Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 8 months ago #5332 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Mina eelmine hooaeg tabasin L35 ja L36 vikrid....no ikka palju minuteid kulus väsitamisele. See oli kõva vaev, nad olid täiesti väsimatud...sama suurte jõekatega võrreldes olid vikrid ikka märgatavalt raskem väljakutse.
More
9 years 8 months ago #5333 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 8
Viker tõmbab väidetavalt märksa kõvemini kui jõekas jah. Endal õnnestus slovakkias 2.3kg viker lennuka otsa meelitada, isegi lõheridvaga oli tükk tegemist, et kahva saada.

Täna käik keskeestis, tundub, et rahvast käib vähe suured kalad peesitasid kenasti keset jõge nagu poleks ammu lanti näinud.

More
9 years 8 months ago #5334 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 8

STF wrote: Raiko ja Aapua, kas vikerforellil on alammõõt?


See oli rohkem huumorijutt.
More
9 years 8 months ago #5336 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 8

raikoj wrote:

STF wrote: Raiko ja Aapua, kas vikerforellil on alammõõt?


See oli rohkem huumorijutt.


Vikerforelli ainuke mõõt eestis on 13eur/kg :)
More
9 years 8 months ago #5337 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforell vol. 8
Oh jah, kenad videod ja jutud!

Käisin laupäeval ka ise ühel nirel, õnnestus hoida ühte looma mõni sekund ridva otsas, enne kui ta oma teed läks. Olin risti üle jõe langenud palgi taga peidus ja loopisin mõned visked. Ühel kerimisel meetrike jäänud väljatõmbamiseni tuli suur laine ja eikusagilt välja ilmunud kala rabas silme ees mu leechi. Vonksles mu silme eest täispikkuses mööda, tegi paar-kolm raputust ja kadus. Kuna ma pole enne nii suurt jõekat näinud, siis ei hakka spekuleerima kaalu ega pikkusega. Endal silme ees ehk võrdlus mu 2,6 kg merikaga. Igaljuhul istusin peale seda maha, tegin paar suitsu, kirusin maailma jms. enne kui retke jätkasin. Käed värisesid ikka kaua veel. 2 leechi jätsin havidele ja ühe metsavanale. Mõned ahvenapoisid ja kõik. Eks uus kogemus seegi...
More
9 years 8 months ago #5339 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforell vol. 8
Tegin täna üle pika aja jälle ühe retke oma kodukandi ojale, seekord aga läksin uut lõiku avastama. Kohale jõudes tundus kõik väga lubav. Peale kuskil 5 viset nägin esimest väikest jõekat üritamas leechi haarata aga õnneks otsa ei jäänud. Jõgi oli mõnusalt sügav, keskmine sügavus kuskil vööni. Jõudsin ühe sügavama kohani ja siis hakkas trall pihta. 20m lõigu peal oli kalaga kontakte kümmekond ja nendest 5 sain ka kätte. Kõik kuskil 30-36cm. Mõned suuremad kenad kalad näitasid ennast ka seal aga peale mõningast võitlust nad kõik pääsesid. Mida edasi seda sügavamaks ja läbitumaks jõgi muutus. Ei saanud ei kaldalt püüda ega ka jões kahlata. Täielikult puutumatu loodus. Mõnes kohas siiski üritasin loopida ja seal ka iga viskega mingi kontakt oli. Täiesti uskumatu mis selles lõigus toimus. Ei pea vist mainima, et jõgi täiesti puutumata teiste kalastajate poolt, sest ega sinna normaalne inimene ei läheks :lol: . Vahepeal oli juba selline tunne, et sinna ma jäängi. Kaldal mätas mätta otsa mille vahel oli vesi, ca 30cm aga vahepeal oli jubedaid sügavaid auke kuhu jälle vajusin. Kahlakad suutsin muidugi katki teha. Kuskil 5 korda pidin kahlakatest vett välja kallama, sest need muutusid lihtsalt nii raskeks juba jalas. Aga kannatused kannatusteks, vähemalt oli möllu oi kui palju, käest käis läbi üle 30 kala, kontakte oli 50 kanti. Suurem osa kaladest olid kõik siiski 25-30cm silmajärgi. Suurim mis kätte sain oli 40cm. Nägin paari 45+cm kala, kes kahjuks kas läksid otsast või ainult nuusutasid mu leechi. Kaks kala panin ka kotti L38 ja L36. Oleksin nad tagasi lasknud aga mõlemad kugistasid leechi nii sisse, et eluvaimu neil enam sees polnud peale operatsiooni.
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum