Foorum

lock Jõeforell vol. 3

Info
24. aprill 2013 06.47 #3311 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 3
Ülemised otsad on kindlasti püütavad. Keskel ja allpool võib raskusi olla.
Teema on lukustatud.
Info
25. aprill 2013 15.10 #3313 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 3
Tegin tiiru ära, tahtsin küll pimedani välja olla aga autol jooksis rehv tühjaks ja tulin ära kuna polnud varu rehvis päris kindel.

Kell 6 jõudsin esimese jõe äärde, ajas üle kalaste! Panin kohe plaan B käiku ja ei pidanud pettuma.
Pool 7 oli lant vees, ilm oli lihtsalt ideaalne, vihma sadas, soe oli, satikaid polnud.
Väikest kala käis küljes palju. Õnnestus ka 1 kala kotti saada. (l40,5;1kg) Minu suurim kala seni, tegi ikka mõnusat möllu :D Kallas oli maru järsk ja ei ulatanud kala kuidagi haarama, vaatasin et mõlemad konksud sees ja polnud muud teha kui landist tõsta, nii kui landist võtsin tulid mõlemad konksud lahti ja kala hakkas kukkuma. Mõtlesin, et nüüd on maailmalõpp käes :D Libistasin end jõkke sisse, 5cm kahlakate äärest jäi puudu, ja kuidagi sain väsinud kala ühe käega vastu kallast suruda ja õnnestus kaarega metsa visata :D

1 mõõdus poiss käis veel otsas ka aga oksarisu sees rabeles vabaks.

Mina jäin rahule! Tahaks veel vihmeseid ilmasi!
Teema on lukustatud.
Info
25. aprill 2013 18.18 - 25. aprill 2013 18.18 #3314 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 3
Õnnitlused!

Ise ma mitte ei raatsi jõeforelli peale mõelda ajal kui ta meres elav sugulane rannikuääres jahti peab. Kuigi ehk peaks mõtlema...
Teema on lukustatud.
Info
26. aprill 2013 11.11 #3316 berku
berku vastas teemale Jõeforell vol. 3
Rekordi löömine on (Y) Kus see jõe püütav osa oli, üleval või keskel?
Teema on lukustatud.
Info
26. aprill 2013 12.07 #3317 sven862
Pigem keskel, vett oleks isegi veel sängi mahtunud.
Teema on lukustatud.
Info
26. aprill 2013 17.04 #3318 berku
Selged pildid, lähen ise ka homme proovima.
Teema on lukustatud.
Info
02. mai 2013 14.26 #3349 berku
Laup tegin tiiru, kuid vesi ikka nats kõrge. Meelitasin lõpuks ühe l39 kaldale, aasta esimene kotikala siis. Võttis uppuvat Aret.
Teema on lukustatud.
Info
10. mai 2013 21.04 #3407 sven862
Tegin siis järvas pika päeva. Kotikala ei saanud aga väga kahju ka pole. Kaldal käis 15 tükki, neist kuskil 5'le pidin mõõdulindi peale panema aga olid 1-2cm alla mõõdu. Kala oli siis kuskil 30-35cm ja kaks tükki vist päris pisikesed.

Kas teil on tähelepanekuid landi tüübi ja kala suuruse osas??
Mulle meeldib kõige enam püüda pöörlevaga. Täpsed visked, hea kaugus ja tunned kui lant tuleb. Saan ka kõige rohkem kala nendega aga suht alla mõõdu suurem osa. Samas ka vobleriga tuleb hästi ja ka väikest, kuid suurt rohkem saanud. Vb lihtsalt kujutan ette.
Teema on lukustatud.
Info
10. mai 2013 22.27 #3408 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
Pm on nii, et erinevate landi tüüpide jaoks on erinevad ajad hooajast... pöörlev vast ehk kõige universaalsem ...aga siin on 1 suur aga kah veel... ja see aga seisneb selles millist lanti sa kõige paremini õpid kasutama... ma püüan ka 90% ajast pöörlevatega aga samas vahel on vaja kasutada ka voblerit ... leechi ple kasutanud ja silikoniga ple kala saanud.... mis aga puutub kalade suurusesse siis see3 on ka väga isiklik asi... ma oma suurimad kalad saanud pöörlevatega nr 1 ja 2 kuid samas on arvamusi ja statistika näitavat et suuri kalu saadakse just voobleritega....ja on ka samas vastupidiseid arvamusi.. sügisel on kindlasti parem püüda voobleriga kuna siis jääb putukaid vähemaks aga ple reegel... nii palju kui olen talvel püüdnud olen ka talvel pöörlevaga saanud kala.... pöörlevaga on mu meelest veel selline teema et mida väiksem pöörlev seda suurem võimalus saada just suurt kala, kuigi väikesed ründavad ka seda usinamalt... nr5 otsa on ka mul roninud sellised 20 cm tegelased... kokkuvõteks vast siis nii et kõik ikka oleneb kole faktori koosmõjust st. kalamees, veekogu ja kala...kui need kolm faktorit satuvad kõik õigesse faasi siis...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Teema on lukustatud.
Info
10. mai 2013 22.42 #3409 sven862
Nujah, mina olen igal aasta-ajal pöörlevat pannud ja tuleb kala. Lemmim mul nr3, see just käele nii mõnus :) Voblerit naudin ka aga siis peab peab ikka tiba suurem olema, 4gr voblerit nii vaevaline visata, isegi kui 0,18 tamiil on. Muidu viske pikkus pole kõige olulisem. Ega see kala oma silmaga nagunii eriti ära ei mõõda, et kas on nr 3 või 5...haarab ikka. Endal halvad kogemused, et just need pisemad kipuvad rohkem kurku rabama. See statistika on nagu ta on, äkki vobleri mehi on rohkem või äkki vobleri mees on tõenäolisem oma saagist rääkima jne jne :)
Reeglina püüan ülesvoolu ja kohati pöörlevaga nadi kui vool kõvem on, ei tee korralikku mängu.
Oskab keegi head lanti soovitada kärestike peale, kus vool ikka päris tõsine on ?

