Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 11 months ago #3349 by berku
Replied by berku on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Laup tegin tiiru, kuid vesi ikka nats kõrge. Meelitasin lõpuks ühe l39 kaldale, aasta esimene kotikala siis. Võttis uppuvat Aret.
More
10 years 11 months ago #3407 by sven862
Replied by sven862 on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Tegin siis järvas pika päeva. Kotikala ei saanud aga väga kahju ka pole. Kaldal käis 15 tükki, neist kuskil 5'le pidin mõõdulindi peale panema aga olid 1-2cm alla mõõdu. Kala oli siis kuskil 30-35cm ja kaks tükki vist päris pisikesed.

Kas teil on tähelepanekuid landi tüübi ja kala suuruse osas??
Mulle meeldib kõige enam püüda pöörlevaga. Täpsed visked, hea kaugus ja tunned kui lant tuleb. Saan ka kõige rohkem kala nendega aga suht alla mõõdu suurem osa. Samas ka vobleriga tuleb hästi ja ka väikest, kuid suurt rohkem saanud. Vb lihtsalt kujutan ette.

More
10 years 11 months ago #3408 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Pm on nii, et erinevate landi tüüpide jaoks on erinevad ajad hooajast... pöörlev vast ehk kõige universaalsem ...aga siin on 1 suur aga kah veel... ja see aga seisneb selles millist lanti sa kõige paremini õpid kasutama... ma püüan ka 90% ajast pöörlevatega aga samas vahel on vaja kasutada ka voblerit ... leechi ple kasutanud ja silikoniga ple kala saanud.... mis aga puutub kalade suurusesse siis see3 on ka väga isiklik asi... ma oma suurimad kalad saanud pöörlevatega nr 1 ja 2 kuid samas on arvamusi ja statistika näitavat et suuri kalu saadakse just voobleritega....ja on ka samas vastupidiseid arvamusi.. sügisel on kindlasti parem püüda voobleriga kuna siis jääb putukaid vähemaks aga ple reegel... nii palju kui olen talvel püüdnud olen ka talvel pöörlevaga saanud kala.... pöörlevaga on mu meelest veel selline teema et mida väiksem pöörlev seda suurem võimalus saada just suurt kala, kuigi väikesed ründavad ka seda usinamalt... nr5 otsa on ka mul roninud sellised 20 cm tegelased... kokkuvõteks vast siis nii et kõik ikka oleneb kole faktori koosmõjust st. kalamees, veekogu ja kala...kui need kolm faktorit satuvad kõik õigesse faasi siis...
The following user(s) said Thank You: sven862
More
10 years 11 months ago #3409 by sven862
Replied by sven862 on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Nujah, mina olen igal aasta-ajal pöörlevat pannud ja tuleb kala. Lemmim mul nr3, see just käele nii mõnus :) Voblerit naudin ka aga siis peab peab ikka tiba suurem olema, 4gr voblerit nii vaevaline visata, isegi kui 0,18 tamiil on. Muidu viske pikkus pole kõige olulisem. Ega see kala oma silmaga nagunii eriti ära ei mõõda, et kas on nr 3 või 5...haarab ikka. Endal halvad kogemused, et just need pisemad kipuvad rohkem kurku rabama. See statistika on nagu ta on, äkki vobleri mehi on rohkem või äkki vobleri mees on tõenäolisem oma saagist rääkima jne jne :)
Reeglina püüan ülesvoolu ja kohati pöörlevaga nadi kui vool kõvem on, ei tee korralikku mängu.
Oskab keegi head lanti soovitada kärestike peale, kus vool ikka päris tõsine on ?

Hea, et julgustust sain! Naudin pöörlevaid edasi ;)
More
10 years 11 months ago #3411 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 3
Jah pöörlevaga tuleb kala,aga rohkem pisikest kes siis landi lõpustesse imevad.Ei tulegi palju kollijuhtumeid ette pöörlevatega.Enamus muude peibutistega.
The following user(s) said Thank You: sven862
More
10 years 11 months ago #3412 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Jõeforell vol. 3
scuba sa vana farelli kütina ehk ikka juba tead jõgesid ja kohti kus just passivad suured ja kus "lasteaed"... eks püüda ju tuleb ikka sellega mis kalale antud hetkel meeldib.... ja kõik see ka tuleb ju kogemuse ning läbitud kilomeetritega..eile näiteks ei tundnud ükski forka vobleri vastu huvi ojal kus käisin aga vurre peksid .... kellele ema kellele tütar.... see vaid mu egoistlikult teistele peale surutav mõttekäik... palju suuri kalu ja ärge pikka viha pidage... :whistle:
Time to create page: 0.117 seconds
Powered by Kunena Forum