Foorum

heart Pajataks natuke ahvenast

Info
05. juuli 2012 08.38 - 05. juuli 2012 08.39 #2537 Wapsik
Kuna üha enam paelub spinnaga ahvena püük siis arutleks tiba sellel teemal. Pöörlevatega siiani püüdnud, olenevalt ilmast siis kas siis tumedamate või heledamatega. Põhiline koht olnud Emajõe linna vaheline osa ja ka Mehikoormas. Püük siis kaldalt. Sooviksi siis teada kaldalt püügi võimalusi siin Tartu ümbruses ja ka mida kala eelistab ... Endal plaan minna lähiajal uurima Palalinna järve ja Vedu veehoidlat. Kas kellegil kogemus? juurde pääsetavus jne.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
05. juuli 2012 15.52 #2541 SaTyR
Huvitaks sama asi,kuna seni pole Emajõgi mulle peale lantide kao ja peavalu muud andnud:S

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
08. juuli 2012 06.35 #2552 Wapsik
Reede õhtul sai siis Mehikoormas natuke käidud ahvenat kaldalt kiusamas. Sai siis paar sellist 50-100 gr-st ära lollitatud. Aktiivset aega oli kusagil vaid mingi 10 minutit. enne ja pärast täielik vaikus. Vesi ka õitseb. Hõbedase läikiva pöörlevaga.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. juuli 2012 11.20 #2559 Wapsik
eile sai siis jälle natuke linna vahel käidud ahvuni kiusamas.. omadest kohtadest tulid kalad ikka ära.. laualulava taga ujumis kohalt sain ka ühe ja siis viskas black fury nr 2 otsa sellise 3-4 kilose havi... 10 sekuntit sõitu ja siis otsustas havi et ta enam muga koostööd ei tee ning läks oma teed koos landiga..

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. juuli 2012 20.55 #2560 Wapsik
Täna siis sai jälle 1 tiir linna vahel tehtud.tulemus pole paha.. 1x 322+1x 167+ 3x ca 100 +2x ca 50 gr ahvunnid. tähendab linna vahelt võib ikka trehvata... mõlemad suured siis ühest ja samast kohast ainuld 1,5 tunnise vahega...nüüd tuleb selgusele saada milline landi väervus peale päikese loojangut paremini töötab kas heledam nt nikkel/hõbe või tumedam-kuldne/vaskne/pronks...tundub et linna vahel on ka kala kerimis suuna suhtes valiv... mõni päev alla voolu kerimist tahab aga mõni päev vastu voolu...see siis vaid mu tähele panek....

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. juuli 2012 17.55 #2561 Napsitrall
Olen samuti oma kallil Keila jõel vahetevahel spinnaga ahvenat taga ajanud. No mis üteldagi,kui ikka kala on hoos siis olen tabanud 2 tunniga 4 kg. küürakaid ja seda 200 meetriselt lõigult. Samas ei pruugi üldse trehvata.See aasta olen üritamas käinud mõned korrad,sest töö kõrvalt rohkem ei jaksa ,aga peale 2 alamõõdus haugi polegi tabanud sellelt lõigult midagi. Kuigi jah,paar võttu siiski ahvenad tegid,aga silma järgi pisikesed triibud. Püüdsin 4 cm. kummilutuga ,aga korraliku saagi sain siiski pöörlevaga. Miski odav Atemi nr.2 oli millel kleepekas peale kolmandat viset pealt maha ligunes ja siis kodus käepäraste vahenditega roheliseks värvisin,mõni must triip ka sisse ja ahven hullus.Nüüdseks olen selliseid "samadelkasid" paar-kolm reservi ka joonistanud)
Samas saab ka Keilast ülespoole liikudes korralikku ahunat vahel. Tavaliselt olen Tuulani või siis kiltsa edasigi võsas vehkinud,aga siis on toss otsas ja nii palju ahvenat kotis küll ,et võib rahus kodupoole kõmpima hakata. Õhtu peale ikka mõni haugi volask ka käib pöörlevat nuusutamas,mõnikord võtab kaasa ka:whistle: ,aga see on loomulik kadu. Panen pildi ka kaasa mis Keila kandis havi päris hästi toob. Pildil on küll Atemi lant nr.2 ,aga vaja oleks number 4 ja haugi tuleb kui ta vähegi võtja on.


Lugupidamisega,
Napsitrall
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
13. juuli 2012 21.38 #2568 Napsitrall
Käisin tänagi korra spinnaga togimas,aga kui Keva tanklast muuseumini jõudsin ja taevas koledat häält hakkas tegema,siis korjasin kola kokku ja kodupoole. Paar minutit jäi reservigi ja padukas tuli. Kala ei saanudki. Kaks võttu ikka oli. Üks ahuna ,teine mingi haugipliiatsi oma. Ühe landi suutsin ka niimoodi puu otsa lennutada,et sinna ta jäigi koos 20 m. nööriga . Vanduma võttis,et mitte öelda ropendama.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
14. juuli 2012 18.48 #2569 renqu
kas te ahvenat spinnaga püüdes panete trossi ka vahele?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
15. juuli 2012 12.47 #2574 aapua
Oleneb su valulävest, palju oled nõus lante ohverdama. Täna forellitades samuti ühest omatuunitud pöörlevast haugihammaste tõttu ilma jäin. Aga jonni pärast ikkagi trossi ei kasuta. Jõgedel mitte. Ei meeldi väikese landi ees see traadijupp.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
15. juuli 2012 17.34 - 15. juuli 2012 17.46 #2575 Mark0

aapua kirjutas: Ei meeldi väikese landi ees see traadijupp.

Kas jämedam tamiil ei aja asja ära ? Siin mail on see nagu kirjutamata reegel, et "shockleader is a must", samas ma pole väga uurind ka, kuidas landiga see asi toimib ...
Angerja püüdmisel kasutatakse siin nii trossi, kui ka altes 60lb tamiili/shockleaderit pealiini jätkuks. Veidi paksem jupp jääb otsa, kui ainult hammaste pärast kasutada. Endal on ridvapikkuse jagu + 8 keerdu rullile aga see siis tonka moodi püügi puhul ja suuremate raskuste viskamiseks. Angerja puhul enamus ajast trossika trakendused ... Korralik sõlm (shock leader knot, googeldada ja uutuubitada)ja asi peaks toimina ? :)

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. juuli 2012 06.29 #2576 aapua
Leidsin kevadel puu otsast ühe murdunud keelega vobleri, millel oli tamiilist "tross" - vabrikutoodanguna, tähendab. Otsad tagasi keeratud ja kinni klammerdatud ja lõksud-pöörlad küljes. Vot mul see asjandus nüüd landikarbis ja reisib minuga kaasas. Viskasin pöörla ja lõksu küljest ning kõige pisema Owneri rõngaga liitsin uued jupid asemele, sellised pisikesed, mis oleksid täpilise püüdmisel abiks. Ja ikkagi... See 0,8 tamiil tundub kuidagi jõhker. Haugi püügil on lugu teine, seal pole trossis mingi küsimus. Aga täpikupüügil selline asjandus landi ees... Täpik ikka visuaalse kontakti põhjal otsustab, et kas rabada või mitte, see tross või ka tamiil võib võtu ära rikkuda. Antud teemaga sidudes, ahvenal ei tohiks trossist olla sooja ega külma. Lihtsalt asi selline, et kui kasutada väiksemaid lante, võib tross rikkuda landi mängu. Olen tähele pannud, et juba üsna pisike pikisuunaline jõud trossile muudab trossi kõveraks. Selgitusena: lant jääb kinni ja tirid seda lahti, niiöelda sellega "venitad" trossi ja tulemusena on sul selline kõverik tross. Mida peenem tross, seda kergemini see juhtub. Kõvera ("ideaalis" lausa spiraalse kujuga) trossiga on väikeste pöörlevate töö tugevalt häiritud, vooblerid ei hakka aga üldse mängima. Olen proovinud kevlareid ja nailoneid ja kattega terastrosse ja mida kõike veel, tulemus on ikka üks. Mõni on juba poole tunnise püügi järel kõver nagu ussiemm, teine peab pool päeva vastu. Ka tamiiltross, mille leidsin, on kõver. Natuke, aga siiski. Ainus tross, mis on vist lõpmatult vastupidav, on endatehtud terastross. Mingi keevitustraat oli see, otsad silmusteks ja töötab. Jäik on, aga haugile pole vahet. Jällegi, väikse kala püügil on selline tross aga vist natuke liiga jõhker.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. juuli 2012 07.33 #2577 Jeekim
Väga kerge on sõrmede vahel sirgeks tõmmata Pafexi "Fortress Predatorist" valmistatud trossi. Seda materjali valmistatakse erineva läbimõõdu ja kandejõuga.
kalastus.hongkong.fi/fi/tarvikkeet/pientarvikkeet/fortress-predator-5m-perukesiima/p/16965/

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. juuli 2012 08.30 #2578 aapua
Tänud jeekimile info eest! Tundub pildi põhjal olevat väärt asi järele proovimiseks. Kuidas neid aasasid otstesse teha kannatab? Kas see tross on pehme või jäik?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. juuli 2012 09.35 - 16. juuli 2012 09.43 #2579 Jeekim
"Predator" on pehme ja sõlmitav nagu tavaline tamiil või nöör.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
16. juuli 2012 20.40 #2580 ubinas
Tõesti huvitav toode. Pani mõtte liikuma kohe.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
25. juuli 2012 19.28 #2592 -woofer-
pole kõva ahvena proff aga minu tähelepaneku järgi tasub landile tutt külge panna , oleme püüdnud sõbraga samade lantidega ja minu tutiga lant on kalale paremini meeldinud

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.