Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 3 weeks ago #8932 by makrell
Sa ceemic loe pisut põhjalikumalt eelnevalt kirjutatut ja mõtle kaasa. Punastest tähnidest rääkis kala püüdja ise aga pole ju neid tähne kusagil näha. See oleks olnud üks argument jõeforelli kasuks. Punased tähnid pole aga loomulikult ainus argument vormi määramiseks. Võta see pilt ja paiguta oma lisatud kala piltide kõrvale ja võrdle siis neid. Võrdle kalade proportsioone, pikkuse-kaalu suhet, keha kuju, võrdle kirja. Sellised väiksed, tihedad mustad tähnid on kõige iseloomulikum kiri meriforellile. Hetkel on pildil oleval kalal kõik iseloomulikud tunnused jões talvitunud meriforellile pole aga ühtki mis viitaks kindlalt jõeforellile. Kui püüdja tõesti ütleb, et kala püütud näiteks kusagilt popist põltsu jõgikonna jõest siis minus tekitab see suure küsimärgi. Ceemic sina oled kindlasti üks neist kellel kõik jõest püütud forellid peavad tingimata olema jõekad. Pean sind jälle saatma siis oma galeriisse imetlema 3,8-st jõekat kellel on olemas kõik jõeforellile omased tunnused. Las silm puhkab, võipala näed teda uneski hiljem.(Y)
More
7 years 3 weeks ago #8933 by scuba
Ah tegelikult saab merikas ka Võrtsu ja sealt igasse vesikonda.Ta peab muistset Pärnu-Tartu Hansa laevateed kasutama lihtsalt.

More
7 years 3 weeks ago #8934 by Svennu
Minu meelest võiks piisata sellest, kui püüdja ise on pildi alla kirjutanud, et tegu on jõeforelliga. Tema ju teab täpselt seda kohta, kust see kala püütud on!!! Ja mis sellest, et Rainer end väga staazikaks kalameheks ei pea, usun ma et niipalju oidu tal ikka on, et aru saada sellest, milline veekogu võimaldab meres elaval forellil jõelõiguni jõuda ja milline mitte.

Ma ei pea samuti end mingiks kuigi pika staaziga püüdjaks aga sellest olen juba ammu aru saanud, et ainult kala mustri järgi (ERITI vaid pildilt vaadates) ei ole mitte kuidagi võimalik kindlaks teha, kas kala on tulnud merest või sünnist saati samas jõelõigus elanud. Makrell on näinud ju samuti väga palju forelle, võiksid juba aru saada ju et vaid välimuse järgi (ERITI vaid pilti vaadates) ei saa kindlaks teha kala vormi.

Ma lihtsalt ei mõista, miks on vaja iga kahtluse korral kohe hakata pihta mingi merika jutuga? Mida see annab üldse? Oskab keegi seletada? Saaksin aru, et kui keegi tuleb ja riputab siia pildi kus on 4kg fofell ja kirjutab et tegu jõekaga Selja jõest, siis on väga tõenäoline, et püüdja ei ole aru saanud asja sisust, et mis vahe neil õieti on ja sellepeale püüdjale selgitada ning teda veidi harida oleks igati OK. Aga antud isendi puhul, milles on point? Makrell? Vertu? Milles on hetkel point?
The following user(s) said Thank You: ceemic, Foreman
More
7 years 3 weeks ago #8935 by Vertu
Aus olla siis minu küsimuse point oligi lihtsalt see et äkki püüdja ise ei tea et sai meriforelli. Midagi halvustavat ei mõelnud. Kui jõekas, siis jõekas. Ma ei hakka sellel teemal vaidlema. Ma olen saanud Jägalast pealtpoolt juga, kus meriforelli välistaks , kaks kilost forelli ilma ühegi punase täpita ja merest kaks klassikalise jõeka tooni forelli. Seega mul pilt selge et ainult täppide järgi kala liiki ei määra. Aga kuna ma enamus aega olen püüdnud jõgedes kus merikas kaugele-kaugele ülemjooksudel välja ronib ja korduvalt näinud kuidas merikaid jõekateks peetakse , siis tekkis huvi antud kala kohta.
The following user(s) said Thank You: scuba
More
7 years 3 weeks ago #8936 by Vertu
Ütleme nii et kui ma saaks sellise kala nagu Raineri pildil kuskilt jõest kus kasvõi teoreetiline mereühendus olemas, siis ei hakkaks oma pead vaevama vaid loeks sellise kala meriforelliks.
More
7 years 3 weeks ago #8937 by makrell
Mis point on? Svennu ma tahaks kohe kuulda sinu enese käest mis point siin olla saab üldse. Mees püüab kala ja ütleb, et see on tema jaoks seni rekordjõekas. Meie siin oleme aga Vertuga nii õelad ja kadedad, et tahame tema tuju täitsa ära rikkuda ja nimetame selle hoopis merikaks see pärast. See on ju päris naljakas kohe eks ole. Ilmselt olen mina ja Vertu merikat jões piisavalt palju kohanud, et suuta neid kaht eristada lihtsamini. Neid saab solgutatud igal aastal.
tsiteerin: Ütleme nii et kui ma saaks sellise kala nagu Raineri pildil kuskilt jõest kus kasvõi teoreetiline mereühendus olemas, siis ei hakkaks oma pead vaevama vaid loeks sellise kala meriforelliks.
Ma vaatasin veel selle kala pilti ja ma tõesti tahaks väga teada kus see kala tegelikult püütud on. Kui püüdja oleks nii kena ja annaks mulle sellest teada oleksin tänulik. Mind väga huvitab see info ainult selle kala välimuse pärast. Aga ma tahaksin teada vaid sulatõtt. On juhtumeid kus püütakse kolmene merikas kusagilt Paide alt, kuid hiljem saab püügikohaks põltsu lisajõgi. Mis pärast võite ise arvata.
Time to create page: 0.192 seconds
Powered by Kunena Forum