Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 1 day ago #8955 by scuba
Mis üldse see forelli eluiga on,kui keegi enne surma nahka ei pane`?Ja kas kasv toimub pidurdamatult elu lõpuni.
Mina olen kahest eri allikast kuulnud Preedi 5,... kilostest tonka kaladest vist 80.ndatel.Üks oli ise tonkataja ja kala olla tulnud Preedi mõisa truubi juurest.
Samas on nats kummaline,et rekord 6,.. ja sealt alla kuidagi palju tühja maad.Eeldaks,et edetabel tuleks ühtlaselt erinevaid kaale täis.
Praegu kalal tõenäoliselt nii kaua kalamehi vältida ei õnnestu kuskil.
More
7 years 1 day ago #8956 by makrell
Ma tulin siiski tagasi siia teemasse. Ma tahaksin küsida neilt kes nii väga võitlevad merika vastu. Mis on selles halba kui mõni teie püütud kaladest osutub vahel merikaks? Hetkel jääb mulje just kui merikas on miski sõimusõna või midagi, mingi totaalne katastroof, mingi needus mida peale surutakse. Jube solvav on kui keegi julgeb pakkuda sinu kala merikaks. Minul isiklikult on vastupidi hea meel kohata merikat seal kus teda pole varem olnud mitukümmend aastat või veel rohkem. Merikat tuleb vaadata kui positiivset nähtust mitte negatiivset, nagu mingit rahvavaenlast. Kui jõuab kohale üks, siis tuleb varsti ka teine ja kolmas jne. Lõpuks nad üritavad kusagil pesa sügisel kaevata ja kui see ka õnnestub siis on super. Kala populatsioon jõgedes suureneb. Seda me kõik ju tahame, et kala saaks rohkem olema. Osad jõed on ju nii tühjad. Mul on hea meel kui keegi tundmatu kalamees saadab mulle meili koos pildiga merikast ja uurib siis lähemalt. Räägib et on mitukümmend aastat käinud selle jõe ääres kalastamas aga midagi sellist pole ta varem kohanud. Mees on õnnelik ja mul on ka hea meel. Tekib küsimus kas ainult jõeka püüdjad on need kes põlgavad ära meriforelli oma õnge otsas? See kala tuleb teie ellu varem või hiljem, pigem harjuge ära sellega. Võtke ta lihtsalt omaks.

More
7 years 1 day ago - 7 years 23 hours ago #8957 by Ridiculous
Ma arvan, et see miks osa püüdjaist soovib, et kilo+ või 2kg+ kala oleks jõekas, on sellepärast, mis Scuba juba märkis. Ehk et nt 2kg+ jõekas on ilmselgelt vanem ja targem kala ehk mõnes mõttes "suurem saak" kui sama suur meriforell.

Aga eks see on paljuski kinni mingites stampides ka. Näiteks vastupidine näide: olen ka hiljuti palju kuulnud suhtumist ja seda ise ka korduvalt vee ääres kogenud, kus teine kalamees näitab kala või kala pilti, kus nt kena 3kg+ merikas, aga kutsub teda lõheks. Mitte, et ma mingi eriline kalamääraja oleks, aga need on tõesti olnud olukorrad, kus ikka selge merikas. Ehk siis eeltoodud loogika kohaselt võiks teda pigem kutsuda merikaks, sest merika kohta täitsa arvestatav kaal, lõhe kohta aga väike. Samas lõhe halo on nii võimas, et pigem väike lõhe kui suur merikas :D Ehk siis äkki peaks tõesti mingi PR päästeopi merikale tegema :D

Aga lihtsalt huvist Vertuska küsimuse peale, et mis on suurim jõeforell, mida Sina jõekaks usud?

EDIT: PS! See kommentaar ei seondu kuidagi Raineri kalaga. Selle osas ütleks vaid, et "mina usun Rainerit!"
Last edit: 7 years 23 hours ago by Ridiculous.
More
7 years 21 hours ago #8958 by makrell
No mis ma räägin siis... täiesti alla surutud see merikas. Vaene rõhutud kalake. Lähen kohe valmistan loosungid ja marsin tänavale... otse Toompeale !:angry:
PS. Käisin vahe peal nikerdasin uut lõhelanti. Tahan ta enne valmis jõuda kui lõhe põltsu jõuab, et siis oleks kohe võtta.
More
7 years 19 hours ago #8959 by Vertu
Ridiculousi küsimuse peale et ma isiklikult ei pea üle 4kg jõeforelli eriti reaalseks. Vähemalt pole kuulnud et oleks mõni viimasel ajal püüdud forell, teaduslikult tõestatud et pole meres käinud ja korralike fotodega. Vanast ajast pärinevaid külajutte ei tasu tähele panna. Isegi kui vaadata K. Krooni poolt koostatud 1958-1999. aastatel püütud suurde Järvamaa forellide tabelit, on seal ainult üks 4,2 kg jõeforell mis Põltsamaa jõestikust. Sellel ka püüdja ja pikkus teadmata? Ja see ometi aegadel kui väidetavalt korjati andmeid ja kala olevat palju ja suuri olnud? Lisaks veel see et eelpool mainitud tabelis on mitmed teadlaste poolt alguses meriforelliks määratud kalad järsku jõeforellideks muutunud. Kalvi Sõmera 3,8 ja K. Krooni 3,6. Kergelt kummaline. :cheer: Mingitel aastatel oli ju harrastajatele meriforelli ja lõhe püük üldse keelatud, vh. Pirita jões erilubade alusel. äkki see oli üks põhjus miks oli vaja kõik sisemaa merikad jõekateks tembeldada?
More
7 years 18 hours ago #8960 by Jeekim
scuba küsis: Mis üldse see forelli eluiga on ...?
Ametlikult teadaolev rekordiga on 38 aastat.
animaldiversity.org/accounts/Salmo_trutta/
Time to create page: 0.112 seconds
Powered by Kunena Forum