Kalapüügijutud

Blogid kalalkäikudest ja kalamehetegudest
Teksti suurus: +

Ahvenapüük multirulliga!?

Mõtlesin jagada kogemust ahvenapüügiks kokku sobitatud multirulli komplekti kohta.
Mõni nädal tagasi sai lõpuks kõik komplekti komponendid kokku ja suure ootusärevusega ka kohe proovima mindud. Sellel korral ahvenaid üles ei leidnud ja ei hakanud midagi kirja ka panema. Täna sai taas proovimas käidud ja ka mõned ahvenad konksu otsa.

Nimelt sai siis kokku komplekti:
Daiwa Prorex 225cm 10-30g
Daiwa Tatula SV TW 103 HSL
G-Soul Upgrade PE x8 0.185mm

Ridva test tundub ehk tiba suur ahvenate jaoks, aga kiire ja ülimalt tundlik tipp annab kõik võtud väga hästi edasi ja teeb väikse kala väsitamise ka päris huvitavaks. Mugavalt kannatas ka loopida 6cm kummilutti, mille ette oli pandud 6-10g raskune potsataja.

Eriti mõnus oli muidugi proovida Carolina rakendust, mis sai ehitatud 20g bulleti, 0,45mm fluoro+ 0.25mm fluoro peale. Rakendus lendas väga hästi ja oli piisavalt raske, et kogu rakendus ka põhja peal hoida.

Varsti saab ka ühe pikema ahvenapüügi ette võtta ning kõrvuti testida "tavalist" spinningut ja multirulli. Hetkel hakkab aina enam tekkima mõte, et kõigi kalade püügi peaks multika peale üle viima. Käes oluliselt ergonoomsem ning palju vähem mässamist. Ei pea looka peale tõmbama/väntama jne. Kõige suurem eelis multikaga on muidugi see, et nööri keritakse kogu aeg otse peale ning ei teki pealiinile keerde sisse. Hasplitega seda aeg-ajalt ikka tekib ja ülitundlike süsinikust ritvadega hakkab see liini keerdude läbi rõngaste kerimine mind häirima.

Kellel vähegi võimalik, siis julgen soovitada ahvenapüüki multikaga. Väga mõnus püügistiil 👌

1
Videoblogi: FEEDER ehk söödatopsiga püük
Tonkad, Carolina ja muud jutud. Väljasõit Suurele-...
 

Kommentaarid

Oled juba portaali liige? Logi sisse
Selle blogi kohta kommentaarid veel puuduvad. Ole esimene ja pane oma kommentaar teele!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.kalaportaal.ee/