Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #9176 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
l53,5 2280 issi

Attachments:
Last edit: 6 years 10 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: Morfa
More
6 years 10 months ago #9177 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforelli hooaeg 2017
No selline kala väärib natuke pikemat juttu scuba ;)

More
6 years 10 months ago #9178 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Aga palun.
Jõekas

.Ajab ikka tigedaks.kui vaid paar päeva kehtinud isase jõeka rekord üle lüüakse vaid paari päeva pärast.Üldse tundub sel aastal kummaline,et ma isaseid nii tugevalt ligi tõmban sest need pole ju esimesed..Ei tea kas see on seotud Merkelimammi uue Euroopa vikerkaarevärvilise poliitikaga või on viga minus?Mine võta kinni.
Lugu ise aga järgmine.Panin kella 3ks tirisema,sest lubas üle hulga aja vihma ja sombuse ilmaga on ju kauem pime.Muidu peaks 1e paiku tõusma vist.Kuidagi kärutasin ca poole 6ks jõe manu.Terve tee muidugi masindas ajupoolkera eri jõgede eri lõikusid kuhu minna ja samas leidis teine poolkera igale lõigule vastuväite.Küll on kole jõgi,liiga kiire,liiga aeglane vool,kehv nähtavus,raske ligipääs ,pole kala jne.
Lõpuks mingi otsuse siis tegin ja tundub et mitte vale.
Esimesed paar tunnikest ei toimunud miskit ja ei saanudki toimuda,sest kala ju pole.Üks keeris tehti,aga see võis vabalt ka havipulk olla,sest neid paari silmasin.Ühte varasemasst kogemusest head sügavat kaldaalust loopisin pikalt,aga ei miskit.Liikusin 10-15 meetrit edasi,vesi läks seal madalaks,aga ka varem olen seal mjust toituvat kala kohanud.Siiski ei lootnud midagi enam,sest mulle meeldiv lõik hakkas teiseilmeliseks muutuma ja sealt mul pole positiivseidmälestusi.
Viske tegin pika endapoolsesse jõekolmandikku ülesvoolu.Sulpsu peale kimas kohale ülalt laine.ootasin võttu ootasin,ootasin,no ei tule.Lasin tempo nii aeglaseks kui julgesin,et põhja kinni ei jääks,Siis tundsin mingit puudet läbi nööri ja tegin väikse teravama tõmbe ja siis läks mölluks.Alguses summis ja rullis,siis pani risti jõega vastaskalda juurde läbi rohtude ja kuppude,keeras seal ennast kinni.Ootasin veidi ja juba arvasin,et läinud.Siis ujus kala allavoolu vabaks ja oli ikkagi otsas.Varsti lohistasin ta madalaveelisse sopikesse,kust käega kaldale aitasin.
Kell oli vast 8 20 või nii.Ilmselt kala teab,et tööpäev alanud,kõik teevad kontorites esimest kohvi uniste silmadega ja flirdivad kolleegidegaJõeääres seetõttu julgem toituda.Ja see saigi sellele paljunäinud issile saatuslikuks.
Küljel oli mingi vana vigastus,aga suurem oli paremal suunurgas.Kellegi lant vist oli seal väljamädanemist teinud ja ülemine vunts puudu ja ülemine hambakaar armkoe tõttu suuõõnde keeranud ja 180 kraadi ette pööranud.
Kala siis mu uus pikkusrekord,absoluutne.l53,5L58.Kui pikk alalõug välja arvata siis 57.Massiga rekordit ei saanud,sest niiska polnud veel ollagi ja saledam üldse kui mu rekordemme.M2280g
Mulluse ebaõnne foonil on selle hooaja algus mulle päris hea olnud.Näis mis edasi.
Vaata ka paari lisapilti kalaleees
Parimat:)
The following user(s) said Thank You: hannes, lazarus, STF, Tallakulutaja, elmerike, Metsniit, Svennu, Morfa
More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #9179 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Minu tänane pisike (L40), selle aasta esimene mõõdus kala. Saba oli kudeplatsil vähemalt sentimeetri lühemaks rapitud. Õhtupoolikul tuli tahtmine teha väike jalutuskäik. Kõigepealt külastasin üht lõigukest, kus eelmistel aastatel oli rohkelt kala. Nüüd, pärast kopratammi lõhkumist, on vool kiire ja vesi madal, forellid läinud. Läksin allavoolu tagasi teise kohta, seal värsked jäljed ees. Kolmanda viske peale näitas end priske kala. Vahetasin kaks korda lanti, aga võtma ei saanud. Veidi maad edasi oli üks puutüvi kogunud enda ette veepinnale lebrasaarekese. Viskasin ja lasin landi (Rapala long casting minnow) allavoolu täpselt õigesse kohta. Vaevalt sain kerima hakata, kui forell ründas, raevukalt, haakis end ise mõlema konksu külge. Pildi tegin kodus, kui kala oli juba kange.
Attachments:
Last edit: 6 years 10 months ago by STF.
The following user(s) said Thank You: hannes, Tallakulutaja, elmerike, Svennu, Morfa
More
6 years 10 months ago #9192 by LeechiMees
Replied by LeechiMees on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Tere,


