Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 month ago #6214 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Meriforelli hooaeg 2015
Ise pole üheharulisega püüdnud, kuid kord vestlesin mehega, kellel oli otsas inliner ja üheharuline konks. Ütles, et otsa jääb sama hästi kui kolmikuga, boonusena pidavat olema suht ohutu mööda põhja kolistada, kinnijäämise protsent suht olematu, kuid nagu pildilt näha siis mitte täielikult.
More
9 years 1 month ago #6216 by oinz
Replied by oinz on topic Meriforelli hooaeg 2015
Eile lohusalust võrguga üks kahe kilone hõbedik

More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6219 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Tere.

Tegin eile enda hooajaga algust.
Piirkonnaks Pakri ps.
Landiks Hansen fight valge tobias, 21g.
Merre jõudsin poole kolme ajal. Laine ideaalne, tuul mugav. Kohati üsna palju biotiidi ja muskoviidi hõljumit vees, aga seda ainult kalda ligidal.
Esialgu otsisin kohta ja loopisin siia sinna, ei miskit. Aga siis, kella nelja ajal leidsin ilusa liivakivi nuki ja peale mõningat loopimist otsustasin ühe pingutatult pika viske teha. Lendas ilusti kaugema liivakivi kalju taha ja kohe võtt. Ragistasin teda 20-30 m kalda poole, kuni otsast kadus. Tugeva kala mäng oli. Viskasin uuesti samma kohta. Kohe võtt, ragistasin seda 15-20m kalda poole, kuni otsast läks. Jälle tugev kala. Kerisin landi välja, vaatasin kolmiku üle, korras, sai veel päev varem uueks hooajaks uus otsa pandud. Viskasin jälle samasse kohta, kohe võtt. See oli nüüd natsa pisem ja väristas rohkem, kuid läks üsna kiirelt otsast. Kerisin landi kiirelt välja ja viskasin jälle samasse kohta. Kohe võtt. Kerisin teda 20-30m kalda poole, kuni otsast läks. See tuuseldas pärast laines tükk aega ringi, hüppas ja kargas. Korralik kala oli. Ja pärast seda täielik vaikus. Ehk siis sattusin parvele peale, aga no krt. Ma ei teagi, mis jama on. Eelmine aasta lõppes mul sarnase püügiga. Äkki on asi nööris ja suhteliselt jäigas spinningus. Et lõhub kala ära. Eilne püük lõppes veel sellega, et nöör läks kerimise ajal katki, ma ei tea, kust tuli see reaktsioon, aga sain sippanlt maha jooksva nööri otsast kinni ja tirisin landi niisaama välja. Kaalun tõsiselt tamiili peale minemist. Siit nüüd küsimus, et, mis tamiili või, kui nööri, siis millist soovitate? Sõber soovitas Shimano Technium 0,28mm.

Iseenesest oli ju tore püük, ilm ilus, kala nägi kah, aga ühe oleks võinud ikkagi kätte saada:)
Last edit: 9 years 1 month ago by O.R.
More
9 years 1 month ago #6221 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2015
Techniumi jah kiidetakse. Venib sama palju kui nöör minu arust. Seega jääb minu jaoks selle konkreetse valiku mõte pisut ähmaseks. Küsi Hanneselt Gamakatsu G-Line näiteks. Või Suffixit. Neil on elastsust ja venivust. Aga see on puhtalt minu isiklik arvamus, ma ei pretendeeri mingilgi määral absoluutse tõe kuulutamisele. Lihtsalt kui erinevad hinnangud kokku panna, paistab vägisi, et tamiili (just venivuse pärast!!!) eelistajad on tugevas ülekaalus.
The following user(s) said Thank You: O.R
More
9 years 1 month ago #6230 by Justas
Replied by Justas on topic Meriforelli hooaeg 2015

timo wrote: ... Ehk mõned teadjamehed teavad, kelle toodanguga tegu on ja kas keegi üheharulise konksuga merikat üldse on püüdnud?


Kas landil on mingi allkiri?

Üheharulsed konksud ma kasutan jõeforelli, meriforelli ja lõhe jaoks. :)



Lõhega mul on veel küsimused, sest kaks ma püüdsin ja kaks ära minekud oli - gurud sovitavad siin ikkagi kolmikud kasutada. Vot siin oli kasutatud vobler, kus oli ainult üheharulsed konksud:


Jõeforelliga küsimused mul pole, sest üheharulised kinnitavad mitte halvemaks kui kolmikud, aga kala vigastavad kolm korda vähem:


Merikaga alustasin kasutada sügisel 2014, kokku 6 kalad (põhiliselt väiksed), 0 äraminekud, kõige suurem 1.5kg, kõik c&r. Sõber sai 2.4kg sama konksuga.



Konksud, mis ma kasutan merika jaoks:



Kui keegil on huvi proovida, saan pakkuda S-61, väike kogus on olemas.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, timo, O.R
More
9 years 1 month ago #6231 by Vertu
Replied by Vertu on topic Meriforelli hooaeg 2015
Suurtel vobleritel kõhu all kolmik ja sabakonks üheharuline landi tasakaalu mõttes?
Time to create page: 0.231 seconds
Powered by Kunena Forum