Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 8 months ago - 9 years 8 months ago #5289 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Eile hommikul sai siis autos ärgatud, et saaks ikka võimalikult vara alustada...kell oli siis juba 8:30...olin lootusetult sisse maganud. Kuna olin lubanud endale, et pean täna selle lõigu ära püüdma, siis ka asusin sinna teele. Kuidagi veider ja puhanud oli olla....jooksmise asemel jalutasin ja klõpsisin metsas pilte. Vastu tulid ka karu jäljed, mis tundusid värsked, seega olin veidi rahul, et varem päeva ei alustanud. Kuumus ja parmude hulk oli ikka kohutav....polnud veel jõge näinudki kui särk oli juba täiesti märg. Higi voolas kõikjalt....pühkisin terve paki paberrätikuid ära. Jõe ääres ronisin kohe jahutavasse vette. Olin püüdnud juba kuskil 4h....0 täpikut, 4-5 ahvenat. Olin ka sellise tulemusega arvestanud. Siis hakkas müristama ja kohale jõudis äike. Kükitasin siis keset lagedat platsi pisikede põõsa all.....peale T-särgi, vesti ja kahlakate mul midagi seljas polnud. Pärast 15-20 minti hakkas kõvem mürin lõppema, kontides oli külm juba sees ja kirusin, et ma oma kahlamisjopet kaasa ei vedanud. Otsustasin püügi lõpetada, sest kõik oli nii märg ja külm. Võtsin sammud eemale metsa poole, kuid olles 30m käinud, tuli jõe käänak vastu....mõtlesin, et see peab küll mingi märk olema. Püüdsin siis edasi ca 2h...ikka 0. Ühe lageda sirge peal tegin üsna suvalise heite.....ja siis hoopis teisest kaldast hakkas liikuma leechi poole laine - ei teinud eriti sellest välja, sest olin viimastel päevadel harjunud sellega, et kala lihtsalt peletab. Laine oleks pidanud nagu leechini juba jõudma aga ei miskit....kui siis järsku KÕMMAKI. Kala otsas! Siis ma olin iga täisusklik...palusin ja palvetasin. Nägin, et kalal leech sügaval kurgus...veidral kombel polnud ka vastupanu eriline....passis keset jõge ja pidin ise sakutama, et ta end natukenegi väsitaks. Sain kala esimese korraga ilusti näppude vahele ja tõstsin kaldale - 1,75kg/l46,5

Kogu läbielatu tõttu oleks olnud päevaga rahul ka ilma kalata, kuid võib vist öelda, et see oli kuidagi kõige mõnusam püügipäev, mis mul olnud on.
Minu jaoks siis uus isiklik rekord ja selle hooaja eesmärk sai ka täidetud.

PS! Kui aega leian siis proovin ka pildid lisada
Last edit: 9 years 8 months ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, timo, elmerike, TT
More
9 years 8 months ago #5291 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 8
Nii suurest kalast vaataks rõõmuga pilte, seega loodame parimat, et selle aja ikka leiad. Õnnesoovid rekordi puhul!

More
9 years 8 months ago - 9 years 8 months ago #5292 by timo
Replied by timo on topic Jõeforell vol. 8
Tervitused üle pika aja. Sai täna varavalges tee ette võetud! Minu jaoks uus nire, positiivne kohale jõudes, et ei suutnud jälgi eest leida. Otsustasin proovida hiljuti soetatud oste ja nii käis otsas pöörlevad, leechid, toruputukas, lepatriinu, voblerid. Tore oli teada saada, mis moodi asi reaalselt vees käitub!

Mainin ära , et kotikala ei saanud, kuid natuke alla mõõtu isendid käisid kaldal ja näitasid ennast kohe lõigu alguses, kus püüki alustasin! Pubekatele meeldisid pöörlev ja väiksem vobler ning leech. Kui olin ühe lootust andva käänaku juurde end sisse sättinud, ronis minust 20 m eespool otse jõest välja tume elukas, kes tõmbas ennast käppadega üles jõe keskele ulatuva puu okstest. Ma vaatasin, et kurat mis elukas see on!!! Saanud siis päris jõe kohale tüve peale, vahtis mulle otsa korra ja pani ajama. Ilusat tumepruuni värvi ning lõua alt kena valge laik näha. Saarmas?
Olen lugenud, et kui sellise isendiga tegu, siis võib täpikute arvukus kõvasti langeda või sootuks jõest kaduda. Kas on ka see põhjuseks, miks suurt kala ei õnnestunud tabada??? Lähen millaski sinna lõigule tagasi, et mõnele mõttele vastust saada.

Edu kõigile, kes viitsivad võsas ragistada!
Timo
Last edit: 9 years 8 months ago by timo.
More
9 years 8 months ago #5296 by OM
Replied by OM on topic Jõeforell vol. 8
Tere kõigile!

Sai rõõmsalt eelmisel nädalal Loode-Eestit avastamas käidud. Peale pikki tunde internetis info kogumist otsustasin siis seada sammud autosse ja minna vaatama mõnda jõge.
Alustasin Vasalemma jõest sealt n.ö karjääri juurest ja liikusin ülesvoolu, püügi alguses käis kaldal üks väike forell ja peale seda oli täielik vaikus, kuigi jõgi oli ise väga ilus aga kaldal oli selline rada sisse tallutud, et võimalik hea tahtmise korral elektrilise ratastooliga forelli jahtima minna.
Leidsin, et Piirasu jões mingi aeg tehtud katsepüügil oli seal arvukalt jõeforelli ja samuti oli kirjas ka see, et jõgi on jõeforellijõena kaladuslikult väga väärtuslik. Käisin nii jõe lähte alal, kõigil truubi/silla kohtadel ja peaaegu jõe suudmes Vihterpalu jõe ääres, kuid jõgi oli nii kokku kuivanud et ise ka ei usu, üks lõik oli enam vähem, kuid seal oli meeletu rada siisse tallatud ja leidsin veest ka ühe mõrra, tegin seal ka mõned visked kuid ei näinud huvi lantide vastu, jões iseenesest hästi väike kala liikus küll. Liikusin järgmise jõe äärde, vaatluse alla võtsin Munalaskme oja, tean, et sealt ka ilusat kala saadud. Sõitsin paljud jõe truubi/silla kohad läbi ja valisin ühe neist püügiks, läksin vana maantesilla juurest jõele ja hakkasin liikuma ülesvoolu, kohe täitsa püügi alguses oli võtt ja kaldal käis 1 ilus väike täpik. 50 meetrit edasi risu alt tuli umbes L32 kala, kõik oli paljulubav ja lootust oli palju, edasi liikudes sain umbes 10+ väikest kala. 12.00 päeval alustasin oma seiklust ja ennem 24.00 jõudsin koju ja kotis polnud midagi :(
Mõtlesin, et nii see asi jääda ei saa ja seadsin ülejärgmisel päeval sammud jõe äärde. Taaskord Vasalemma jõgi oli vaatluse all, liikusin karjääri suhtes mõned kilomeetrid kagu poole ja alustasin püüki, jõgi tundus väga ilus, kuid püük kulges väga rahulikult, ühest sügavamast august tuli nibin nabin mõõdu kala, kes ennast kiirelt ka lahti rapsis ja ühte mõõdukala nägin põgenemas, kuid lõik sai kahjuks otsa ja kedagi taaskord ettenäidata ei olnud, kuid tahtmine oli suur ja liikusin järgmisele lõigule. Taaskord Munalaskme oja aga vanast maantesillast jõe suudme poole ja alustasin taaskord püüki ülesvoolu, nägin väikeseid kalasid, mõned ahvenad mõned forellid, oli üks võtt, taaskord nibin nabin mõõdukala, kes taaskord end lahti rapsis.
Liikusin jõelt ära, taaskord vahva püügipäev, gepsu järgi 10 km aga kala jäi saamata ja sirge seljaga sõitsin kodu poole, et nautida viimaseid puhkuse tunde pühapäeva õhtul, et minna esmaspäeval rõõmsalt tööle ja loota edasistele nädalavahetustele, et naisel kindlasti ei ole nendeks plaane ja saab kalale minna :woohoo:
Aga keegi selles kandis nendel lõikudel käinud? Kuidas saak? Või keegi oskab äkki soovitada midagi paremat seal kandis???
More
9 years 8 months ago - 9 years 8 months ago #5298 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 8
Munalaskme ojaga on vist kööga juba ammu. Vasalemma peaks hea tootlikusega jõgi olema, seda tasub avastada. Seal merikaoht ka :)

Kas keegi pärnu jõe ülemist otsa oskab kommenteerida, lähtest kuni jägala kraavini? On mõtet minna?
Last edit: 9 years 8 months ago by Madis.
More
9 years 8 months ago #5299 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 8
Olen käinud Korbaveskilt Roosna-Allikuni. Kalavaene. Luukarnitsad, mõni haugipulk ja Purdil tammil ka särg. Vikrit võib juhtuda avarii korral Roosna-Alliku kasvatuses.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum