Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 10 months ago #3513 by djmagnus
Replied by djmagnus on topic Jõeforell vol. 3
kas keegi jõekat nädalavahetusel püüdma ka plaanib minna? Ise olen Tallinnast ja plaan minna. Kui kellegil huvi võiks kirjutada ;)
More
10 years 10 months ago #3514 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
aapua, ei ole veel uut ritva soetanud. Endiselt veel otsin ja katsetan.
Mis ritva ise leechi jaoks kasutad ja kas saaksid mulle posti mõned leechi püügi õpetus videod panna? ja väheke põhimõtet selgitada? Tahan kindlasti ära proovida.

More
10 years 10 months ago #3516 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
sven, odavatest oli pikka aega kasutuses DAM Caliber Spin UL (tegelikult on siiani), 183 cm pikkusega ja 2-14 g testiga. Üldse on leechi jaoks vaja mitte väga pehmet ritva. Hiljuti ostsin, ja kui iganes kannatab, siis tõesti soovitan, Fenwick RiverRunnerit. Endal variant 7'2'', Light, 1/32-5/16 oz. Selle ridva hind on 160 euri. Kontakt on kasutaja M2nnja.

Videosi leechist mul pole, olen Youtubest otsinud, midagi eriti asjalikku pole leidnud. Aga midagi üle mõistuse seal pole. Soovitan, viska mu leechiteemalisele blogile pilk peale. Teiseks, tehnikaid on erinevaid. Leechimeister Jüri ise kasutab pikemaid tõmbeid (vast 20-30 cm korraga), kerimine on ühtlane. Leech teeb sellise tehnikaga pikki "hüppeid". Mina kasutan ridvaotsaga pidevat nõksutamist, millega ma ühtlase kerimise korral panen leechi liikuma ühtlase kiirusega, aga üles-alla lainetades. Põhiline olekski see, et sa esmalt madalas vees lihtsalt proovid leechi erinevalt liigutada. Vaja on, et putuka saba hakkaks "lainetama".

Kui on misiganes küsimusi, anna tuld!
More
10 years 10 months ago #3517 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Jõeforell vol. 3
Kui ritva vaatad siis odavama ja sinna kuni 60 euroste juures ei tasuks mööda minna Atemi toodangust. Oman Carbofleks ( atemifishing.ru/catalogs/summer2013_1.pdf lehekülg 23) light testiga 2-13 ning pikkusega 2,4 ja ise enesest väga rahul.... aga tundub et Atemi toodanguga on harjumiseks aega vaja. Mu "roots" pole ei klassikalise tipu ega keskpaindega, ta midagi sellist vahepealset. Ja erinevate raskustega lantid eheitmisel käitub suht erinevalt. Aga mulle sobib. Atemiga vist ainuld see probleem eestis et seda pm. kusagil korralikus valikus ei pakuta. Laupäev õhta ja pühapäev hommik ma Loobi jõel ringi kobistan.
More
10 years 10 months ago #3521 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Sven, Jüri saatis sellise lingi:



Sööt on küll natuke teine, aga see on põhimõtteliselt väga sarnane tehnikale, mida mina kasutan. Näed vähemalt ära ridva töö ja kerimise põhimõtte, samuti saad aimdust, milline peaks ritv olema.
More
10 years 10 months ago #3522 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 3
Uut ritva ostes, tuleb meeles pidada, et Fenwicki, Graphiteleaderi jt. firmade (minul Major Crafti "Nextino" 622L) kallimad, kergemad ja parimad on löökide suhtes väga õrnad. Sellise ridvaga leechi kaldarohust lahti tõmmates ja sellega ritva tabades on väga tõenäoline saada omale "endine" ritv. Siin on küll ridva ostmisel koht mõtlemiseks - kas odavam ja vastupidavam või kallis ja õrnake.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum