Foorum

lock Jõeforell vol. 2

Info
05. november 2012 16.47 #2908 siim714
siim714 vastas teemale Jõeforell vol. 2
Tere forellikütid. Sai täna maja taga metsas jalutamas käidud. Voolab läbi üks pisike ojake,meeter lai, kärestikuline, sügavust max 60cm kalda uuretes. Ja korraga vaadates ojapõhja vahib mulle vastu ema forell. Pikkust umbes 40cm või enam. Tõmbas kalda alla minema kui olin poole meetri kaugusel. Ok liikusin edasi, kümmekond meetrit edasi kärestik ja keset seda järgmine kala seljauim veest väljas vonkles seal voolus. Suuruselt oli umbes 2kg haugi pikkune. Paarikümne sendiseid isendeid oli iga kääru peal. Väheke edasi minnes olid kõrvuti järgmised kaks mõõdus forelli siis oli natuke tühja maad ja järgmine forellide kogum, üks suur ja neli väiksemat tiirles ümber. Ühesõnaga minu kalamehe staazi juures oli see elu adrenaliini laks. Peab vist järgmiseks hooajaks forelli varustust soetama hakkama. Kõige naljakam aga see, et alati forelli teemat lugedes olen omaette vandunud "krt miks siin ühtegi forellijõge pole" ühesõnaga täiesti müstiline värk. Näen täna öösel vist und ka nendest kaladest.
Teema on lukustatud.
Info
05. november 2012 19.51 #2910 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 2
Sattusid forellide kudemängule peale :)
Suure tõenäosusega neid mõõdukalu selle koelmu vahetust lähedusest sa 1. veebruaril ei leia.
Teema on lukustatud.
Info
06. november 2012 09.28 #2912 siim714
Ma loodan pigem seda, et keegi kahvaga sinna ei satu.
Teema on lukustatud.
Info
07. november 2012 10.01 - 07. november 2012 10.04 #2913 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 2
Nujah, täitsa võimalik, et saad järgmisel hooajal maja tagant kõvasti punast saia peale :)

Samas vaata igaks juhuks üle ka [url=http://] see leht [/url], et veenduda, et seal keeluala pole.
Teema on lukustatud.
Info
28. november 2012 08.20 #2970 hannes
Teema on lukustatud.
Info
28. november 2012 14.19 #2971 dannyboy
dannyboy vastas teemale Jõeforell vol. 2
igati positiivne uudis ju :)
Teema on lukustatud.
Info
28. november 2012 18.32 - 28. november 2012 18.34 #2972 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 2
Artiklis küll mainiti, et jäeti jõepõhja "mõned" palgijupid. Mina olen küll veidi skeptiline, kas (suurem)forell siiski ikka tahab niivõrd lagedas lõigus elada.
Üks asi on, kui eemaldatakse osad kukkunud puud ja lammutatakse koprapesad, mis jõge paisutavad ja tõesti kalarändele takistuseks. Aga kui tõmmatakse paljaks ka kaldad, siis kuhu see kala varjuda saab.
Olen ühel U tähega jõel näinud seda lõiku, mida EU rahade eest "puhastati". No mis krdi kalale peaks see lage tantsuplats meeldima.

Kas keegi sinnakanti ei satu lähiajal? Ehk saaks mõne pildi sellest tööst, mis seal tehti.
Teema on lukustatud.
Info
06. jaanuar 2013 20.52 #3060 siim714
No nii asjatundjad särage. Mida te kasutate tamiili, nööri monofiili ja mis mõõdus? Nagu dilemma ees ja ei tea mida koju vedada.
Teema on lukustatud.
Info
07. jaanuar 2013 07.44 #3064 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 2
siim, niipalju kui on kasutajaid, on ka eelistusi. Ehk siis sinu dilemma kasvab peale vastuste saamist trilemmaks või isegi tetralemmaks, pentalemmaks jne.

Teen algust: minu lemmik, mida nüüd juba päris mitu aastat järjest kasutan nii jõel kui meres, on jaapanlaste Bushido Perfect. Jõel siis 0,20 mm. Algaastatel oli kasutusel ka 0,16 ja 0,18, aga üks kala tõmbas mu 0,18 lihtsalt plaksti puruks. 0,2 annab piisavalt kilosid tõmbejõudu, ja kui ritv on kah normaalne, siis kala seda ikka naljalt puruks ei tee. Tamiil on lisaks pehme ja väikese mäluga.
Teema on lukustatud.