Foorum

lock Jõeforell vol. 3

Info
30. mai 2013 22.45 #3513 djmagnus
djmagnus vastas teemale Jõeforell vol. 3
kas keegi jõekat nädalavahetusel püüdma ka plaanib minna? Ise olen Tallinnast ja plaan minna. Kui kellegil huvi võiks kirjutada ;)
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 07.59 #3514 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 3
aapua, ei ole veel uut ritva soetanud. Endiselt veel otsin ja katsetan.
Mis ritva ise leechi jaoks kasutad ja kas saaksid mulle posti mõned leechi püügi õpetus videod panna? ja väheke põhimõtet selgitada? Tahan kindlasti ära proovida.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 09.04 #3516 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 3
sven, odavatest oli pikka aega kasutuses DAM Caliber Spin UL (tegelikult on siiani), 183 cm pikkusega ja 2-14 g testiga. Üldse on leechi jaoks vaja mitte väga pehmet ritva. Hiljuti ostsin, ja kui iganes kannatab, siis tõesti soovitan, Fenwick RiverRunnerit. Endal variant 7'2'', Light, 1/32-5/16 oz. Selle ridva hind on 160 euri. Kontakt on kasutaja M2nnja.

Videosi leechist mul pole, olen Youtubest otsinud, midagi eriti asjalikku pole leidnud. Aga midagi üle mõistuse seal pole. Soovitan, viska mu leechiteemalisele blogile pilk peale. Teiseks, tehnikaid on erinevaid. Leechimeister Jüri ise kasutab pikemaid tõmbeid (vast 20-30 cm korraga), kerimine on ühtlane. Leech teeb sellise tehnikaga pikki "hüppeid". Mina kasutan ridvaotsaga pidevat nõksutamist, millega ma ühtlase kerimise korral panen leechi liikuma ühtlase kiirusega, aga üles-alla lainetades. Põhiline olekski see, et sa esmalt madalas vees lihtsalt proovid leechi erinevalt liigutada. Vaja on, et putuka saba hakkaks "lainetama".

Kui on misiganes küsimusi, anna tuld!
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 09.34 #3517 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
Kui ritva vaatad siis odavama ja sinna kuni 60 euroste juures ei tasuks mööda minna Atemi toodangust. Oman Carbofleks ( atemifishing.ru/catalogs/summer2013_1.pdf lehekülg 23) light testiga 2-13 ning pikkusega 2,4 ja ise enesest väga rahul.... aga tundub et Atemi toodanguga on harjumiseks aega vaja. Mu "roots" pole ei klassikalise tipu ega keskpaindega, ta midagi sellist vahepealset. Ja erinevate raskustega lantid eheitmisel käitub suht erinevalt. Aga mulle sobib. Atemiga vist ainuld see probleem eestis et seda pm. kusagil korralikus valikus ei pakuta. Laupäev õhta ja pühapäev hommik ma Loobi jõel ringi kobistan.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 10.21 #3521 aapua
Sven, Jüri saatis sellise lingi:

Sööt on küll natuke teine, aga see on põhimõtteliselt väga sarnane tehnikale, mida mina kasutan. Näed vähemalt ära ridva töö ja kerimise põhimõtte, samuti saad aimdust, milline peaks ritv olema.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 11.07 #3522 Jeekim
Jeekim vastas teemale Jõeforell vol. 3
Uut ritva ostes, tuleb meeles pidada, et Fenwicki, Graphiteleaderi jt. firmade (minul Major Crafti "Nextino" 622L) kallimad, kergemad ja parimad on löökide suhtes väga õrnad. Sellise ridvaga leechi kaldarohust lahti tõmmates ja sellega ritva tabades on väga tõenäoline saada omale "endine" ritv. Siin on küll ridva ostmisel koht mõtlemiseks - kas odavam ja vastupidavam või kallis ja õrnake.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 14.03 - 31. mai 2013 14.05 #3524 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 3
Varahommikul käisin maal autot remontimas. Auto sai kiiresti tehtud, juhuslikult oli ka spinning ja püksid kaasas ning tegin väikese tiiru ühe nire äärde. Vesi oli täiesti mudane, aga mitte eriti kõrge. Pommitasin pöörlevatega, sest millal muidu ikka nendega püüda kui mitte praegu. Aga nagu oleks kaevul olnud. Motivatsioon hakkas juba kaduma ning panin korraks vobleri otsa. Kohe esimese viskega tuli üks veidi alamõõduline kala otsa. Jätkasin püüki ja jõudsin pea läbimatu lõiguni, ainuke võimalus visata oli nire sisse ronides. Kohe olin põlvini mudas, tegin ühe viske ja paari meetri kauguselt tuli poiss otsa.

Landiks Rando Tuisu käsitöö. Tavaliselt ma ujuvate vobleritega ei püüa, aga sellise nire jaoks oli see päris hea. Liiatigi olin oma voblerite koti koju unustanud ja kaasas oli vaid paar erinevat voblerit. Hiljem oli veel paar järgiujumist ja tagasi minnes oli varem pöörlevaga läbipüütud "kaevu" lõigus paar alamõõdulise vabastamist. Kogu jaht kestis vaid paar tundi, sest kell 11 oli juba 25 kraadi sooja ja ma olin läbimärg ning ma polnud isegi vett kaasa võtnud. Kala liha oli tumepunane ja magu oli liiva täis. See on ehk juhus olnud, aga mulle tundub, et punaka või oranzika landiga püütud kaladel on liha ka punasem. Tean, et see oleneb ka jõest, aga tihti oleneb see ju ka konkreetsest kalast, sest nii palju kui ma aru saanud olen, siis ühe lõigu peal kalad spetsialiseeruvad erinevatele jahitaktikatele.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 17.11 #3528 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 3
Tänud info eest Jeekim ja aapua. Endal nurgas üks carboflex 2,1m ja 7-35g. Ehk proov sellega leechi. Muidu olen siiani toimetanud Vengance ridavaga ja saab hakkama. Pelgan neid süsinikritvasi nats. Tihti peale tuleb lanti sakutades täpselt ridva pihta hullu hooga.
Muretsengi selle tehnika pärast :D mul nii raske uusi asju proovida.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 17.38 #3530 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
See 7-35 hästi ei sobi vast... mul endal 5-45 on havi ja koha püügiks ja alustasin farellil käimist ka sellega aga ... see peaks olema ka suht keskpaindeline veel ka... aga proovida loomulikult võid aga leechi kaal jääb ka ikka suht kaugele selle ritva testist ise enesest...
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 18.54 - 31. mai 2013 18.55 #3532 aapua
Raikoj: mis sa tühja eputad fotošopiga! Kala andmed parem ütle! Pikkus? Kaal? :D Tundub päris kenakene olevat.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2013 22.00 #3533 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 3
Ei olnud väga suur, L40 ja 800g. Aga tundus suurem :)
Teema on lukustatud.
Info
03. juuni 2013 09.12 #3536 aapua
Taaskord 2-päevane käik seljataga. Alustuseks siis kohtumine karuga. Kohe esimese päeva varahommikul. Ületasime lagendiku ja selle järel ühe kraavi. Ja siis vaatame, kuidas räigelt suur mõmmik sellestsamast lagendikust risti üle jookseb, mitte just väga kaugel meist. Tundus tõenäoline selline variant, et ta oli selle lagendiku ääres ühes väikses kuusetukas (edasi on lihtsalt mudane jõgi. Arvasime, et üle jõe ta ei saanud tulla, kuna kasukas oli karul puhas ja kuiv - tundus vähemalt). Eks me oma jutustamisega ehmatasime ta üles ja meie möödudes ta lihtsalt põgenes. Ei tea, kuidas oleks lugu läinud, kui me oleksime tahtnud jõge ületada teises kohas. Siis oleksime pidanud minema - just läbi selle kuusetuka... Üksi käies olen just nii kusjuures toiminudki. Krt, kergelt kõhe isegi sellele mõelda.

Kaladest hommikul midagi erilist rääkida pole. Õhtupoolne osa kulus ainult uutele niredele. Fiasko suhteliselt. Kus tegime ainult paar viset, kus üritasime sadakond meetrit ka liikuda. Valed jõed. Kui silla juures veel vesi ilus ja põhi kruusane, siis edasi mudastumine ja voolu puudumine. Päris mitu uut kohta sai läbi käidud ja oma katsetusnimekirjast maha ka tõmmatud.

Teise päeva hommikul esmalt läksime ühele suurele jõele. Kah täiesti uus koht minu jaoks (loomulikult pole tuntud forellijõena). Taaskord haugikas. Isegi ei loopinud. Ligi kildi käisime läbi metsa, kuna tahtsime jõuda selle suure jõe harujõele. Ja ühel hetkel tundus see suur jõgi päris lubav. Ehkki vesi oli võrdlemisi tume ja suht sogane, õnnestus 1,33 kg täpik helehalli leechi otsa meelitada. Sõber sai lisaks päris kena ahvena, rohkem midagi ei toimunudki. Harujõgi osutus taas pettumuseks ja siis juba ühele tuttavale salanirele suundusime. Kala oli aktiivne, käis pinnas ilusti. Tore on vaadata, kuidas sellised kilosed kalad putukat jahivad nii, et seljad veest väljas... Tuleb tunnistada, et valdav enamik, keda pinnas nägime, õnnestus ka landiga ära meelitada - mina leechiga, sõber pöörlevaga. Vabastatud sai kalu päris mitu ja ei jäänud ka kott tühjaks.
Teema on lukustatud.
Info
03. juuni 2013 12.48 - 03. juuni 2013 12.49 #3537 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 3

aapua kirjutas: Siis oleksime pidanud minema - just läbi selle kuusetuka... Üksi käies olen just nii kusjuures toiminudki. Krt, kergelt kõhe isegi sellele mõelda.

Ma luban sulle, et järgmine kord, kui üksi läbi selle kuusetuka minema pead, on asi veel kõhedam :woohoo: Soovitan kahed aluspüksid kaasa võtta - ühed minekuks, teised tulekuks :woohoo:
Teema on lukustatud.
Info
05. juuni 2013 11.22 #3541 aapua
Puhkus hakkab läbi saama. Neptun tegi täna tõelise kingi, muud ei oska selle kohta öelda. ca 55 cm l ja 60 cm L. Need näitajad annavad kokku 2,6 kilo jõekat. Kaldal oli kaal 2,61, kodus nõksa alla 2,6 - no las jääb siis ilus keskmine. Käed siiani värisevad. Komplekt, mis selle eluka välja tõi, oli Fenwick RiverRunner Light 7'2'', Daiwa Luvias 2004, helehall leech. Homme või pigem reedel üks lühike käik lõunapoolsele salanirele ja ehk kannatab laupäeval veel ühe jõekese üle vaadata. Esmaspäevast algab jälle neegrielu...

Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
05. juuni 2013 12.30 #3542 scuba
scuba vastas teemale Jõeforell vol. 3
Mine ära tööle jah,muidu ei teagi,mida see Neptun veel anda võib.Õnnitlused kobeda tumediku puhul.Kas seekord jõe moodi jõgi või jälle mingi veetu kraav?
Teema on lukustatud.
Info
05. juuni 2013 12.43 #3543 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 3
Õnnitlused, puhkus sai korraliku punkti (Y) See sul uus rekord?
Teema on lukustatud.