Sai ka nädalavahetusel oma esimesi möödus forelle välja tõmbamas käidud.


Sai reedel auto remondist ära toodud, et enne kesk-eestis toimuvat koosolekut, külastada sealseid jõgesid. Auto maandus remonditöökotta tänu pärast kalal käimist, kus leitsin ilusti üles teel lamava kivi, mis purustas auto karteripõhja. Kogu see lõbu ei läinud eriti vähe maksma, muidugi oli seal paar asja lisaks.

Auto käes, asjad koos, põrutasin kesk-eesti poole ajama. Jõele jõudsin suhteliselt hilja, mis tõttu ei saanud kaua püüda ja panustasin rohkem hommikusele ajale. Sel õhtul käis kaldal üks möödus forell ja hunnik hauge, kes kõik ujuvad edasi. Selle aasta esimene möödus forell.


Hommikul sai külastatud forellijõe lisa jõge, kus otsas käis ainult haugid ja forellidest ei olnud haisugi. Enne ära minekut, kella poole üheksa paiku, otsustasin külastada kahe jõe liitumiskohta. Üks täpne vise keset kitsast jõge ja pauk, forell otsas. Pärast paari pikemat sööst maandus ta kahva. Kahva laiema suu suuruse järgi paistis forelli 37cm, kahva suu laius 38cm. Kala läks kotti, kuna lubasin ühe ära anda. Aega ei olnud mul kahjuks palju aga otsustasin paar viset veel teha. Täpne vise samasse kohta ja pauk, otsas. Paar sööstu siia ja sinna ning kahvas ta jälle oli. Forelli suuruseks oli 38cm. Kala läks kotti kuna oli soov ahjus tehtud forelli ise ka mekkida. Kala kotis, seljakott selga ja otsustasin ikka paar viset veel teha. Teise viskega üks jälle otsas. Kahjuks ei näinud kala kaua, sest ta söösti kohe rohu vahele, kus ta kavaldas landi üle ja jättis selle liblede vahele kinni, kuhu see lant ka jäi. Otsustasin päevale punkti panna ja ruttu koosolekule põrutada.
Koosoleku koht asus idüllilises kohas, kuskil metsade vahel, jõe ääres ja levist väljas, järvamaal. Sellistesse kohtadesse viivad tihti peale kruusateed, mis on tihti peale vaenlased autodele. Ei vedanud minulgi see kord. Vastu tuli naissoost rullnokk kimades, kelle auto rehvi alt lendas kivi ja mis maandus täpselt minu auto esiklaasi. Pärast paari roppu sõna otsusin sellel nädalavahetusel sellest mitte rohkem närvi minna.


Päev möödus ja tuli kätte aeg, kus pidi sauna küdema panema, et väsitavast päevast natuke lõõgastuda. Saun asus paisjärve ääres ja otsustasin ridva kaasa võtta, et vaadata mis elajad seal ka elutsevad. Kuna kuulsin, et seal on võimalik saada ahvenat, sai otsa pandud pöörleva, sest see suht universaalne lant, mida võtavad paljud kalad.

