Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Pajataks natuke ahvenast

More
5 years 7 months ago #10126 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Pajataks natuke ahvenast

Jeekim wrote:

wingsuit wrote: a, seda veel et forka jaoks mul hiina rull ja ritv, komplekt kokku vist miski 120€, ja viskab ka 2g leechi piisavalt

Kas see hiina rull, mis 2 g leechi viskab piisavalt on ka multikas?

Jep:

Ritv
Rull
More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #10143 by Hein
Replied by Hein on topic Pajataks natuke ahvenast
Jõemärkide järgi on sügis käes - väiksemates niredes, kus soojemal ajal risu tagant ja okste alt iga viskega kümneid microcaid välja ilmus ning sekka ka 150+ kotikalu, on nüüd tühjus...
Mul on puhkus käimas, mille pidin suuremalt jaolt küll remondile pühendama, kuid kuna osade asjade tellimisega läks pikemalt, leidsin aega ka jõgesid piiluda. Just jõgesid, sest sellise tuulega nagu siin viimastel aegadel olnud on, pole lagedale veele asja. Jõgedes on suuremapoolsetes veel ahvena saamise võimalus täiesti olemas, näiteks Ahjal - käisin siin-seal Akste ja Porgandi vahel ning ahven oli veel saadaval, kuigi juba passiivsem kui kuukene tagasi. Elval, kus õigel ajal õiges kohas on ahvenat kui putru, ei näinud ühtki triibulist ning käisin ka Õhnel, Uralaane kandis, ning null mis null.
Last edit: 5 years 6 months ago by Hein.

More
5 years 6 months ago #10144 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Pajataks natuke ahvenast
Aga proovi sikuskapüüki pika õngeridvaga. Minu meelest nüüd lehtede langemise ajal võtab ahven kõikjal sikuskat väga ahnelt. Keila jõel olen elus vaid korra sõbra poolt kaasakutsutuna kalal käinud ja just sellise moodusega kena ahvenasaagi saanud.
More
5 years 6 months ago #10147 by Hein
Replied by Hein on topic Pajataks natuke ahvenast
See pika õnge variant toimib, kui on sügavamaid kohti ning ahvenal pole varianti kuhugi sügiseks-talveks plehku panna. Väiksemat sorti jõekesed nagu enamik Võrtsu omi või muud taolised, suuremasse järve või jõkke suubuvad, kus ahvenal on võimalus külmaks ajaks suuremasse veekogusse minna, jäävad tühjaks.
More
More
4 years 7 months ago - 4 years 7 months ago #10710 by Rainer
Replied by Rainer on topic Pajataks natuke ahvenast
Oi kurja, ilusad ahvenad tõesti! Sõnajalal ja Tamkivil mõlemal vist Bete Lotto landiks? Päris huvitav valik ahvenale. Samas sai just ise Hiiumaa haugil käidud ja mul rabas nii mõnigi paarisajane ahven suurt plekki. Isuga võtab ikka kõike mis närvi ajab.
Aa jah, mul ahvenal vist jaaniuss kõhus, pole veel ära seedinud kuigi varsti jõulud juba. :blink:

Last edit: 4 years 7 months ago by Kalaportaal.ee.
The following user(s) said Thank You: Täpik
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum