Foorum

heart Pajataks natuke ahvenast

Info
27. august 2018 17.32 #10097 Vertu
Üldiselt leiab netist terve hunniku pilte ja muuvisid ka raskustatud wacky rakendusest. Nii et heal lapsel mitu nime.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
04. september 2018 15.18 - 04. september 2018 16.12 #10107 Karlil
Vb osad juba blogist lugenud, aga panin kirja veidi kogemust multirulli ja ahvenapüügi kohta: www.kalaportaal.ee/blogid/ahvenapuuk-multirulliga
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes

Info
04. september 2018 16.41 - 05. september 2018 21.52 #10108 hannes
Multikaga püük kogub hoogu. Üks habetunud härra (:whistle:) hakkas sellest hooajast jõekat multikaga püüdma ja oli esimeste katsetega väga rahul. Kui wingsuit foorumisse satub, võiks ta paari sõnaga pajatada, kuidas multikaga jõekapüük edenenud on.

Karli, kas Sa proovisid ka kergemaid lante (3-5 g) loopida?

Olen aru saanud, et tootjad on alles hiljuti hakanud tõsiselt mõtlema multikate peale, millega saaks kergeid lante loopida (parandage mind, kui eksin). Näiteks Daiwa puhul seesama Sinu rull:

ja SV HSL:

Ma ise käisin sügisel haugimultikaga (seebikarbi mõõdus Daiwa Viento HD) suht kitsa jõe peal lõhet püüdmas ja väga meeldis. Nagu Sa ise ütlesid - mugav ja kiire püük. Sasidega mu mäletamist järgi probleeme ei olnud, landid siiski raskemad kui jõekalandid, nii 8-10 g tuuri.

Muideks, just hakkas pihta ahvenagurude "kohustuslik" vaatamine: uus Perch Pro. Esimene osa on väljas, seekord on võistlevad tiimid sellised:

1. Vision lennukamehed
2. Sporting.se
3. CWC ehk maakeeli Strike Pro
4. Salmo / Fox Rage
5. Gunki

Uuenduslik reegel on see, et lisapunni saab pinnalandiga saadud suurima ahvena eest - ilmselt selleks, et vaatemängu ägedamaks teha :)

Ja päris mitu meest püüavad seal multikaga.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil, Luix

Info
04. september 2018 18.18 #10109 Karlil
5g dropshot oli kõige kergem mida proovisin. Ei hakanud 10-30 testiga ridva peal väga kergeid loopima, sest nendega heites ei tahtnud ritv enam väga hästi ära laadida ja siis on sasid kerged tulema. Mingi hetk võiks väiksema testiga ridva peal ka 3g landi loopimise ära proovida, aga hetkel pole veel raatsinud sellise testiga päästikuga ritva osta.

Info
05. september 2018 10.46 #10110 Hein
Olen ka multirulliga ahvena mõttes dropshottinud vaid, sest ridvaks on Yokozuna 2,1 m 10-38 testiga ritv, millega microjigi ei loobi. Rulliks on ka Tatula, aga mitte SV HSL, vaid XSL, kuid ka seal peaks andma magneteid peale keerata, et kergema landiga sasisid vähem oleks. Kui rull õigesti ära timmida ning sobiv ritv leida (kergete multirullide ritvade valik on üsna väike), võiks forka-ahvena püük igati OK olla, sest eriti jõel püüdes, on küljele viskeid väga mugav teha ning täpsus on parem kui haspliga. Laial veel pole vahet.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Karlil

Info
05. september 2018 13.32 #10111 wingsuit
Mina jõekapüügil kasutan jah, aga mitte alati - kui on siuke väga nire, kus on enamus aega siuke "sokutan sinna 2m kaugusel olevasse auku ja teen kaks ridvapöööret" siis on tavaline rull parem. kui veidigi ruumi, siis multikas.

plussideks on vähem käeliigutusi (väsitab vähem), väiksem rull ja väiksemad rõngad (võsas ragistades päris oluline point)

haugi püüan ka multikaga, ja kui jõuan/õnnestub, siis sellest aastast merikale kah multikas

Info
05. september 2018 13.38 #10112 wingsuit
a, seda veel et forka jaoks mul hiina rull ja ritv, komplekt kokku vist miski 120€, ja viskab ka 2g leechi piisavalt

Info
05. september 2018 16.18 #10113 Jeekim

wingsuit kirjutas: a, seda veel et forka jaoks mul hiina rull ja ritv, komplekt kokku vist miski 120€, ja viskab ka 2g leechi piisavalt

Kas see hiina rull, mis 2 g leechi viskab piisavalt on ka multikas?

