Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
13. juuni 2017 09.50 #9208 tamma
KAOTATUD PUTUKAKARP. Kui keegi leiab kaldalt sellise alumiiniumkarbi www.richardwheatley.com/collections/aluminium-fly-boxes/products/6-inch-compartment-boxes siis võib mulle märku anda. Tänutäheks võin siduda spinna jaoks mõne leechi või kui lennukahuvilline, siis anda mõne hea putuka.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
19. juuni 2017 11.55 #9222 Mart1n
3 päeva nillimist
Selle kala lugu algas juba eelmisel pühapäeval. Jõe äärde jõudes tundus igati võtu päev, lühikese lõigu peale kohe 3 alakt. Mingi hetk hakkas kõrv kuulma mulkse, astusin kurvi tagant välja ja nägin ka ringe nagu keegi loobiks kive vette. Silmitsesin jõge ja ootasin hetke mil kala ennast uuesti ilmutaks. Asukoht reedetud, hiilisin viske ulatusse ja lasin ennast põlvili rohu taha. Mõõdetud vise, lootuses kala võtma saada. Kala ei teinud väljagi, 0 huvi mu landikarbi sisu vastu. Naispool jõudis ka järgi, kes tagapool puid, põõsaid ja liblikaid pildistas ning uuris mida ma seal pori sees põlvitan. Lõpuks läks asi üle paaniliseks piitsutamiseks ja võtsin vastu otsuse minna koju ja tuua lennukas.
Tagasi augu serval, esimesed ridvavibutused ja unistus kolli väsitamisest lagunes hetkega. Kui tehnika on 0, ei saa ka ka ideaalsetes tingimustes kala konksu otsa. Kala ei lasknud ennast minu vehkimisest häirida. Ei tahtnud ta mu lante ega ka putukat, mida ma ilmselgelt ei suutnud piisavalt ahvatlevalt presenteerida.
Nädala sees sai natuke lennukaga kuiva trenni tehtud ja nüüd laupäeval tagasi mindud. Kuna ma laisk kalamees, kes tavaliselt keskpäevaks jõe äärde jõuab, ei toimunud seal midagi. 30°C siras lagipähe ja väga üle tunni ennast ei piinanud. Selle aja jooksul kala ka endast märku ei andnud.
Eile oli pikem püügi päev, vaatasin paar lõiku veel üle, kust käputäis alakaid ja mõni haug. Kolli jätsin viimaseks. Juba kaugelt oli selge, et kala on platsis. Õhk oli ühepäevikust paks ja ta matsutas neid mõnuga. Natuke jälgimist, kalkuleerimist, täpne vise ja võtt. Ei suutnud ta vastu panna ARE voblerile. Vägevat vastupanu kala ei osutanud, kohe alguses küünal ja paar rulli, peale mida jäi vaikseks. Juhtisin kala madalasse, kus sain ise vette ronida ja kala kaldale tõsta. Ta oli nööri nii kõvasti ümber pea mässinud, et suu ja lõpusekaaned olid kinni. Näpud ei läinud ka kohe vahele. Selle pärast ta nii rahulik oligi, juu ei saanud hingata.
Samast jõest, kust eelminegi, aga kõvasti ülesvoolu. Sama pikk, aga tiba raskem, samuti marjaga.
Pean ära mainima, et lootsin jõekakolli.
L62 2,4kg

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Tallakulutaja, Urmps, Morfa

Info
19. juuni 2017 13.17 #9223 scuba
Teadjad räägivad ju,et merikas palju kõvem võitleja.Kas jõevesi teeb ta nõrgaks.Kala muidugi aus.

Info
21. juuni 2017 19.28 - 21. juuni 2017 19.48 #9227 KalaSabaJuurikas
Merikas on jões hilissuvel, varasügisel kõva võitleja. Kevadel on laskujad lörtsi vajunud ja nõrgad, pole süüa, pole juua. Aga kui suvekuudel(juulis, augustis) kõrge veega mõne rändaja otsa meelitad, siis on sõit ikka muljet avaldav. Kilo-pooldeist poisiga on juba tükk tegu ja adret 110%

Info
27. juuni 2017 13.46 #9237 scuba
Kui keegi leiab Vodja kandist putukakarbi,siis andke teada.Lhutuseks niipalju,et pole minu oma.Paluti edastada kaotusteade.

Info
27. juuni 2017 13.55 - 27. juuni 2017 14.02 #9238 karlan
Nonii, üle tüki aja ka jälle midagi muljetada. Ei tea mis see hooaeg lahti, kas landid millega püüdnud valed, oskused väga roostes või mõni muu põhjus aga mõõdukala ma see hooaeg veel polnud kätte saanud, tänaseni. Käike see hooaeg ca 15, mõõdukaid näinud ja otsas olnud igas suuruses aga kõik minema pääsenud.

Sai siis tehtud otsus, et enne homseks plaanitud püügimaratoni lähen viskan "käe lahti". Ronisin enne nelja kodukandi jõe äärde. Alguses nagu ikka midagi väga ei toimunud, siis ühe pulk haugi tagasi lasin ja peale seda mõned alakad forellid. Ühe sirge pealt tuli lõpuks kaua oodatud hooaja esimene mõõdukala. Mitte midagi suurt L42,5 0.88kg. Täitsa mehist sõitu tegi ka muidugi, sidurit lasin käristada ca minuti.

