Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 9 months ago #9254 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Jõeka-merika hübriid:cheer:
Pakun et kõige kõvem kalateadlanegi ei suuda ainult välimuse põhjal sellist hinnangut anda.
More
6 years 9 months ago #9255 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Õnneks või kahjuks on forellidega lihtne: hübriide pole, on kas jõekas või merikas. Merikas isegi siis, kui vaid korra meres käinud, veendus, et ei meeldi ja elab jões edasi.

More
6 years 9 months ago #9256 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Justnimelt! Kui jõekas käib korra meres, on tegu kohe merikaga. Ja kui merikas kasvõi jõesuudmes korraks magevett nuusutab, saab temast hetkega jõekas.
Nii lihtne see ongi :)
More
6 years 9 months ago #9258 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kui eile esimese kilose see hooaeg kätte sain, siis täna uut lõiku avastamas käies kaks üle kilost kotti läksid. Käest käis läbi 6 kala, 4 mõõdus. Kaasa emane L48 1.22kg ja isane L46 1.12kg. Ühe kala landi jälitamine, tõmbas pulsi ikka vägagi üles, tembeldasin ta ca 2kg kanti. Ehk trehvame veel uuesti. Emane oli jube küünlameister, viskas väikse ala peal 3 suurt küünalt, isane aga jube vihane ujuja oli, vägisi tahtis koguaeg rontidesse kinni ujuda.

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Rainer, Tallakulutaja, Mart1n, Svennu, axon, Morfa
More
6 years 9 months ago #9259 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Elukala

Pikkus: L57, l51,5
Kaal: 2,26 kg



Tahaks selle vinge elamuse kuidagi sõnadesse panna, aga ausalt öeldes ei oskagi kohe kuskilt alustada. Lühidalt võiks öelda, et oli üks meelelolukas ja kahtlemata unustamatu püük, sest õnnestus tabada küllaltki suur jõeforell – kala mille sarnast olen juba ammu tahtnud saada, aga millest siiani olin vaid und näinud. :silly:

Püük oli nagu iga eelnevgi forellipüük – liigud vaikselt, heidad lanti, liigud mööda kallast edasi ning suures plaanis kordad tegevust kuni püütud lõik on läbi. Ilmaga vedas, aga sellest hoolimata oli alguses ca 3 tundi suhteliselt vaikne - kaldal käis paar väiksemat kala ja olid mõned togimised. Seda saatuslikku viset tehes olin tegelikult üsna "omas mullis" ja kui järsku pauk ridvast läbi käis, oli ehmatus ning üllatus korralik. Madinat oli päris omajagu, aga tõttöelda ma ei mäletagi seda enam nii selgelt, sest peas oli ainult üks mõte - tahan kähku kala kaldale saada. Hüppasin ise sisse, tegin vett veidi sogasemaks ja juhtisin kala kalda poole ning esimese haaramisega oligi kala kaldal - vedas! Tegelikult oli lant päris korralikult suus ja ilmselt ei oleks ta kuhugi läinud, kui just 0,20 tamiil ei oleks järgi andnud. Aga no sellise elukaga ei julge lihtsalt riskida. Kui nüüd järele mõelda, siis tõttöelda mina saangi suurema naudingu pigem sellest, kui ilusa kala kaldale asetan ja tõden, et selle duelli võitsin mina!

Samal püügil tuli ka L51, 1,6kg ning veel L45, keda ei kaalunud, aga eeldan et kilo +, sest oli väga jämeda seljaga korralikus toitumuses kala.

L51, 1,6kg


L45


L51 ja L45 said armu, sest mul oli juba koll kotis ja ei söendanud rohkem kaasa võtta. Nagu siin juba korduvalt juttu olnud, siis see ongi iga kalamehe enda valik. ;)

Kokkuvõttes võib öelda, et kala suuruse mõttes sai latt nüüd päris kõrgele aetud, aga see ei tähenda teps mitte seda, et kalapüük kui protsess kuidagi vähem nauditavam oleks või et väiksemad kalad nüüd vähem rõõmu pakuksid, kindlasti mitte! Kenast kalast on alati tore pilti üles riputada, aga tegelikult ei olegi tabatud kalade suurus või arv kõige olulisem, minu jaoks on palju tähtsam see aeg mille ma looduses veedan ja oma hobiga tegelen!

Ilmselt peab kõige paremini paika ültus: "kes käib, see saab ja kui ei käi, ei saagi".

Edu kalavetel!
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, ceemic, Jeekim, STF, Tallakulutaja, elmerike, Mart1n, raulj, Varnas and 3 other people also said thanks.
More
6 years 9 months ago #9260 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kellegil jõekale fenwicki ritva pole kusagile kapi otsa vedelema jäänud ja sooviks mingi hinna eest lahti saada? Oleksin huvitatud. Võib privaatsõnumi panna.

Rainerile õnnitlused ilusa kala puhul (Y)
The following user(s) said Thank You: Rainer
Time to create page: 0.248 seconds
Powered by Kunena Forum