Saunas tuli all, suundusime kahekesi järve ääres asuvale väikesele kaile. Teise viskega pisike haug otsas, üks vise teisele poole kaid ja juba suurem haug otsas, mõlevad ujuvad edasi. Pärast paari viset veel otsustasin kohta vahetada. Suundusin väikese sopi äärde, mida olin juba päeval silmitsenud ja endamisi mõelnud, et seal on raudselt kala. Üks vise vastas kaldasse, ei midagi...teine vise sopi keskele ja laks... mingi pikk must kogu möödus siduri vilinal meist ja üritas söösta rohu vahele, mis asus meist paremal. Sõber ütles, et haug aga oma kogemustest põhinedes sain kohe aru, et forell. Pikkuse järgi paistis, et mu uus rekort (jõeforelli rekort L56cm/2,01kg). Sõber hüppas kohe vette ja oli valmis kala kaldale viskama, kuna sai kahv autosse jäetud. Sai ikka tükk aega teda väsitatud, enne kui ta näitas oma väsimust. Pika jamamise peale sai kala kaldale ja oma üllatuseks tuli välja, et kala oli meriforell.
Kaardi pealt vaatasin, et oli läbinud üle 80km jõge. Arvatavasti kevadel kudema tulnud ja paisjärve lõksu jäänud. Pikkuseks täpselt 60cm ja kaal 1,74kg. Minu esimene meriforell. Olen merikat paar korda mere äärest püüdnud ja varakevadel jõgede suudmetest aga saanud ei ole midagi ning nüüd tuli siis sellises kohas, kus poleks arvanud, et sellist kala kunagi kohtab.
Kala fileerisin kohe ära ning läks samas sauna ees kohe grillile. Õhtu möödus lahedalt, fooliumis grillitud forell, löögastav saun ja snäkid. Pärast saunas kuulsin, et paljud olid majas akende ees meile kaasa elanud :)

Järgmise päeva hommikul paljud magasid ja need, kes ei maganud jutustasid köögis. Võtsin ühe kohvi hinge alla ja otsustasin seda jõge lähemalt uurida, et kes siin jões veel elutsevad. Varustus selga ja jõe äärde.
Samas paisjärve sopi juurest ei tulnud midagi ning otsustasin uurida milline see jõgi on üleval pool. Sai sobiv koht välja valitud, kuhu oma lanti loopida ja tulemuseks kohe 44cm jõekas, järjekordne üllatus. Forell sai tagasi lastud, sest külmkapis ootasid mind juba kaks forelli.
Kõndisin natuke edasi ja silmasin vees puud, mis oli kukkunud risti jõega. Viskamine oli raskendatud, kuid kuidagi sain land maandatud jõe keskele... ei midagi. Otsustasin riskida ja astuda sellele samale puule, et saaks parema viske teha, õnnestus. Täpselt puust 1,5m eemale, pikki puud. Ei läinud kaua, kui samase puu alt sööstis üks landile kallale. Paar küünalt ja sööstu ning maandus seegi mu kahva. Jõeforell L37cm.
Edasi oli jõgi pikalt nii madal, et ma ei näinud mõtet edasi minna. Panin päeval punkti ja kõmpisin auto juurde. Varustust autole laadides avastasin, et tagumine rehv oli tühi. Pika otsimise peale sain Pärnu aja ning panin sinnapoole ajama.

Pärnu poole sõites endamisi mõtisklemas, et mis nüüd minuga toimunud on. Üleeelmine nädalavahetus hakkas autol generaator undama, veovõlliots loksuma ja sõitsin karteri puruks. Eelmine nädalavahetusel siis purunes esiklaas ja tagumine rehv. Kas kellegil hakkas minust kahju ja saatis mulle selle pärast natuke kala õnne või kala õnn tuli hoopis millegi muu arvelt? Oma mäletamist mööda ei ole saataniga lepingut teinud. :)


