatel kehtinud arusaamasid ja tänapäevases teaduses kahtleb? Kui tõsiselt selliseid kirjutisi üldse võtta saab?
Ja väita, et pärnu jões puuduvad nii haug kui forell, on ilmselge liialdus. Vodja tühjust demonstreerib Raineri video väga hästi. Ka mul ja paljudel teistel oleks taolist videot ette näidata viimase aja püükidest. 3 ja enam mõõdukala ei ole küll mingi eriline saavutus sealt jõelt saada!

Ma ei hakka siia enda videosid riputama aga püügistatistikast näen üht 2a tagust käiku Paide linna alla, kus ca 30 haugi kaldal käisid ning nende vahele ka 2 forelli ära kobistasin (lisaks hunnik äraminekuid ja võtte). "Ära kobistasin" just seetõttu, et paras ime on sellisest haugisupist mõni forell saada, kus igas krdi kohas kuhu viskan, on haug platsis. Oleks video Youtubes olemas, riputaks hea meelega selle siia, ühele Uskumatule Toomasele. Rohkem pole sinna püüdma viitsinud minna, sest ei taha nende haugidega mässata. Haugi saan maja tagant jõelt ka. Kui juba sõit Eesti keskele ette võtta, siis eesmärk on ikkagi forell tabada, mitte haugisupis püüda.

More
5 years 1 month ago #10426 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Jaa. Siis sulle tuleks Ginnessi auhind anda, sest ridvamees trumpas üle teadlased koos nende meetodi ja vahenditega tükkis...:)
More
5 years 1 month ago #10427 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Mu arust on kõige koomilisem see, kui kõvameestest Vodja ääres on kuulda ainult kummiku krabinat, ja sellel on põhjus...
More
5 years 1 month ago - 5 years 1 month ago #10429 by Svennu
Replied by Svennu on topic Merikas, merikas....
Viimati, kui mereinstituudi meestega rääkisin, aasta-paar tagasi, olid nad just katsepüüki antud jõgedes teinud ja ütlesid toona, et vodja olukord on okk, esna lahjake. Pärnust polnud juttu, vb ei püütudki sel korral seal.

Aga see selleks. Enne, kui siin ma-ei-tea-milles teisi süüdistama hakkad, oleks ehk mõistlikum taanduda? Et see sul lihtsam oleks siis las see teema jääb. Las olla siis nii, et vodja on tühi, pärnu on tühi ja esna on juba ammu tühi. Sina võitsid!

Peaks ametisse ettepaneku tegema need jõed lisalehelt eemaldada, sest kalu neis enam ju pole! Kaoksid need kummikukrabistajad ka ära põõsastest.
Last edit: 5 years 1 month ago by Svennu.
More
5 years 1 month ago #10430 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Seinapalu ja Pärnu peal tehtud mõõtmised olid samuti sees selles tabelis, mis Kesler andis, mõõtmistulemused on 2016.a. seisuga, need on eespool mu ühe kirja lisas. Panin ka siia uuesti üles, vaata allpool.

Pärnu puhul olen sama mõelnud - seda pole mõtet enam forellijõena pidada, seal võiks püügi üldse vabaks lasta ja särjepüüdmise MM-i pidada. Eesti vabariik sai jagu...
Attachments:
Time to create page: 0.105 seconds
Powered by Kunena Forum