Foorum

lock Jõeforell vol. 8

Info
04. juuli 2014 17.39 - 09. juuli 2014 11.20 #5142 Meelis365
Eelmise teema saba: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3340-joeforell-vol-7?start=200

Jõudsin just töölt ja kuna homme vaba päev ehk aega magada kasvõi õhtuni, siis pakin asjad kokku ja sõidan ööseks jõeäärde ja tagasi tulen siis kui päike jälle kõrgel.
Teema on lukustatud.
Info
04. juuli 2014 18.02 #5143 Matu
Matu vastas teemale Jõeforell vol. 8
Mul õnnestus täna tabada elu esimene jõeforell oli küll alamõõduline ja läks tagasi kasvama kuid ma olen väga rahul et, pärast mitmeid ebaõnnestunuid püügipäevi õnnestus mul siiski kätte saada see tõeliselt ilus kala.
Teema on lukustatud.
Info
04. juuli 2014 21.48 #5147 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 8
Aapuaga võrreldes jäi tänahommikune kalalkäik kesiseks. Uni lahkus pool neli, vähkresin hulk aega ja püüdsin uuesti uinuda, aga peas hakkas kummitama mõte, et ehk oleks vihmane mets ikkagi toredam kui soe voodi. Pool kuus olin lõpuks jõe ääres. Üsna varsti kargas keegi pinda landile järele, sealsamas olin eelmine kord näinud suurt forelli. Rohkem ei juhtunud midagi märkimisväärset, käsi oli kõver, liitsid ja jigid jäid jõkke, tuju muudkui langes. Järjekordset takerdunud lanti päästes astusin julgelt säärikutega jõkke. Aga seal, kus tavaliselt on põhi, oli sügav auk!? Vesi nabani, perse märg, mitte üks särg, ligunenud telefon ei ilmuta elumärke isegi pärast põhjalikku föönitamist. Kodus naine mainis delikaatselt, et ehk ei peaks nii palju aega kalapüügile kulutama...
Teema on lukustatud.
Info
04. juuli 2014 22.21 #5148 Jeekim
Jeekim vastas teemale Jõeforell vol. 8
Teist korda mainid viimastel päevadel kalapüügil nii kõrvalist tegurit kui naine. Vanasõna ütleb, et isegi ka siis, kui naine kaevu kukub, teeb õige mees suitsu lõpuni.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Teema on lukustatud.
Info
04. juuli 2014 23.22 #5151 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 8
Kurat, jeekim! Mu läks õlu naerust kurku!
Teema on lukustatud.
Info
05. juuli 2014 01.55 #5152 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 8
Mina olen noor mees. Kui tekkis elukaaslane, siis polnud veel haigust, ehk ta on koos sellega "kasvanud". Alles hiljuti oli pidev etteheide, et ma täpikust rohkem hoolin, kuid sai selgitatud, et see hoolivus kõigest hooajaline. Eks varsti tuleb see rahulikum aeg.....kuid ega see vabaaja jaotamine lihtne pole....ja krt mõni siin veel abilelus ja lastega...ja mina ikka jään alla.
Teema on lukustatud.
Info
05. juuli 2014 11.27 #5153 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 8

Jeekim kirjutas: Teist korda mainid viimastel päevadel kalapüügil nii kõrvalist tegurit kui naine. Vanasõna ütleb, et isegi ka siis, kui naine kaevu kukub, teeb õige mees suitsu lõpuni.


Igal mehel oma tõde. Minust poleks saanud forellikütti, kui ma poleks Järvamaale kolinud. Järvamaale poleks ma kolinud, kui poleks siit naist leidnud. Kõrvaline tegur?
Teema on lukustatud.
Info
05. juuli 2014 19.18 - 05. juuli 2014 19.20 #5154 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 8
Järvamaa naised peaksid küll forellindusega harjunud olema.
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 12.16 #5155 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 8
Oh, Aapua, muidugi. Nagu Tallinna naised on harjunud kiludega. Ma muidugi kõiki Järvamaa naisi ei tunne, aga need, keda mina tean, ei tea kohalikust forellindusest midagi. Ja mitte ainult naised. Ümberkaudsete nirede ääres olen kohtunud vaid mõne üksiku kohaliku mehega, rohkem luusivad siin jõgede ääres kaugemalt tulnud linnamehed. Kohalikud maamehed teevad TÖÖD ja forellipüügist pole kuulnudki, jahil käivad küll. Uurisin naabrimehelt, kes on eestiaegne mees, kuidas siin vanasti forellipüügiga oli. No jõgi oli siis veel kraaviks kaevamata ja lookles otse küla taga, igal talumehel olnud mõrd jões. Mu naisel on viis venda, aga isegi mitte poisipõlves pole nad siin kala püüdnud. Kes tegi sporti ja kes tegi heina. Jõudsingi jälle oma naise juurde, Jeekim nüüd ilmselt võpatas. Naine suhtub mu uude hobisse ülimõistlikult. Pole ma kuulnud poolt sõnagi selle kohta, et töötuppa sigineb ritvu nagu hernekeppe, aga hernekepid on ikka tegemata, või, noh, eks teate isegi neid kalamehe kiikse ja käimisi.
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 16.58 - 06. juuli 2014 17.10 #5156 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 8
Võta mõnda asja pisut rohkem huumoriga, kõik inimesed pole hirmus surmtõsised. See minu fraas järva naistest ja forellindusest oli ju otsene tuletus "tõelise forelliküti" mõttemaailmast, kelle jaoks forellipüük ja järvamaa on sünonüümid. Usu või mitte, aga ma tegelikult tõesti ei arva, et Järva naised on forellipüügi nüanssidega rohkem kursis kui Võrukad.