L38cm


L37cm


L44cm


L38cm


Merikas 60cm/1,74kg

The following user(s) said Thank You: hannes, Tallakulutaja, Foreman, Svennu, Hein, axon, Morfa
More
6 years 10 months ago - 4 years 2 months ago #9195 by Morfa
Replied by Morfa on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Eile täielik C&R päev, püük 13.00-18.30 Kesk-Eesti kuid pigem ida poole jääval jõel. Päike küttis korralikult ja vaid korraks pilve taha peitu minnes, ning just need hetked osutusid kõige magusamateks võtumomentideks. Nagu hiljem selgus siis olime alustanud püüki ühelt väga mõttetult lõigult. Esimesed sammud jõe ääres ja märkasin kraavist jõesügavusse põgenevaid haugipulkasi(see jäi ka viimaseks visuaalseks kontaktiks kalaga selles lõigus), ka jõgi ise nägi selles lõigus üsna haugikas välja, mudapõhi, sügav ja aeglane vesi, pigem sirge kui käänuline. Tund aega raiusime läbi võsa, toitsime sääski ja "üritasime" vältida tõpraauke. Rohi on juba nii kõrge, et lihtsalt ei näe kuhu astud, risu on peal ja iga järgmine samm võib viia jalad alt. Lõpuks loobusime, seadsime sammud auto juurde ning otsustasime põrutada ülespoole, kus olin kuu aega tagasi parvedes L10-20 tegelasi näinud.

Valik oli õige, nii kui lant vett uues lõigus puutus hakkas pidu pihta. Kalad sööstsid alt üles, et uurida mis häält tegi, meist jõekaldal polnud neil sooja ega külma. Käis tõsine siblimine, tundus, et kala polnud üldse ettevaatlik, väga vähekäidav lõik, sest jalajälgi minimaalselt. Ometigi on koht täiesti maantee ääres, tuleb vaid 50m läbi metsa kõndida. Mida ülespoole seda suuremaid kalu hakkas trehvama. Sageli rabas L30 esimesena, järgmisena L20 kanti tegelane ja täpselt nina ees hüppas veel landist vaevu suurem tegelane otsa, kes siis ka kiirelt vabastatud sai. Sõbral oli ühe kerimisega (ca 15m vise) 4 rabamist erinevate kalade poolt ja lõpuks üks kaldale, ulme. Üsna tihti oli näha, kuidas kolm kala korraga sööstavad landi peale ning kiirem võidab sõidu Mepps Black Fury nr 2 must-taust kollaste täppide pöörlevaga. Katsetasin ka uusi Voblast ostetud vikerforelli Agliat ning üleni must-punaste täppidega Meppsi raevu, kõik töötasid. Veidike ükskõiksemaks jättis ehk vikrivärvides pöörlev, pilves ilmaga oleks ehk rohkem kasutust saanud see lant. Jõgi oli uues lõigus mõnusalt käänuline, vees palju puid ning suuri kive, sitasaared ja sügavad augud - kõik need tõid väga palju kala kaldale. Mida kõrgemale jõel jõudsime seda vähemaks kalu jäi kuid seda suuremad nad olid. Üsna püügipäeva lõpus kui polnud kotti veel midagi saanud ujusid mätta alt kaks kena L40 tuuri kala välja, vaatasid tumemusta punaste täppidega pöörlevat ning mõtlesid "meh, ei viitsi enam" ja oma mätta alla nad tagasi läksid. Suurest väsimusest ei pannud tähele, et vari oli täpselt jõe peal ning nii kui kala seda näinud oli edasine augupommitamine täiesti mõttetu. Jalajälgi oli selles lõigus juba rohkem, kohati jooksid pokude vahel rajad, selge, suure kolli koht ja püütakse siin tunduvalt rohkem.

Suur jäigi lollitamata, sellegipoolest kahepeale sõbraga rabamisi 100-200, ei suutnud lõpuks järge enam pidada. Kalu kaldale kahepeale miski 50 või rohkem, väga palju L15-20 tegelasi, mõned L7 tegelased ja umbes 6 L30 tegelast, suurim L33. Kohati istusime lihtsalt kurvi peal ja iga vise kala kaldale, kala otsis justkui ise aktiivselt poksikotti keda tümitada. Pärast viite tundus võtt raugevat või siis olime just seal suure kolli lõigul, kus rahvast rohkem käib. Kala oligi ettevaatlikum, suu kinni käisid kolmekesi tagumas ja kõik. Mida aeg hilisemaks seda rohkem oli näha ka kuidas kalad ujusid 5-10kesi mätta alt välja, nuusutasid landi ära või panid juba enne minema. Landikadu 0, vett läks 5 või enam liitrit. Ühtegi muud kala peale täpiliste ei näinud, edu vetel!
Last edit: 4 years 2 months ago by Morfa.
The following user(s) said Thank You: Tallakulutaja
Time to create page: 0.155 seconds
Powered by Kunena Forum