Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 10 months ago #3554 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 3
Mitte tonkapõlgus, vaid isepüüdvaid vahendeid ei või jätta valveta jõkke vedelema.
Kalapüügiseadus:
19) Harrastuspüügivahendid peavad kalapüügil olema püügivahendi omaniku valve all ja nende omanikku peab olema võimalik veekogul või selle kaldal kindlaks teha. See nõue ei kehti püügil nakkevõrgu, vähimõrra ja õngejadaga, mis peavad olema käesoleva seaduse § 17 lõike 2 punkti 5 alusel tähistatud.
[RT I 2006, 60, 444 - jõust. 07.01.2007]
The following user(s) said Thank You: berku
More
10 years 10 months ago #3555 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Lisan veel tonkateemale täpsustuseks, et kui ma õigesti aru sain, käis berku jutt Järva jõest. Järva "nendel" jõgedel, lisaks veel päris mitmel Eesti jõel, on ainsateks lubatud püügivahenditeks spinning või lendõng. Tonka, ka järelvalvega, ridvaga ja ilma mutrita variant, on keelatud.
The following user(s) said Thank You: berku

More
10 years 10 months ago #3558 by Kivi
Replied by Kivi on topic Jõeforell vol. 3
Tänan asjalike vastuste eest
Kui olin oma küsimuse ära saatnud, siis juba mõtlesin, et kas torkisin herilasepesa, aga õnneks ikka harivad vastused
Paar korda olen ka ise põhja eestis selliseid tonkarakendusi näinud, aga pole neid keelatuks pidanud
More
10 years 10 months ago #3559 by kriccc
Replied by kriccc on topic Jõeforell vol. 3
Kas keegi algajale ühepäeviku infot ei tahaks natuke jagada. Ei taha teada kindlaid jõgesid. Pigem huvitab see, miks paljudel Järva jõgedel puudub ühepäevik. Pärnu jõel oli neid lademes(ja kindlasti ka selle jõe paljudel lisajõgedel), aga minu lemmikutel(Põltsu lisad) on täielik null. Kas tõesti toimus asi väga kiirelt ära või ei toimugi see aasta midagi. Olen suht tihti käinud ja olen kindel, et oleksin näinud. Nagu mäletaksin, et umbes 2 nädalat tagasi nägin paari päevikut ja möll oli justkui algamas, järgneval päeval ei midagi kuni siiamaani :huh:
More
10 years 10 months ago #3560 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 3
Ilmselt ühepäevikud ei ela lihtsalt kõikides jõgedes .Vee temperatuuris ilmselt asi.
More
10 years 10 months ago #3565 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Ma kahtlustan, et läbi see ühepäeviku teema. Mõned nädalad tagasi Paide kandis nägin, peale seda pole märganud enam. Eile käis kala pinnas palju...tuul oli igasugu sodi vette puhunud.


Igastahes eilne kokkuvõte:

Sain kiiresti oma tööpäevaga ühelepoole ja panin kohe Järvasse ajama. Kell 15.00 püüdsin, kala liikus ja võttis, miski tunnikese olin oma tavalisel lõigul ära ja siis tüütas nii ära see sama koht. Pakkisin asjad ja panin uude kohta, kuna kasutasin tavalist kaarti, siis isegi ei tea, mis jõgi see oli kuhu ma läksin (pole viitsinud veel uurida). Jõgi oli selline nagu vist aapual on tavaline - vesi põlvini, mõni meeter ainult laiust kohati. Ja siis hakkas trall pihta, pm iga visa keegi ründas, tundus et kala on aga väike ja siis kuskil 3-4m kaugusel minust tuli selline l40 kala ja toksas mu lanti, ujus ümber ühe tiiru ja minema ta läks, ei pakkunud eriti pinget talle vist. Üleüldse tundus kala nii närviline kuidagi, ainult kõksis lanti, külge ei tahtnud keegi jääda, need kes jäid olid kuidagi külje pealt või suu juurest haagitud. Igastahes tänu sellele ilusale kalale sain julgustust, et tegu pole lihtsalt lasteaiaga. Liikusin jões edasi, igav ei olnud kordagi. Kui siis tegin ühe pika viske mittemidagi ütlevasse kohta. Tuli kaldale selline täpselt l32 kala. Mõtlesin, et isu suur ja pole ammu midagi koju viinud ja otsustasin ta ära võtta. Kala puhastatud ja kotis, mõtlesin et peaks kontrollviske veel tegema samasse kohta - kui lant langes siis pm kohe kala taga! Ja see oli juba suurem (minu jaoks vähemalt) tegi ulme sõitu....ainus mida teha sain oli järgi anda ja tunda end üsna abituna. Proovisin enda juures korra teda haarata aga tulutult, siis pani ta minu seljataha rägastikku, mõtlesin, et nüüd on kõik. Proovisin korra jõulisemalt tõmmata, ehk saab ta välja sealt, nii kui mina tõmbasin tõmbas tema vastu, käis krõks ja ritv oli pooleks. Ma ei olnud nõus kalast loobuma ja haarasin tamiili näpu vahele ja tõmbasin kala enda juurde, surusin vastu keha ja viskasin ta kaldale :D
Õnneks polnud see ritv nii hinnaline ja kahju suurt ei teinud. Kala oli siis l43 ja 1,3kg (minu uus rekord taas)
Attachments:
Time to create page: 0.112 seconds
Powered by Kunena Forum