Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikas, merikas....

More
5 years 1 month ago #10351 by Hein
Replied by Hein on topic Merikas, merikas....
Maimu ei pea asustama, kui me ei taha just looduslikku veekogu kasvanduseks muuta. Piisaib, kui koelmuid korrastada või juurde teha kohtadesse, kus elupaiku on, aga kudepaiku mitte. Hulgim maimu asustades on kõigile vähem elu- ja varjepaiku ning toitu (kui jäälinnud ja saarmad välja jätta).
More
5 years 1 month ago #10352 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Eks lähenemisi ole mitmeid. Võib nii ja naa. Põhja-Eesti meriforelli varud mida praegu püütakse ja kiidetakse on põhiosas kasvanud just asustatud kalast. Ma ise olin ka kunagi sama meelt, et kudealadest ja elupaikadest piisaks, nüüd ei ole ma selles enam nii kindel..muidugi on tore vaadata, kui rajatud kudeala laugmikul sibavad väikesed forellihakatised nagu lapsed mängumurul,

More
5 years 1 month ago #10353 by Hein
Replied by Hein on topic Merikas, merikas....
P-Eestis oli seis kehv, seepärast kiirendati maimudega. Praegustel K-Eesti lisaloaga jõgedel forelli puudust pole, kudemistingimusi annaks ilmselt küll parandada.
More
5 years 1 month ago #10354 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Puudus K Eesti jõgedel on väga suur - seda ei räägi mitte ainult mina ja teised kes sealseid olusid tunnevad, vaid seda kinnitas ka kalateadlane Martin Kesleri katsepüük kaks aastat tagasi - Seinapalus, Esnas on forelli väga vähe, Pärnu jões sisuliselt puudub, nii et numbriliselt väljendada ei saagi, ja Vodjas on 60 isendit 100 ruutmeetri kohta, mis pole väga halb tulemus, kuid võiks olla parem nagu ta klubi ajal oli - kuni 100 isendit. Paraku on seal jões tegu valdavalt vaid noorkalaga ca 10-20 cm
More
5 years 1 month ago #10355 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Panen siia üles ka Kesleri mõõtmistulemused, 2016.a. Valged tulbad on forellid kuni 1 aasta, mustad neist vanemad.

Heaks ja väga heaks asustustulemuseks loetakse keskm. 100 isendit 100 ruutmeetri kohta noorte kasvulavadel.
Attachments:
More
5 years 1 month ago #10356 by Rainer
Replied by Rainer on topic Merikas, merikas....

nipi wrote: Puudus K Eesti jõgedel on väga suur - seda ei räägi mitte ainult mina ja teised kes sealseid olusid tunnevad, vaid seda kinnitas ka kalateadlane Martin Kesleri katsepüük kaks aastat tagasi - Seinapalus, Esnas on forelli väga vähe, Pärnu jões sisuliselt puudub, nii et numbriliselt väljendada ei saagi, ja Vodjas on 60 isendit 100 ruutmeetri kohta, mis pole väga halb tulemus, kuid võiks olla parem nagu ta klubi ajal oli - kuni 100 isendit. Paraku on seal jões tegu valdavalt vaid noorkalaga ca 10-20 cm


Loen ja imestan... Peaks vist marke koguma hakkama, sest kala ju enam ei ole. :(

Alati võiks olla paremini, alati. Eelmisel aastal oleks võinud vett ka rohkem olla...

Siis oli nii ja siis oli naa... Mis vahet sel on, mis siis oli? Nüüd on nii. Ja see "nii" ei ole minu (ilmselt ka paljude teiste) arvates kaugeltki mitte sedavõrd mustades värvides nagu nipi seda näeb (presenteerib).

Nipi ütleb, et kala ei ole ja kala enam ei saa. No kohe mitte ei ole nõus! Saab küll! Tõsi, päris tihti viskab nendel (nimetatud) jõgedel vahele päevi kus mitte kalapoegagi ei näe ja kontakte ei saa. AGA kuna jällegi teisel päeval nendel samadel jõgedel käib selline action, et hoia mütsi kinni, siis ongi ju asi MOTT. Oleks igal korral see, et tee mis tahad, aga vot kala ei saa - siis jah oleks tõesti muretsemiseks põhjust. Mul ei ole kümme või enam aastat kogemust forellipüügis, aga viimased 4 aastat on küll üsna kalarikkad olnud. Seega mina küll ei nõustu sellega, et kala ei ole.

Teine asi, et praegu info liigub kiirelt (facebooki grupid ja foorumid) ning surve jõgedele on suurem. Seetõttu olen nõus, et koelmuid on vaja hooldada ja rajada. Küll aga ei ole nõus, et seda tehes saavad need tegijad konkreetsel jõel mingi sõnaõiguse või õiguse kästa-puua-lasta. Nagu juba mainiti, siis olemas on ju SA Eesti Forell. Tõsised tegijad ja muretsejad - pange seljad kokku ja tehke koostöös nimetatud sihtasutusega koelmud korda, rajage uusi ning kõik on teile tänulikud. Ilmselt tuleks ka paljud kalamehed vabatahtlikult appi. Sihtasutus saab ju kenasti KIKist või kust tahes raha taotleda? Selleks, et kopp ja koelmumaterjal jõeäärde saada, ei ole vaja, et jõgi kuuluks mingile klubile.

Puhtalt oma püükide pealt on näha ka seda, et paljudes järva jõgedes on haugi iga aastaga rohkem. Ei tea kui palju haug forelli populatsiooni harvendab, aga selline pooletrise-paari kilone pistab ilmselt omajagu...

Igatahes olen ilmselt üks paljudest kes pooldab praegust süsteemi. Mul tuleb mõte minna kalale x jõele ja lihtsalt lähen. Ei mingit lisaluba või kuskile organisatsiooni kuulumist..,
The following user(s) said Thank You: ceemic, Karlil
Time to create page: 0.216 seconds
Powered by Kunena Forum