Info
17. september 2018 11.12 #10126 wingsuit

Jeekim kirjutas:

wingsuit kirjutas: a, seda veel et forka jaoks mul hiina rull ja ritv, komplekt kokku vist miski 120€, ja viskab ka 2g leechi piisavalt

Kas see hiina rull, mis 2 g leechi viskab piisavalt on ka multikas?

Jep:

Ritv
Rull

Info
27. september 2018 21.52 - 27. september 2018 21.53 #10143 Hein
Jõemärkide järgi on sügis käes - väiksemates niredes, kus soojemal ajal risu tagant ja okste alt iga viskega kümneid microcaid välja ilmus ning sekka ka 150+ kotikalu, on nüüd tühjus...
Mul on puhkus käimas, mille pidin suuremalt jaolt küll remondile pühendama, kuid kuna osade asjade tellimisega läks pikemalt, leidsin aega ka jõgesid piiluda. Just jõgesid, sest sellise tuulega nagu siin viimastel aegadel olnud on, pole lagedale veele asja. Jõgedes on suuremapoolsetes veel ahvena saamise võimalus täiesti olemas, näiteks Ahjal - käisin siin-seal Akste ja Porgandi vahel ning ahven oli veel saadaval, kuigi juba passiivsem kui kuukene tagasi. Elval, kus õigel ajal õiges kohas on ahvenat kui putru, ei näinud ühtki triibulist ning käisin ka Õhnel, Uralaane kandis, ning null mis null.

Info
28. september 2018 21.39 #10144 Jeekim
Aga proovi sikuskapüüki pika õngeridvaga. Minu meelest nüüd lehtede langemise ajal võtab ahven kõikjal sikuskat väga ahnelt. Keila jõel olen elus vaid korra sõbra poolt kaasakutsutuna kalal käinud ja just sellise moodusega kena ahvenasaagi saanud.

Info
30. september 2018 11.58 #10147 Hein
See pika õnge variant toimib, kui on sügavamaid kohti ning ahvenal pole varianti kuhugi sügiseks-talveks plehku panna. Väiksemat sorti jõekesed nagu enamik Võrtsu omi või muud taolised, suuremasse järve või jõkke suubuvad, kus ahvenal on võimalus külmaks ajaks suuremasse veekogusse minna, jäävad tühjaks.

Info
09. september 2019 12.26 #10709 Kalaportaal.ee
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rainer, priitp

Info
09. september 2019 12.41 - 09. september 2019 14.39 #10710 Rainer
Oi kurja, ilusad ahvenad tõesti! Sõnajalal ja Tamkivil mõlemal vist Bete Lotto landiks? Päris huvitav valik ahvenale. Samas sai just ise Hiiumaa haugil käidud ja mul rabas nii mõnigi paarisajane ahven suurt plekki. Isuga võtab ikka kõike mis närvi ajab.
Aa jah, mul ahvenal vist jaaniuss kõhus, pole veel ära seedinud kuigi varsti jõulud juba. :blink:

Lisatud failid:

Info
10. september 2019 11.40 - 10. september 2019 11.41 #10711 Jeekim
Ka mul oli ahvenaga vahva juhus.
Poolteist kuud tagasi olime Soomes Hiidenvesi järvel koha püüdmas. Jigile hakkas korralik ahven. 9 aastane tütrepoeg sai kenasti kahvamisega hakkama. Üllatuseks kahvas oli kaks ahvenat. Jigi otsas umbes kolmesajane ja lisaks veel neljasajane. Ju siis suurem tahtis pisemalt saaki röövida ja märkamatult jõudiski kahva. Ja see ahven jäigi õhtu suurimaks. Ka poisi rõõm oli ääretu, kui talle selgitasime, et suurima püüdis tema, sest minu omaks sai pidada seda kala, mis oli jigi otsas.
Kalal juhtub üllatusi.

Info
10. september 2019 13.46 #10712 Hein
Ahvenad üritavad teiselt saaki üle lüüa küll, Elva jõel nägin seda ise, kus üks kala oli silikooni ära rabanud ja välja kerimisel oli mitu teist ahvenat ümber ja sudisid ka landi kallal.
Foto on mul pakkuda kahest Võrtsu microcast, kes suutsid ennast kahekesi ühe konksu otsa sebida.
Lisatud failid: