Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 week ago #6357 by oss
Replied by oss on topic Meriforelli hooaeg 2015
Attachments:
More
9 years 1 week ago - 9 years 1 week ago #6359 by Madis
Replied by Madis on topic Meriforelli hooaeg 2015
Sai käidud ühel üritusel kus oli esindatud KKI, ajakirjad ja kalamehed, arutasime natukene uut kalapüügiseadust mis hakkab varsti kehtima. Hetkel on tõesti nii, et õngemees ei tohi surnud kala vette tagasi visata. 1 Juunist see aga muutub ja ka laibad tuleb vette tagasi visata.
Lisaks ei tohi kalal olles kala selliselt töödelda, et pole võimalik kala pikkust kindlaks määrata.

O.R loomulikult on võimalik konkreetses olukorras nagu kirjeldasid võimuesindajaga arutada ja inimlikult midagi kokku leppida. Aga propageerida tuleb minuarust ikka nulltolerantsi ja rääkida seadusest kui kivisse raiutust.

Niipalju võin sosistada, et Harjust saab tõenäoliselt lähiaastatel püüda, Tõugjat mitte. ;)
Last edit: 9 years 1 week ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: lazarus

More
9 years 6 days ago #6361 by lazarus
Replied by lazarus on topic Meriforelli hooaeg 2015

Madis wrote: Niipalju võin sosistada, et Harjust saab tõenäoliselt lähiaastatel püüda, Tõugjat mitte. ;)


Pole küll selle merika teema jutt, aga kasutaks juhust ja küsiks, et kas sosistati kuidas see harjuse püügi lubamine välja nägema hakkab? Kindlates jõgedes ainult või üldine luba ja siis mingite piirmõõtude-määradega reguleeritakse?
More
9 years 5 days ago #6362 by srs
Replied by srs on topic Meriforelli hooaeg 2015
Uue sääduse eelnõus ei ole harjuse kohta sõnagi. Värskelt kehtimahakanud kalapüügieeskirjas on ka harjus jätkuvalt keelatud liikide nimekirjas.
More
9 years 4 days ago #6364 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Meriforelli hooaeg 2015
Teen ka oma esimese postituse siia foorumisse :) Pole merika püüki väga pikalt harrastanud, eelmine aasta niisama mõni katsetus ja see aasta olime sõbraga pühapäeval teist korda mere ääres. Kohti väga ei tea, käime ja katsetame. Püüame kaldalt ja õnnestus kala ära näha. Sõber sai ühe alamõõdulise, oli vast 30+cm, mis ujub ilusti edasi. Mul oli kohe järgmise viskega tunduvalt suurem otsas, aga läks ära koos landiga. Võttis madalas vees ja hakkas hirmsasti rapsima. Landilõksu pööral andis järgi, läks pooleks, mis on täiesti hämmastav. Kasutan siit e-poest tellitud Lucky John PRO SERIES "Nice Snap" suurus 1 lõkse, ei tea kas oli praak või ongi nii ebakvaliteetne. Rohkem ma igal juhul nendega katsetada ei julgenud ja sidusin ühe teise lõksu otsa, mis kaasas oli. Kiitma peab Hansen lante, sõbral toimis Fight R/V ja mul Stripper R/H, millest ka kohe ilma jäin :( Eks kaldalt püüdes on landist ilmajäämise võimalus nagunii tunduvalt suurem, kui kahlakatega.
Kahjuks rohkem kala ei õnnestunud näha, kuid püük oli meeldiv. Pärast võttu adrenaliin möllas korralikult, käed värisesid veel tükk aega :)
Ehk keegi annab mõne soovituse, kuhu kanti võiks nädalavahetusel püüdma minna. Konkreetselt oma spotti keegi avaldama ei pea, vaid ehk mõni suunav koha nimi?
The following user(s) said Thank You: hannes
More
9 years 3 days ago - 9 years 3 days ago #6366 by Justas
Replied by Justas on topic Meriforelli hooaeg 2015

Mart1n wrote: ..Kasutan siit e-poest tellitud Lucky John PRO SERIES "Nice Snap" suurus 1 lõkse, ei tea kas oli praak või ongi nii ebakvaliteetne. ..

Ma ei kasuta selles püügis landilõksud üldse. Minu skeem: nöör => pöörel => rõngas => lant.
Kasutan põhiliselt Owner.
Edu..
Last edit: 9 years 3 days ago by Justas.
Time to create page: 0.113 seconds
Powered by Kunena Forum