Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Pajataks natuke ahvenast

More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6800 by egert001
Replied by egert001 on topic Pajataks natuke ahvenast
microjigitamise kohta viimases Kalale ajakirjas palju juttu (Y)
andke nõu kuda jõest ja kust kätte saada, no olen proovinud nii ussiga kui pöörleva kui kummikaga, kuid jõest saanud ainult üksikuid väikseid. no ei tule. Ussiga ainult viidikad vms tuleb. Veehoidla pealt kehra juurest teine lugu, seal tuleb pöörlevaga vahel ilusti, kuid kummilutuga ei saa mitte midagi. Elan siis seal lähedal, seal hea püüdmas käia. Homme ka kuskile minek, ehk keegi tuleks seltsi ja õpetaks B) Lihtsalt ei võta, pikkust kummikal nii umbes 5-6cm.
Last edit: 8 years 8 months ago by egert001.
More
8 years 8 months ago #6801 by karlan
Replied by karlan on topic Pajataks natuke ahvenast
micro jigitamine on kuskil 1-5g raskuste peadega püük. Selle kalastaja artikli lugesin läbi, minujaoks polnud seal midagi erilist kirjas.

More
8 years 8 months ago #6808 by Justas
Replied by Justas on topic Pajataks natuke ahvenast

karlan wrote: Viimasel ajal on hakanud meeldima väga tundlik micro jigi püük. Kuna pole kuskilt Eesti saitidelt selle teema kohta midagi leidnud, siis mõtlesin selle teema välja tõsta. Huvitaks just lemmik peibutised, kas püüate jigi konksu või cheburaskaga jne. Samuti võib rääkida oma ridvast, rullist, nöörist. Omale olen kokku ostnud silikone 2-6cm, nii sirpsabasid kui ka muid huvitava kujuga tegelasi. Praegu olen leidnud infot ainult vene saitidelt. Muidugi on ka teretulnud suurimad kalad jne.

Ukrainlased on suured spetsid selles teemas. Uuri nende foorumid ja kanalid.
Moodne teema on nanojig ja mormodroch (мормодроч - mormõškaga jõggitamine )
Nt. Harkov spinning forum spinning.kharkov.ua/phpbb/
Ukrainlased Saksamaal

Meil Eestis ajast ajani on ka külaline Ukrainast Harkovist - Konstantin aka Zanozakos, kes oskab selle tema ja Ukrainas ta on kalapüügi-sportlane. Aga kõige rohkem ta on rodbuilder, Eestist mõned mehed omandavad tema tööd nt. rybolov.ee/forum/index.php?topic=544.msg131392#msg131392
Talle väga meeldib meie forelli püüa - vot kui keegil on huvi kogemus vahetada saate temaga ühendus võtta.
The following user(s) said Thank You: karlan, Täpik
More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6861 by Justas
Replied by Justas on topic Pajataks natuke ahvenast
Proovisin ka mikrojiggitama..
Siin on, mida tuli sellest (rõve keel!):

Last edit: 8 years 8 months ago by Justas.
The following user(s) said Thank You: hannes, karlan, Foreman, wingsuit, Täpik
More
8 years 8 months ago #6875 by mecc
Replied by mecc on topic Pajataks natuke ahvenast
väga ilus kala. Oli ainuke või tuli veel neid?
More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6876 by Justas
Replied by Justas on topic Pajataks natuke ahvenast

mecc wrote: väga ilus kala. Oli ainuke või tuli veel neid?

Tänan. Kahjuks ainuke. Teised oli mikroahvenad.
Oli seal paar korda veel - ainult maks 10cm ahvenad. Ma ei oska, sest keskmised ei saanud ka. :unsure:
Lugesin vanad artikleid, kunagi seal oli suured, aga paistab, et võrgud, elekter, võib olla talv, tegi oma räpane töö.
Võib olla mina ei oska neid püüa.
Intriig on olemas. :)
Last edit: 8 years 8 months ago by Justas.
The following user(s) said Thank You: mecc
Time to create page: 0.212 seconds
Powered by Kunena Forum