Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Pajataks natuke ahvenast

More
11 years 3 months ago #3012 by ubinas
Ok, pm sama mäng nii mõlliga kui ka ilma siis. Tänud vastamast. Ma ise pole palja kirbuga püügi peale spetsiaalselt kunagi välja läinud.
Olen vahel isegi mõelnud, et mida nende kribude ahunnidega tehakse talviti, mida jää pealt kartulikottide viisi koju veetakse. Selleks, et neid suitsu lajatada, peab ju enne rookima ka. Jube tahtmine peab olema. Kilosid loen isegi kord aastas. Kevadsärje ajal.
More
11 years 3 months ago #3033 by Wapsik
Ega tegelikult see kribuahvena(hea supi materjal ja fritüüris tegemiseks) välja kakkumine polegi nii paha. Tasuks meeles pidada et meite vetes siin pm. kahte tüüpi ahvenat liigub st. sama ahven aga mingi pärast valib just oma elukoha ja sellega koos kasvusuuruse ja kiiruse.. suurem osa ahvenast jääb kalda piirkonda elutsema ja mingi aeg eraldub neist osa kes suunduvad kaugemale avavetese... need viimased kasvavadki suuremaks aga kaldatsooni oma jääb sinna 20-150 grammi kanti enamus, see siis Peispsi kohta.... samas võib mõnes väikeses metsajärves elad põhimõtteliselt ainuld suur aga samas teises sama piirkonna järves vaid kribu ... ega kalateadlasedki päristäpselt ei tea miks nii on.. sama pull ju jõe/meriforelliga.. keegi ei tea täpselt miks 1 forell pageb merre aga teine jääb paigale... ja veel.... mida suuremaks ahven kasvab seda vähema arvuliseks muutuvad nende parved... üle 600 grammiseid ahvenaid ei olevat eriti rohkem parves koos kui 2-3 kuigi vahel pidavat ka nemad mingil põhjusel moodustuma suuremaid kogumeid..kuigi ahvun ju parve kala täiesti... aga loomulikult ei oleks mõtet seda alla 100 grammist kartulakottidega koju vaja vedada... mu arvates oleks väga ok kogus näiteks 5 kg per kärss ja alamõõt ka...

More
11 years 3 months ago - 11 years 3 months ago #3034 by Mark0
@ Wapsik, seda teemat, kus 1 kala nagu iseenesest kasvab suuremaks, kui kaldaäärsem, ma usun isegi, sest ta on kalamehe eest kaugemale ujunud ja tal on lastud suuremaks kasvada.
Mind täitsa huvitab, millele su jutt toetub, mingile propagandale ja seaduste mugavuvdus poliitikale või ... ?
Kes ütleb eestis kõva häälega, et kaldast 10 cm-ne ahvunn on 4 aastane ja 20 meetrit kaldast eemal 30 cm-ne on 3 aastane ?
Last edit: 11 years 3 months ago by Mark0.
More
11 years 3 months ago #3035 by Wapsik
Eks see ikka toetub nähtud/kuuldud telesaadetele, internetist leitud materjalidele ning muudele vähegi seda toetavate/ mitte toetavate materjalide lugemisele. Ma olen natuke jälginud erinevates foorumites seda ahvena teemat mis puudutab Peipsit. Peipsil näiteks käib 86% püügist kaugemal kui 1,5 km, loomulikult seda siis kalameeste endi väidete alusel... ikka 3 km kaldast jne... seega ei saa nagu otseselt seda ka ju väita et kaldast jalgalasknud kalal oleksid suuremad võimalused pääseda püünistest... profid ka nagu ju eriti kalda lähedal ei tegele kalapüügiga, ikka kaugemal ikka kaugemal.... ja nagu ma juba ka eelmises kommis kirjutasin siis isegi teadlastel pole täit pilti miks nii kalad teevad ... Lämmijärves ja Pihkva järves on suurt ahvenat palju vähem kui peipsis aga sellist 200 grammi ümber olevat täitsa piisavalt.... ju siis on toidulaud sellisel mõõdule optimaalne...Eriti huvitav näide oleks tartus Anne kanal.... SEllist 50 grammist ja väiksemat ahvenat lademetes ja on ka sellist 600+ ahvenat aga sa ei saa neid lihtsalt kätte kuna nende toidu laud nii külluslik et enam jaolt neile ei paku su lant huvi... sukeldujad ikka räägivad et anne kamalis ujuvat sellised mölakad ringi et inimesed teaksid mis seal on siis nähtavasti paljud ujumas seal ei käiks....
More
11 years 3 months ago #3036 by berku
Kes seal kanalis siis ringi ujuvad?
More
11 years 3 months ago #3037 by Wapsik
Karpi olevat sellist pea meetrist. havi meeter ja peale ning ahvenaid sinna kilo kanti kindlasti, suurt linaksit ....
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum