Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
8 years 11 months ago #6367 by Vertu
Replied by Vertu on topic Meriforelli hooaeg 2015
Owner on korralik firma küll. Paraku oma isiklikud kogemused sellised et ühe korra ainult elus pöörel katki läinud, ja selleks oli just Owneri pöörel. Täitsa tutikas kusjuures. Komplektis koos landilõksuga. Tuuleka trollimise ajal kerisin landi paati ja pöörel lihtsalt pudenes pooleks.
More
8 years 11 months ago #6369 by neutral
Replied by neutral on topic Meriforelli hooaeg 2015
Justas, mis on landilõksu mittekasutamise eesmärk. Et lõks võib katki minna või midagi muud ka?

More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6370 by timo
Replied by timo on topic Meriforelli hooaeg 2015
Merika püügil mina ise ka ei kasuta landilõkse. Olen selline nö ühe landi usku, et kui selle otsa seon, siis püüan kogu päeva. Kui kala on, siis ta võtab. Kui peakski vahetama, siis seon uue sõlmega uue landi otsa. Nii püsib sõlm tugev ja värske. Isiklikult on see vähendanud mul lantidest ilmajäämist. Nagu ikka, USUKÜSIMUS!!!
Last edit: 8 years 11 months ago by timo.
More
8 years 11 months ago #6379 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2015
Kauaoodatud puhkus lõpuks käes. Eilne ehk esimene puhkusepäev möödus küll töö tähe all, aga täna olin juba hommikust saadik merel. Üks äraminek, siis kaks viset hiljem kala otsas (ilmselt seesama kala, arvan). Ca 55 cm, kõlbas kotti panna küll. Siis tunnike hiljem karistati mu hooletus/lohakus. Ei hoidnud rulli vänta korralikult käes ja nii kui kala paugu pani, oli vänt peost läinud. Mingi haakimiselaadse asja veel ridvaga tegin, ainult tundsin korra ilusat jõhkrat tõmmet ja ajalugu. Nojah, vaja peeglisse vaadata. Pärast hoidsin vänta (ikka rulli oma, nilbikutele infoks) nii kõvasti, et näpud krampis. Peale kogemata otsa tragitud ogaliku aga enam midagi ei juhtunud. Lõuna paiku lauspäikesega siis kogu trall.
The following user(s) said Thank You: hannes, lazarus, elmerike, Foreman
More
8 years 11 months ago #6403 by Justas
Replied by Justas on topic Meriforelli hooaeg 2015

neutral wrote: Justas, mis on landilõksu mittekasutamise eesmärk. Et lõks võib katki minna või midagi muud ka?

Vähem elemendid = vähem võimalus, et midagi läheb katki.
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6404 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Meriforelli hooaeg 2015
Ma jätkan pöörel+lõks komboga püüdmist. Mulle ikka meeldib lante vahetada ja uus sõlm enne igat püügikorda on nagu nii "kohustuslik." Lõksu seisukord on silmaga kergelt jälgitav, kui ongi oma omadusi kaotamas, siis vahetan välja. Pöörla sisse kahjuks ei näe... Küll aga on üks tüüp lõkse, mille kasutamist väldin PILT Need annavad väga kergelt järgi.
Natuke püügistatistikat ka, mõlemad nädalavahetused nulli ring. Eelmine laupäev läks üldse suhteliselt metsa, püüda praktiliselt ei õnnestunudki. Läksin sõitsin itta ja üritasin Virves vett piitsutada, ei leidnud head kohta. Pakkisin asjad kokku ja tiirutasin autoga niisama seal kandis ning uurisin kohti, kuhu võiks järgmine kord minna. Pühapäeval käisin Paldiskis, loopida sain, aga tugev tuul+laine ja sogane vesi, kala ei näinud.
Eile sõitsin Lohusallu, aga ei pääse veele ligi. Üks eravaldus teise otsa, autot kuhugi jätta ei osanud ja läbi kellegi hoovi marssida ei taha. Põrutasin edasi Paldiskisse, mõnus õhtupoolik oli, kuid ikkagi ilma kalata, tõenäoliselt sogase vee tõttu eelmisest nädalavahetusest. Üks mees oli kahlakatega vees, ei paistnud tal ka kala olevat ja nähes meid läks üldse minema. Veidike eemal pandi võrku ka. Need märgid on muidugi lootustandvad, et sealt võib kala tabada küll.
Eks see alustava merikaküti raske elu ole: otsin kohta kust ma saan ja viskan landi vette :D
Last edit: 8 years 11 months ago by Mart1n.
Time to create page: 0.200 seconds
Powered by Kunena Forum