Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
7 years 1 week ago #9045 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Järva loa vajadust saad kontrollida pilet.ee-st - seal kirjas, mis jõgedele luba vaja. Need jõed, mis nimekirjas on, võivad, tõepoolest, üsna igalt poolt möödus kala välja anda.
More
6 years 11 months ago #9071 by OM
Replied by OM on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Jõudu!

Eile siis sai jälle üle pika aja jõe äärde. Koha valikul sai õhtul kaardi taga paarimehega vähemalt 3 korda ümber otsustatud kuhu siis lõpuks maabume. Plaan sai ikka paika ja hommikul asusime teele. Kedagi püügikohas ees ei olnud ja saime probleemideta püügiga pihta hakata. Suhteliselt püügi alguses käis mul juba esimene paksukene kaldal ära, kala venitas vaevalt mõõdu välja aga oli jäme nagu massiivse tammepuust laua jalg, vabastasin kala. Samast august tuli ka järgmine kala otsa, kuid olin viske teinud üle puu rondi, mis vees oli ja kahjuks kala võttis üsna noti lähedalt, nöör takerdus kuivanud kasetohu ääre taha ja selle ajaga, kui oma lühikeste jalgadega lähemale jõudsin joosta, siis oli ainus, mis nägin, üksildane lant kasetohu küljes.

Natukene aega oli vaikne, märkasin väga potentsiaalset kala kohta. Astusin vees sammu kõrvale ja ütlesin veel endamisi "NO NII", vise maandus meetrikese enda soovist lähtuvalt meetrikene valesse kohta, kuid see augus olevat kala ei seganud. Toimus korralik rabamine ja väikene maadlus, sain kala kenasti kätte. Jälle päris paksukene ja hea toitumise juures kala.


Samal ajal kui kalaga kaldale läksin tegi sõber samasse auku paar viset ja korralik kala käis lanti toksamas, kahjuks tegi ta seda ainult ühe korra.

Pärast mõningast vaikust nägin peale sõbra viset korralikku mulksatust ja ritv läks kenasti kaardu, kala otsas, kes osutas väga kõva vastupanu, kõigepealt sööstis ta rontide vahelt, mille alt ta välja kargas meie poolele, kalamees, ritv ja kala olid kõik ühel pool oksarisu, kuid tamiil oli ümber selle eesoleva risu, mina siis olin metsamees, kes risu hunniku otsas möllas ja tamiili vabastas. Sõber jõudis veel sidurit lahti keerata, et las ta siis läheb, päästsin tamiili lahti ja kui ritv jälle üles tõusis siis kala oli endiselt otsas. Vesi oli sogaseks trambitud, kuid see kala ei tahtnud sugugi alla anda, korjates järgneva oksarisu küljest tamiiliga oksasid kaasa, metsamees jälle pikkade sammudega läbi vee hüpates läks päeva päästma. Sain risust lahti, kuid sogases vees ei olnud kala näha ja olin kalale liiga lähedal, tundes toksatust vastu jalga sain aru, et kala ujus mu jalgevahelt läbi, tegin kiirelt paar koolitüdruku laadset keksu hüpet ja sain tamiilist üle. Kala leidis ka järgmise oksarisu mille alla ta puges, kuid õnneks tuli ta sealt alt ise ka välja, lõpuks saime kala ikka kätte. Kala L47 ja loetud grammid alla 1 kg.

Mina olin jäänud vette, sõber liikus kaldal, jõudsime väga ilusa kohani, kus jõe keskel oli sügav kanal. Mina siis tegin esimese viske ja sõber, kellel oli kalda pealt parem vaade jõudis öelda "HOPS" ja 2 sekundit hiljem sain aru, mida see "HOPS" tähendas, kala oli otsas. Kala tegeles küünalde ja sööstudega, mina omaltpoolt rontide ja risu ületamisega, kui jõudsin lähemale siis nägin vaeva, et ta risusse plehku ei paneks, natukene aega hiljem sain jälle kalaga koos veest välja kalda peale soojenema minna sest ilm oli suurepärane, mahasadanud lumi, mis puude küljest päikesepaistel soojenedes tükkidena vette kukkus, mis kõik toimus rahe, tuule ja pilves ilma vahel.


Paar viset samasse auku ja sain sealt veel ühe mõõdu piiril paksukese, mis mind ennast väga üllatas sest olin hetk tagasi sellesama oksarisu peal tatsanud, mille alt ta välja tuli.

Hiljem sain veel ühe mõõdus paksukese, nagu nad kõik seal olid. Jahedus ja nälg hakkasid natukene liiga tegema ja mõtted liikusid sujuvalt tagasijalutamise ja mõne tankla hamburgeri peale, mis sundis ka päevale kriipsu alla tõmbama.

Edu!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Foreman, panajack

More
6 years 11 months ago #9074 by Tallakulutaja
Käib rabamine ja forellipesa algaja peas hakkab genereerima järgmisi mõtted: Oi rsk keegi on otsas … korralikud tõmbed. Wow, milline küünal. Jõhker kala ikka … nii suur rsk. Krt, et nüüd lanti suust välja ei raputaks. Oi oi oi seal on ju oksad, sinna küll ma sind lasta ei tohi. Kas on kala ikka korralikult otsas, kas võib nii kõvasti sikutada …. Huhh sai risust eemale. Kas nüüd see juhtubki, et saan oma esimese korraliku kala kätte. Jäle, kus ikka sikutab. Äkki on konks mokaotsas kinni. Kas peaks siduri rohkem lahti keerama ja mitte nii jõuliselt tegutsema, äkki tõmban suu puruks. Krt äkki peaks jõuga enda juurde kerima ja siis üritama võimalikult kiiresti ta kätte saada aga siis ta hakkab minu juures möllama hullult ja võib ka ära minna. Hmm aga kui teda seal vaikselt ujutan ja meelitan võib ka midagi juhtuda ja pärast kala läinud. Ei, jõuga ei sikuta enda juurde … meelitan ja ujutan ja väsitan vaikselt. Keeran siduri rohkem lahti, et mitte suud lõhkuda ... Oi oi oi mitte nii lahti ei tahtnud ma sidurit keerata …. rsk, kus pani minema alla voolu … seal ju need roikad … kas nüüd jäängi ilma kalast … palun palun palun tule sealt roigaste juurest ilusti tagasi ... huhh otsas ja tuleb vaikselt üles voolu. Kuramuse ilus suur kala ikka … huvitav palju selline kaalub …. kas tuleb üle pooleteise kilo ära … uju jah siin rahulikult sügavamas osas … äkki isegi 2 kg tuleb ära … okei kõigepealt pean ma su kätte saama … huvitav kuidas ma su siit kaldast üles saan … seal on üks madalam koht … peaks näpud lõpuste taha saama küll. Oi oi oi ära sinna kalda alla ka igaks juhuks mine ... oh juba laskub vaikselt küllili ja näitab väsimuse märke … keriks vaikselt enda poole … ai rsk ikka veel pani minema ...jää otsa ... jää otsa … tule … tule … ai kui ilus kollane külg ja ilusad punased täpid … oi kaunitar … kas saan su kätte …. krt et ma nüüd mingit lolli viga ei teeks … ai kui ilus kala ikka :D okei kaua ma teda ujutan peaks nüüd välja ka ikka võtma ... no tule nüüd siia … kuradi rsk … endal juba kõht veepeal aga siis kui minu juurde jõuab tõmbab ikka veel minekut … krt jää nüüd ikka otsa … Tule tule tule … nüüd peab otsustavalt võtma ... kas tõesti saan ta kätte ... ot ot ot … oi blinnn … ai ai ... oh käes … oi oi oi oi oi oi milline volask … palju selline küll kaalub … tuligi ära ilus kala. Ohhh sellele vanale saadan küll hommikukohvi kõrvale pildi kalast :D
51 cm ja 1,61 kg
Jõudu ja emotsioone !
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, STF, panajack
More
6 years 11 months ago #9082 by LeechiMees
Replied by LeechiMees on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Tere,

Äkki oskate algajat nats harida? Olen kaks päeva ühel kesk-eesti jõel forelli püüdmas käinud ning ükski forell ei tee peibutisest väljagi. On näha, et kala on palju ja vahest isegi parvedes, nägin ühes augus 6 forelli. Ujuvad mätta alt mätta alla ja kõik.

Ise kasutasin püügiks ainult leechi aga sõber proovis erinevaid voblereid ja pöörlevaid.
More
6 years 11 months ago #9084 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Küllap need kalad märkasid ka püüdjaid, kui ujusid "mätta alt mätta alla ja kõik".
More
6 years 11 months ago #9092 by panajack
Replied by panajack on topic Jõeforelli hooaeg 2017
2 nädalat polnud jõele saanud, seega oli tahtmine suur. Pühapäeva hommikul aga ei viitsinud vara ärgata, 9 aeg sai kodust Järva poole liikuma. Isa ka peale korjatud, sai lõpuks mõningaste pausidega 11.30 jõe ääres oldud.
Õnneks kedagi ees ei olnud. Tee peal sai juba küll backup variandid läbi mõeldud, kui kavandatav püügipaik kinni. Nagu see aasta tavaks, iga kord uus jõgi või vähemalt uus lõik. Tõsi, poisikesena 20 a tagasi olin seal käinud. Kuna oli keskpäev ja üpris päikseline, siis lootused just eriti kõrged polnud. Algus oli rahulik, kala ei näinud.
Esimene kontakt ja 38 cm poiss otsas. Okei, mõtlesin endamisi, kala on, tuleb edasi püüda. Jõgi oli mõnus, potentsaalseid kohti ikka oli. Paari alakat ka veel silmasin, aga suhteline vaikus. Lõpuks jõudsin ühe kurvini, kus pärast madalamat auk ja rohuäär. Ideaalilähedane vise ja kerima. Ja äkki, põmaki! Taga ja mitte väike! Kala tegi mõned sööstud, uus spinna Volzanka Lux oli lookas ja sidurgi sai tööd. Õnneks polnud roikaid kuhu taha takerduda ja tänu keerutustele mässis kala ennast korralikult tamiili sisse. Seega suurt võitlust ei olnudki. Adrekas oli üleval. Mõõtmistulemused nätasid, et uus rekord kaaluliselt 1150g pikkust 46 cm.

Võis juba öelda, et oli korras päev. Kuna oli kokku lepitud, et auto tuleb ülespoole vastu, jätkasin siiski püüki. Jätk oli sarnane, suhteline vaikus.

Lõpuks jõudsin taas ühe käänakuni. Ei tundunud eriti perspektiivikas koht, päike oli vastu, tuul tekitas pinnas virvendust. Kuidagimoodi sain ikka heite tehtud. Mõned tiirud kerimist ja opaaa! Jälle taga midagi prisket.
Kala tuli taas suhteliseltkiirelt lähedale tegi mõned sööstud. Juba vees oli näha, et see on pontsakam poiss. Kala mässis ennast taas tamiili, nii et nagu kangestus ja jäi kalda äärde rohule justkui ootama. Hiilisin siis lähemale, lootuses, et uut tantsu ei alusta. Kiire liigutusega saingi kala kaldale. Yess! Käte värinal kaal ja mõõdulint - tulemus 1375g ja 47 cm.

Landiks ikka Rando vobler. Taaskord rekordiparandus. Nagu liiga hästi mõtlesin. Nautisin hetke, pildistasin. Käsi kuidagi ei tõusnud rohkem see päev viskama. Helistasingi isa järgi, kes oli vahepeal oma nooruspõlve radu lähedal taasavastanud ja raiusin otse läbi metsa lähema teeni. Järgmised kollid las jäävad järgmisteks kordadeks… Kinnitust sai tõsiasi, et kui järjepidevalt käia, siis ikka trehvab. Ka sealt, kus ei pruugi arvatagi, et on suuri kalu. Võib-olla oli lihtsalt õnnepäev :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, mercury, Tallakulutaja, Foreman, Svennu
Time to create page: 0.231 seconds
Powered by Kunena Forum