Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 10 months ago #3521 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Sven, Jüri saatis sellise lingi:



Sööt on küll natuke teine, aga see on põhimõtteliselt väga sarnane tehnikale, mida mina kasutan. Näed vähemalt ära ridva töö ja kerimise põhimõtte, samuti saad aimdust, milline peaks ritv olema.
More
10 years 10 months ago #3522 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 3
Uut ritva ostes, tuleb meeles pidada, et Fenwicki, Graphiteleaderi jt. firmade (minul Major Crafti "Nextino" 622L) kallimad, kergemad ja parimad on löökide suhtes väga õrnad. Sellise ridvaga leechi kaldarohust lahti tõmmates ja sellega ritva tabades on väga tõenäoline saada omale "endine" ritv. Siin on küll ridva ostmisel koht mõtlemiseks - kas odavam ja vastupidavam või kallis ja õrnake.

More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3524 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 3
Varahommikul käisin maal autot remontimas. Auto sai kiiresti tehtud, juhuslikult oli ka spinning ja püksid kaasas ning tegin väikese tiiru ühe nire äärde. Vesi oli täiesti mudane, aga mitte eriti kõrge. Pommitasin pöörlevatega, sest millal muidu ikka nendega püüda kui mitte praegu. Aga nagu oleks kaevul olnud. Motivatsioon hakkas juba kaduma ning panin korraks vobleri otsa. Kohe esimese viskega tuli üks veidi alamõõduline kala otsa. Jätkasin püüki ja jõudsin pea läbimatu lõiguni, ainuke võimalus visata oli nire sisse ronides. Kohe olin põlvini mudas, tegin ühe viske ja paari meetri kauguselt tuli poiss otsa.



Landiks Rando Tuisu käsitöö. Tavaliselt ma ujuvate vobleritega ei püüa, aga sellise nire jaoks oli see päris hea. Liiatigi olin oma voblerite koti koju unustanud ja kaasas oli vaid paar erinevat voblerit. Hiljem oli veel paar järgiujumist ja tagasi minnes oli varem pöörlevaga läbipüütud "kaevu" lõigus paar alamõõdulise vabastamist. Kogu jaht kestis vaid paar tundi, sest kell 11 oli juba 25 kraadi sooja ja ma olin läbimärg ning ma polnud isegi vett kaasa võtnud. Kala liha oli tumepunane ja magu oli liiva täis. See on ehk juhus olnud, aga mulle tundub, et punaka või oranzika landiga püütud kaladel on liha ka punasem. Tean, et see oleneb ka jõest, aga tihti oleneb see ju ka konkreetsest kalast, sest nii palju kui ma aru saanud olen, siis ühe lõigu peal kalad spetsialiseeruvad erinevatele jahitaktikatele.
Last edit: 10 years 10 months ago by raikoj.
More
10 years 10 months ago #3528 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Tänud info eest Jeekim ja aapua. Endal nurgas üks carboflex 2,1m ja 7-35g. Ehk proov sellega leechi. Muidu olen siiani toimetanud Vengance ridavaga ja saab hakkama. Pelgan neid süsinikritvasi nats. Tihti peale tuleb lanti sakutades täpselt ridva pihta hullu hooga.
Muretsengi selle tehnika pärast :D mul nii raske uusi asju proovida.
More
10 years 10 months ago #3530 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Jõeforell vol. 3
See 7-35 hästi ei sobi vast... mul endal 5-45 on havi ja koha püügiks ja alustasin farellil käimist ka sellega aga ... see peaks olema ka suht keskpaindeline veel ka... aga proovida loomulikult võid aga leechi kaal jääb ka ikka suht kaugele selle ritva testist ise enesest...
More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3532 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Raikoj: mis sa tühja eputad fotošopiga! Kala andmed parem ütle! Pikkus? Kaal? :D Tundub päris kenakene olevat.
Last edit: 10 years 10 months ago by aapua.
Time to create page: 0.232 seconds
Powered by Kunena Forum