Tundub, et eelmise hooaja avastatud peibutis, millega mitmed üle kilosed kalad nende väheste käimiste õnnestus saada, töötab see aasta samuti, sest peale seda mõõdukat käis käest läbi veel päris palju kalu, mida antud lõigus varem pole täheldanud. Oleks vaid varem olnud masti neid juurde soetada, oleks äkki see aasta rohkem minupoolt kala pilte :lol:
Kaldal kohtasin ka sellist koledat vaatepilti, jube roiskunud hais oli ka päris kaugelt juba tunda.

Hiljem, päeva tippsündmus: Oleksin äärepealt kaldapeal haudunud pardile peale astunud. Ehmatas pehmelt öeldes junni välja, kui vaikselt kaldal hiilides ja jõge uurides, su jalge eest ca paarikümne cm pealt part täie hooga jõkke tormab kisa tehes. Pole ammu ehmatades häält teinud, aga seekord ikka väike kiiks tuli välja :lol: Loodan, et mune edasi ikka läks hauduma.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tallakulutaja

Info
27. juuni 2017 13.59 #9239 scuba
Mis seal kaldal siis haises?Kui part pesa kallasrajale teeb,siis on see märk kala puudumisest või vähesest käidavusest või mõlemast.

Info
27. juuni 2017 14.04 #9240 karlan
Käidavus jõel küll väga väike, arvatavasti ainuke, kes selle jõe antud lõigul käib.

Info
27. juuni 2017 19.29 #9242 scuba
Kui ma õigesti aru saan pildilt,siis kopra laip.

Info
27. juuni 2017 22.22 #9244 karlan
Tegemist oli jah kopra laibaga, varem sama jõe põhjas ka laipa trehvanud. Poolteist nädalat tagasi ma midagi sellist ei näinud seal, ehk viimase nädala ajaga see sinna tekkinud oli ja juba täielikult ka ära söödud.

Info
28. juuni 2017 21.16 #9245 karlan
Täna päris maraton püük tuli, kodunt lahkusin kell 3.00 ja koju jõudsin täpselt 20.00. Kahel jõel sai käidud, üks väga tuntud, teine mitte nii väga. Kala nägin palju, suurimad silma järgi 1.5kg kanti. Väikest tohutult ja ka suuri oli päris palju. Kotti läks üks kena jõeka päts ja haug. polegi veel sellist labidat kohanud. L41 aga kaalu lausa 970g

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Tallakulutaja, wingsuit, Svennu, Evil, Morfa

Info
29. juuni 2017 22.17 #9246 voobler
Vãga ilus kala. Mis kandi maakonnaga tegu kui saladus pole?

Info
30. juuni 2017 10.57 - 30. juuni 2017 11.14 #9248 Morfa
29.06, kell 18.00, valdavalt päikseline ilm. Sai Raplamaad külastatud ja kuna aega oli vähe, valisin kõige lähema ja potentsiaalsema koha. Ronisin esimese maanteesilla alla, sai 4-5 viset teha kui kala otsas. Sidur oli väikeste lollitamisest ikka täitsa maha keeratud ja koll sööstis 20 metra ülesvoolu, lükkasin siduri totaalselt kinni ja tonnane Catana pihus, venitasin läbi raskuste kala enda juurde. 3 meetrit kõrgemal vurasid rekkad ja autod, silla all käis koletu võitlus merikaga, hea video oleks saanud. Sain kala kätte, lant oli moka otsas kahe konksuga, lasin koos landiga vette tagasi ja otsisin mõõdulindi välja. L47 pontsakas, kolmas suur see hooaeg ja panin kotti, kellelegi kingituseks. Kala oli merest tulnud 80km kaugusele. Taamal paistmas koletu veretöö, lükkasin puunoti läbi lõpuse ja 15 minutiga oligi püük läbi. Mepps Black Fury mattmust-punaste täppidega nr2.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tallakulutaja, Evil

Info
30. juuni 2017 11.31 #9249 LeechiMees
@karlan - Kas sa lahkamise tegid, mis sealt välja tuli? Korralik labidas on küll ikka :)

Info
30. juuni 2017 14.08 #9250 Svennu
Morfa jutust ei saa mina küll mõhkugi aru...

Said kala kätte aga mõõdulindi otsimiseks panid ta vette tagasi? Et siis mõõtsid kala vees? Ja peale mõõtmist pistsid kotti? Teinekord proovi maa peal mõõta, usu mind, on palju mugavam - eriti kui plaanid kala nagunii kotti pista :)
Pildil olevat kala pead merikaks?

Info
30. juuni 2017 14.41 #9251 Morfa
Olin kahevahel väsitamise ajal, sest pigem teen C&R. Mõõtsin kala vees, uuesti mõõtsin kaldal. Ma ei võta kala veest välja landi eemaldamiseks, kui pole kindel kas läheb kotti, mõttetu trauma tekitamine. Tänu sellele on see hooaeg vaid 3 kala paarisajast kõhu veepeale visanud. See oli nii ootamatu rabamine suure kala poolt, et ma isegi ei olnud veel püügimeeleolusse jõudnud.

Arvan, et merika-jõeka hübriid. Kasari lisakast pärit. Kõhu alt valge kuid palju punaseid täpikesi, justkui oleks jõkke elama tagasi tulnud, vesi ei olnud väga puhas antud kohas, pigem pruunikas. Lantki maandus diislikanistri kõrvale silla all...