Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Vaba mikrofon. Räägi, millest hing ihaldab :)

More
4 years 6 days ago #11021 by nipi
Vahe on selles, et siis oleks konkreetne haldaja kes oleks jätkusuutlik, ja ega maimude asustamine ainus töö ole, mida teha vaja. Kudealasid ja elupaiku luua ja hooldada, regulaarset kontrolli läbi viia, kaldapiirkondi lageraie eest kaitsta, rMK ja Põllumajandusametiga jageleda et nad uusi kraave ei teeks jne.
More
4 years 6 days ago #11022 by Jeekim
Kõike muud saan uskuda, kuid kolmeaastane kala kaaluga üle poole kilo on minu jaoks utoopiline. Kiire kaalu juurdekasv tuleb hiljem. Mis juurdekasvu kiiruse määramisse puutub, siis otoliidi kasvul pole sellega otsest seost. Et rääkida keskmisest kasvukiirusest oleks vaja ka noorkalade soomuseid uurida.
Kirpvähi roll kiires juurdekasvus vajaks alles tõestamist. Olen kirpvähki massiliste parvedena kohanud Pirital, Jägalal, Preedil ja mujal, kuid pole taibanud otsida seost kala kasvuga.

More
4 years 6 days ago #11024 by scuba
Ceemik-väga hästi klapib,see Preedi kala olekski aastapärast üle 2 kilo,sest süüa seal jõgedes on.Nagu ütlesin ennegi,sama kalaliik merikas -jõekas kasvab sama kiirelt kui samal hulgal kaloreid ja toitaineid igapäevaselt saab.Merikas peab lihtsalt meres veidi ringi ujuma,et kala kätte saada,jõekale kannab vool kirpvähke nina ette.
More
4 years 5 days ago #11025 by scuba
Forelli kasv on alati seoses toidubaasiga ja vee temperatuuriga.Temperatuur peab säilitama söögiisu ja kalorite ja proteiini hulk juurdekasvu.Energia kulu peab samal ajal olema võimalikult väike.
More
4 years 5 days ago #11026 by ceemic
Jeekim - milles see utoopia seisneb? Kas selles, et need vanad, 20+a kirjandusallikad väitsid teistmoodi või su isiklik vahetu kogemus näitab teistmoodi?
TÜ ihtüoloogia teadlased on ju viimased ~6a "pildis" olnud vanuste määramisel ja need numbrid on pigem tavapärased.

Olen nõus, et valim on võib-olla veidi kallutatud, sest me enamasti määrame / laseme määrata "ilusamate" kalade vanuseid.
Ega ma isegi pole viitsinud eriti alla L45 kalade päid lõhkuma hakata, aga üritan teema meelde jätta ning ka 36-45 kalad ära uurida, nii statistika huvides.
Üks Esna augustikuine L42 (~800 g) näide on mul - 3,5 aastat.
More
4 years 5 days ago #11027 by ceemic
Üksikjuhtumite põhjal statistikat teha on muidugi vale, kuid mul üks põnev meriforelli juhtum.
23.04.2012 lasti Soomes Espoo lähedal merre 2a vanune meriforell, 235 mm 119 g.
Mina sain ta Põhja-Eesti rannikul merest kätte 01.11.2012 ehk ~6 kuud hiljem. Pikkust L48 ja kaalu ~1,1 kg (C&R)
Time to create page: 0.246 seconds
Powered by Kunena Forum