Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
7 years 3 weeks ago #9006 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2017

ceemic wrote: Nende Quantumitega on siin mõnel päris kurvad kogemused :) Eks ta ise räägib, kui tahab.
Aga palju paremad on Daiwa 8-Snap lõksud (6 kg, mitte 1,5 kg).


Usun, minu kurvad kogemused piirduvad õnneks lantide kaoga. Aga kas neid Daiwasid on kuskil koha peal müügis ka?
More
7 years 3 weeks ago #9007 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Mina kasutan bushido 000 lõkse.Mingi ajaga ikka väsivad ja venivad,veidi saab soonesulguriga painutades siis korrigeerida,aga lahti või puruks pole hoiatamata läinud.Väiksemaid pole suurt leidnud.Nöör on sikutamisel alati esimesena alla andnud.

More
7 years 3 weeks ago #9008 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Motonetis pakutakse selliseid lõkse, ise ei ole proovinud. Microd on nad tõesti, hind aga mitte nii väga, 4tk pakis ja 4,90€. Vähemalt kvaliteedi osas saab Ownerit ehk usaldada.
Attachments:
More
7 years 3 weeks ago - 7 years 3 weeks ago #9009 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Eks ma siis räägin:

Neid quantumi lõkse ma forellile ei soovita, kuna lõikavad liini läbi. Eriti tundus probleem olema pisemate kalade puhul, kes õnge otsas intensiivselt igasugu piruette teevad. Kasutasin neid ca pool aastat ja selle aja jooksul läks vist 3 kala minema. Esmalt arvasin, et ebaõnne tõttu jäi tamiil konksu kida taha, mis läbilõike tegi aga kolm kala oli ikkagi kuidagi kahtlane. Ning iga kord oli tunne, nagu kala oleks noaga liini läbi lõiganud (üks kala läks eriti ilmekalt ära - ca 300gr punn lihtsalt sulistas pinnas kuni ühel hetkel enam pinget järel polnud). Peale katkemist sulistas veel nii mõnigi sekund edasi, ju ei saanud ise ka aru, mis täpselt juhtus.
Teine probleem nende lõksude puhul on liigselt pehme materjal, nagu Ridiculous juba mainis. Pigem annab järgi lõks, kui katkeb liin - nii aga olla ei tohiks.

Peale seda hakkasin uurima alternatiivi ja leidsin toote mida reklaamiti hüüdlausega "does not cut the line" Selleks oli daiwa 8-snap. Nüüdseks olen kasutanud seda juba vist kolmandat hooaega ja pole probleeme olnud. Kui on kännu taga põhjas kinni, siis on kaks varianti, kas tuleb känd kaldale või katkeb liin. Kalu pole lõksu tõttu kaotanud ühtegi ja neid on olnud otsas ikka sadu, kui mitte kerge liialdusega öelda, et tuhandeid. Ise kasutan küll 99% ajast vooblerit aga oma väiksuse tõttu on ilmselt parim variant liitsimeestele. Küll aga nendele, kes kasutavad väheselgi määral pöörlevaid, selline lõks ei sobi, kuna sel puudub pöörla ja liin läheb vinti.

Quantumi lõkse olen nüüd kasutanud ahvenaid jigitades. Paadist püüdes saan üldjuhul ka kännu taha jäänud jigi tagasi ning ahven oma olematu vastupanuga pole suutnud veel liini nii "õigeks" sättida, et lõks selle läbi lõikaks.

Daiwa lõkse telli netist, müüvad vast ka Eesti edasimüüjad, kui eraldi küsida. Pakis 10 tükki ja forellile võta ikka tugevam versioon.

Peaks vist nüüd Daiwalt reklaamirahasid küsima :)

Edu kõigile!
Last edit: 7 years 3 weeks ago by Svennu.
More
7 years 3 weeks ago #9010 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ownerist rääkides siis kahjuks ei saa usaldada midagi. Mul on ühe korra pöörle laiali lagunenud ja see oli Owneri toode.
More
7 years 3 weeks ago #9011 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Need konkreetsed Martini viidatud Ownerid on mu jaoks parimad, mida proovinud. Kuna liigub see lõksu aas, siis andis huvitaval kombel eriti hea liikumise nt leechile. Tugevusega ka mingeid probleeme ei olnud. Aga üldiselt püùdsin enamasti lõksuta, lant vmt rapala sõlme otsas.
Time to create page: 0.131 seconds
Powered by Kunena Forum