Hea, et julgustust sain! Naudin pöörlevaid edasi ;)
Teema on lukustatud.
Info
10. mai 2013 22.58 #3411 scuba
scuba vastas teemale Jõeforell vol. 3
Jah pöörlevaga tuleb kala,aga rohkem pisikest kes siis landi lõpustesse imevad.Ei tulegi palju kollijuhtumeid ette pöörlevatega.Enamus muude peibutistega.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Teema on lukustatud.
Info
11. mai 2013 08.57 #3412 Wapsik
Wapsik vastas teemale Jõeforell vol. 3
scuba sa vana farelli kütina ehk ikka juba tead jõgesid ja kohti kus just passivad suured ja kus "lasteaed"... eks püüda ju tuleb ikka sellega mis kalale antud hetkel meeldib.... ja kõik see ka tuleb ju kogemuse ning läbitud kilomeetritega..eile näiteks ei tundnud ükski forka vobleri vastu huvi ojal kus käisin aga vurre peksid .... kellele ema kellele tütar.... see vaid mu egoistlikult teistele peale surutav mõttekäik... palju suuri kalu ja ärge pikka viha pidage... :whistle:
Teema on lukustatud.
Info
11. mai 2013 11.22 - 11. mai 2013 11.23 #3416 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 3
Jah, tihti on ka mul juhtunud, et kui kala ühte ei taha, siis tahab teist...seepärast katsetan iga kord mõlemat.
Teema on lukustatud.
Info
17. mai 2013 22.51 #3443 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 3
Paar korda olen juba jõe ääres käinud. Mere ääres olen ka ikka vaatamas käinud, aga ilm on viimane nädal aega selline olnud, et puudub igasugune usk, et kala päevasel ajal kalda läheduseski on.

Esimene jõe külastus lõppes uue Shimano Nexave ridva purunemisega. Kahtlustan hulgilaost transportimisel tekkinud praaki, aga 100% kindlaks ei olnud võimalik teha. Õnneks parandas Peterburi tee Salmo poe Nikolai ridva nii hästi 12 euro eest ära, et kui ei teaks, arvaks, et peabki olema selline.

Teine käik ei olnud palju parem selles mõttes, et väga pika matka jooksul õnnestus mul vaid korraks kaugelt näha kuidas Toomasel suur forell veidi aega otsas oli. Arvan, et tulenevalt kõrgest õhurõhust oli kala terve lõigu kõige sügavamas augus - isegi ei kujuta ette, kus teised kalad olla võisid. Vesi oli suhteliselt pruun. Sääski veel ei olnud, aga õnnestus esimest ühepäevikut näha.

Ei ole muidugi kahtlust, et hingavate kahlakatega on mugavam kõndida ja vees olla, aga nende neopreensokkide ja paksude kahlamissaabaste mõjul on jalalabadel kogu aeg palav ja veidi niiske ning kui veel väga pikk matk teha, siis on järgmine päev jalgadel selline tunne, nagu oleks 50 km raske seljakotiga matkanud.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2013 12.45 #3444 berku
Nädala keskel tegin järvas kaks järjestikust püügipäeva. Kokku tuli 9h püüki ja siiamaani kondid haiged. Esimese päeva õhtul enne pimedat L40 kotti ja järgmisel hommikul hunnik alamöödulisi ja siis järjest L39 ja L41. Voobler paistis rohkem meeldivat kui pöörlev. Küsimus ka suurele ringile, et mis lõksusid te kasutate? Mul tuli sellise analoogsega nagu pildil vasakul all nurgas kaks korda iseenesest lõks lahti. Õnneks märkasin õigel ajal ja landid jäid alles. Kuna usaldus kadus nende vastu ära siis ma hakkasin üldse voobleritel üldse otse tamiili otsa siduma. Tööd on rohkem, kuid mäng on tibakene parem ja iga kord värske sõlm otsas. Samas pöörlevatel on ju see jama, et ilma lõksuta kisub tamiili krussi.
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2013 12.46 #3445 berku
pilt ka :)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Wapsik
Teema on lukustatud.