Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 1 month ago - 7 years 1 month ago #8923 by Rainer
Antud pildilt tõesti ei paista, aga tegelikult olid kalal ka mõned üksikud punased täpid.

Jõekas mis jõekas. :)

Edit: Kahel minu kalal on sellel hooajal samuti olnud juba uue marja alge sees, aga ka üksikud vanad terad.
Usun, et see normaalne protsess.
Last edit: 7 years 1 month ago by Rainer.
More
7 years 4 weeks ago #8925 by makrell
Rainer on see kala siis tõesti Peipsi vesikonnast pärit? Seda kirja vaadates ei julgeks küll pakkuda aga issanda loomaaed on ju kirju ning aina kirjumaks nüüd ta paraku meil läheb. Teine kord kui kala välja kerides väga rapsima kipub pudenevad punased tähnid küljest ning liiguvad jões alla voolu ja läinud nad ongi.:huh: Mis te neist rekorditest taga ajate käige lihtsalt kalal ja nautige.

More
7 years 4 weeks ago - 7 years 1 week ago #8928 by Rainer

makrell wrote: Rainer on see kala siis tõesti Peipsi vesikonnast pärit? Seda kirja vaadates ei julgeks küll pakkuda aga issanda loomaaed on ju kirju ning aina kirjumaks nüüd ta paraku meil läheb. Teine kord kui kala välja kerides väga rapsima kipub pudenevad punased tähnid küljest ning liiguvad jões alla voolu ja läinud nad ongi.:huh: Mis te neist rekorditest taga ajate käige lihtsalt kalal ja nautige.


Kuna kala püütud jõest, mis otsapidi Peipsisse jõuab, siis tõesti ei tulnud ka ise selle peale, et keegi võib seda kala merikaks pidada. Kuid jah, vaadates seda pilti ja teadmata tagamaid, siis on see täiesti loogiline, et esimese hooga merika kahtlus tekkis. Ei tea kuidas foorumis paistab, aga kui pilt alla laadida ja sisse zoomida, siis on väikeseid punaseid täppe selgelt näha. Kuigi ma ei ole teab mis pika jõekapüügi staažiga, siis ma ei ole varem küll sellist jõekat saanud, millel nii kahvatud või vähe punaseid täppe esineb.

EDIT: Millegi pärast teeb foorum peale uuendust pildid väiksemaks. Eelmisel hooajal minu meelest seda muret ei olnud.
Igatahes peaks sellel pildil olema konkreetselt kõik näha: rainermahl.eu/kalastus/forell/2017/marts/L51pool.jpg

Ma küll ei julge pead pakule panna, aga usun, et sisimas tahab iga kalamees oma rekordit parandada ja igal hooajal ikka suurema kala saada. Kes neid kolle juba hulgim saanud, eks see vaatab võib-olla asja tõesti tiba teise nurga alt. Mul on olnud päevi, kus on väga vaikne, on olnud päevi, kus käest käib läbi 20+ kala, aga ka päevi, kus saan võib-olla ainult ühe ilusa kala. Mis on aga nendel kõikidel käikudel ühist, on see, et naudin protsessi sama moodi. See ei tähenda aga seda, et ma rekordeid taga ei ajaks. Igatahes ajan! Mul lihtsalt on veel kasvuruumi. :)
Last edit: 7 years 1 week ago by Rainer.
More
7 years 4 weeks ago #8929 by scuba
Väga hea kommentaar ja ongi spekulatsioonid ja oletused lõppenud.
More
7 years 4 weeks ago #8930 by makrell
Rainer see pilt mis nüüd lisasid on tõesti palju parem. Nüüd mul tekkis aga selle kala päritolu kohta veel suurem huvi. Kummaline et minu läpa monitor ei näita mitte üht punast pikslit. Võipala hakkab kineskoop läbi minema, siis hakkavad domineerima rohelised toonid. Saa aru ma ei taha kuidagi sinu rekordit halvustada mind lihtsalt huvitab forelli eluolu. Hetkel olukord kus piirid kaovad nagu meie rahval üheksakümnendatel juhtus, rahvas saab vabalt liikuda sinna kuhu tahab. Ka mõned kalad on väga rännuhuvilised. Usun et ei mõelnud ka Vertuska miskit halba selle algse oletusega. Olen kindel, et ta oleks ise selle kala vabastanud ilma pikemalt mõtlemata olgu ta siis mere või jõe vorm. Jah ma tean, et on ka neid kalamehi kes tunnistavad ja jumaldavad vaid jõeforelli, mitte üht teist liiki. Ma ei mõista neid heasti. Merikas samuti ilus kala on.
More
7 years 4 weeks ago #8931 by ceemic
Kas endiselt teevad "jõekast jõeka" tingimata punased täpid?

Näiteks Preedi ja Elva kalad:


Pildid võivad küll kehvad olla, kuid ka reaalselt polnud neil ühtki punast täppi...


Ja sellest mereühenduseta jõest, kust Raineri kala pärit, võib saada väga väga erinevate mustritega kalu samast august.
Teisest äärmusest pilt täpselt samast jõest:
The following user(s) said Thank You: Svennu
Time to create page: 0.361 seconds
Powered by Kunena Forum