Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 7 months ago - 9 years 7 months ago #5340 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Ei saanud kahe päevast trippi teha, nagu plaanisin, kuid ühe lõigu jõudsin siiski püüda.
Ühe käänaku peal tegin pikema viske...käis mingi togimine, kala ei näinud, kuid tagasi kerides tuli üsks selline ca 36cm tegelane järgi ja jäi nina alla passima....igavusest tegin uue viske...nii kui leech maandus pani see forka minema.....kohe selgus ka põhjus - kaugemalt ujus juurde üks suurem tegelane...sööstis mööda, jätsin leechi paigale ja pani uue laksu. Haakisin ja otsas ta oligi. Kaldale tuli väga lihtsalt, eks oli ka põhjust....kala oli küll l46,5cm, kuid kõigest 1,32kg. Seega kordasin pikkuse rekordit....ainult, et eelmine l46,5 oli 430g raskem....uskumatu vahe ikka. Tegin ka mõned klõpsud, et end veidi lunastada, eelmised pildid eriti kriitikat ei kannatanud.


aapua, vaatasin ka lõpuks teie video ära - no oli ikka visa tegelane. Kas on ka mingi sügav põhjus, et ridva ots nii madalal oli suurema osa ajast või on see lihtsalt sinu "käekiri" :o ? Tahaks ennast ka niimodi kõrvalt näha :D Ise hoian ritva madalal või vee all olukordades, kus kalda ääre all on juured vms..aga see vb ainult minu peas nii äkki. Mis see kaameramees Raiko tund maksab? Peaks ka äkki tellima....lepingusse muidugi punkt, et autos magamist ei filmita :D
Last edit: 9 years 7 months ago by sven862.
More
9 years 7 months ago #5341 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
sven - kui hoiad ridvaotsa madalal, on ka kala üldiselt sügavamal ja ei karga nii palju. Vaatad, et kui kala liiga põhja läheb, tõstad ta ridvaga uuesti "lendu" ja siis jätkad vanaviisi. Mulle lihtsalt ei meeldi kala täiesti pinnas hoida. Visadusest - arvatavasti oleks saanud selle olukorra lahendada tunduvalt kiiremini, aga mulle meeldib nautida protsessi, seetõttu ma eriti ei kiirustanud kah. Pehme ridvaga on tõeline kaif lasta kalal keerutada. Ja oleks kahva kasutanud, oleks kõik võinud lõppeda 30 sekundiga... :D Milline raiskamine! Loobuda oma naudingust?!?!? Ei.

More
9 years 7 months ago #5342 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Mulle pigem just meeldib kui kala pinnas sulistab, maitse asi vast. Aga jah, kilose kala puhul protsessi nautida on igati meeldiv, eriti kui puu ronte ei paista olevat sellises augus :)
More
9 years 7 months ago #5343 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforell vol. 8
Pinnas sulistamine suuremate kalade puhul lõppeb ikka tihtilugu üpris halvasti. Pea veest väljas on ju õhutakistus oluliselt väiksem kui veetakistus ja kalal rapsimisjõudu oluliselt rohkem. Seega sarnaselt aapuale ma ikka suuremat kala võimaluse korral kuigi pinnas ei hoiaks. Aga noh, palju seda valikuruumi selle suure kalaga ikka on: põhjarohtu ja -roigastesse ka lasta ei tahaks ja palju sa teda üldse suunata saad...
More
9 years 7 months ago #5344 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8
Ootasin suurte ootustega eilset halba ilma. Suurem vihm oli möödas, kui jõudsin Koeru taha. Hakatuseks kaotasin kaks lanti, siis nägin korraks kahte kena kala. Lootus kasvas. Järgnes kaks ja pool tundi landiloopimist aurava jõe ääres, kella kümne paiku oli juba üsna pime. Paraku kala ei võtnud, tee mis tahad. Eelmine kord nägin neid seal palju ja võttegi jätkus, üks läks kotti ka. Aga eile isegi mitte halastusvõttu. Tagasitee pimedas käis kohati käsikaudu, auto juurde jõudes olin läbimärg.
More
9 years 7 months ago #5348 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforell vol. 8
Tere kõigile!
Oleksin väga tänulik kui leiaksite kuskil 5 min aega ja vastaksite antud küsimustikule :) docs.google.com/forms/d/164Zpd0xQkgDvwJA...ewform?usp=send_form . Tegu on mu 11.klassi uurimustööga.
Time to create page: 0.169 seconds
Powered by Kunena Forum