Endal käik samuti tehtud. Juhuse tahtel kusjuures Järvamaal, aga siiski mitte "nendel" jõgedel. Öösel sõitsime ja varavara hommikul alustasime. Suht alguses sain haugi, kellel oli leech viisakalt suunurgas nagu sigaret. Ilusti mõõdus ja mulle haug maitseb, niiet kotti. Siis teinegi haug, kes roika üles leidis, sinna tamiili ümber keerutas ja siis järsu tõmbega jeehat pani. Muidugi koos leechiga. Siis ühes augus silma järgi ca kilone säinas otsa tuli (enam ei ole keeruline jõge ära arvata :-) ) aga konks ülalõuga jäi ja läks otsast. Siis lõpuks ka kauaoodatud täpikute võtud. Paar pisikest ja siis võrdlemisi madalas mõõdukala. Nii kummaliselt käitus, et kala olemasolu fikseerisin liiga hilja. Jälle läinud. OK, ühe 41-se ikka välja meelitasin. Kiires voolus oli päris lahe temaga "maadelda". No ja siis üks säinas ka lõpuks otsa jäi ja kotti rändas. Samas mõõdus täpikuga.

Huvitav seik oli aga tamiiliga. See, mis kasutusel, on peal olnud juba liiga kaua (ei julgegi öelda. Tõesti liiga kaua) ja ega seda pikkustki eriliselt järel polnud. Ma kohe kuidagi ei sattunud poodi sobivatel kellaaegadel, aga hoopis oma vanu aardeid sorteerides leidsin 4 rulli madeinjapan tamiili. 2 tk kollased 0,20 mm ehk siis just see mis vaja. Teised kaks olid 0,25. Nende rullide vanus on aga 15-20 aastat. Tõsi, mingis kastis nad olid ja kastiga kapis ehk siis pimedas, aga ikkagi vanad kui taevas. Käega testides täitsa ok tundusid. Ja tänase testi kaladega ning leechi kinnijäämistega läbis see edukalt. Kui elukala ära läheb, eks ma siis seisan paar minutit peegli ees. Seni aga jätkan sellega.
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 17.03 #5157 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 8
Kuidas sul see tamiil nii kaua peal püsib ? Mul läheb kuskil iga 5 käigu tagant rull....kui ikka pikk käik on.
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 17.13 #5158 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 8
See tamiil oli peal ca aasta. Jõhker. Aga - samas see näitab Bushido Perfecti kvaliteeti! Kuigi lõpus sain ise kah aru, et nostalgiale siin kohta olla ei saa ja pudedamaks on ta muutunud.

Päris 5 käigu tagant ma tamiili ei vaheta, aga varem ikka 3-4 korda hooaja jooksul. Lihtsalt Mustakivis Bushidot juba pikemat aega pole ja muud kah nagu ei tahtnud. Nii see viimane variant aasta peal oligi.
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 18.57 #5159 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 8
Retke tipphetkedest väike video ka. Filmitud ja monteeritud käepäraste vahenditega. Soovitan lõpuni vaadata!

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, Rlk, timo, Mazola, STF, TT
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 21.06 #5160 STF
STF vastas teemale Jõeforell vol. 8

raikoj kirjutas: Retke tipphetkedest väike video ka. Filmitud ja monteeritud käepäraste vahenditega. Soovitan lõpuni vaadata!


Tore video, aga lõpp läks tõesti pisut liiale. Kas on vaja nii rihmaks väsitada? Teatud olukordades on ikkagi kahva kasutamine õigustatud.
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 23.06 #5161 tamma
tamma vastas teemale Jõeforell vol. 8
Viimasele CR? Või suitsu?
Teema on lukustatud.
Info
06. juuli 2014 23.22 #5162 Meelis365
Meelis365 vastas teemale Jõeforell vol. 8
Väga kift! Pole nii palju juba ammu naerda saanud.
Päris laialt jõelt püüdsite, sellist lisalehelt küll ei leia?? Järgmisest hooajast plaanin veidi avastamisi ette võtta. Ehk õnnestub ka mõni "enda jõgi" kuskikt leida.
Teema on lukustatud.