Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
26. mai 2017 11.17 #9143 sven862
Peaks ka vist lõunamaal mõtteid koguma.
Ma oleks rahul kui mul hooaja tulemus selline oleks...sa teed ühe käiguga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. mai 2017 01.28 - 30. mai 2017 18.45 #9161 Morfa
Tervist! 6 kuud teooriat, praktikat ning paar raamatut on lõpuks vilja kandnud. Tänud kõigile, kes on viitsinud siia foorumi miskit kirja panna. Lõpuks on ka endal miskit siia kirjutada ;)

Laupäev 27.05:

Päev otsa pilves ilm. Alustasin püüki ülevaltpoolt kärestikke keskjooksul, umbes 3km suudmest ülesvoolu merre suubuvas ojas, kuna alamjooksu kärestikel olin hiljuti väga palju käinud kuid kohanud ainult L10-20 kanti tegelasi. Esimese soojendusviskega ründas lanti 5cm jublakas. Seejärel mõnikümmend minutit tühja loopimist ning 100m ülesvoolu märkasin, et vesi väga madal. Kivid, mis muidu vee all, olid peaaegu terves ulatuses näha. Esimene mõte oli, et keskjooksu ülemises osas ojja suubuvas kraavis on taaskord kobras majandamas. Taaskord 100m loopimist ja mitte ühtegi märki kalast, vett oli õnneks selles osas juba rohkem. Jõudsin keskjooksu väiksematele kärestikele ning esimese viskega ~L25 otsas. Eemaldasin landi kala vee all hoides ning nautisin hetke, põhimõtteliselt oli see ka uus isiklik rekord, selles ojas suuremat kala(~L30) olen näinud vaid ühe korra ning seegi sai landi otsast minema. 50m pärast täpselt samas möödus kala otsas, rekord sai taaskord kinnitust. Otsustasin selles lõigus püügi lõpetada, sest sealt ülesvoolu pole kalal väga palju varjepaike, kallas väga kõrge ning reostatud(ziletiteradest kuni autorehvideni). Kala selles lõigus pole kordagi näinud.

Liikusin tagasi allavoolu, proovisin mõnes potentsiaalses kohas uuesti kuid ei midagi. Võtsin suuna keskjooksu ülemisse ossa kuna polnud seal juba nädalaid käinud. Mõlemal pool oja karjamaa, vett maksimaalselt ~50cm, pigem pruunikas ja üsna sogane. Spinningut lahti ei pakkinud, seadsin sammud kopra ehituse poole, mille olen juba kahel korral hävitanud. Kohale jõudes selgus tõsiasi, et kobras järjepidevam kui mina. Eemaldasin suuremad konstruktsiooni kooshoidvad puud ja vesi sai valla, sättisin ühe suure kivi lõhutud tammi keskele, et sealt tagant hakkaks muda ja liiv liikuma. Töö tehtud ja nüüd oli aeg püügiks. Jõudsin oma lemmik kohta sel ojal, oja teeb 90 kraadise pöörde ning täpselt samas kohas suubub ojja ka kraav, kust nüüd mõnusalt vett peale pressis. Auk oli kahjuks tühi, oleks pidanud proovima ikka enne kui tammi ära lõhkusin, sest nüüd oli vesi väga sogane. Liikusin edasi ning lanti rabas 15cm haugipulk, esimene haug sellest ojast. Nägi väga ebaloomulik välja, pruunikad küljed ning väga tume võrreldes nende haugidega, mis olen saanud järvedest. Järgmised 50m möödusid rapsides, jaks hakkas väsima ning mõtlesin veel paari kohta proovida, enne kui lõpetan. Autost 30m allavoolu on ojal kena kurvikas koht, enne kurvi on puu risti vees. Mõtlesin, et nüüd on viimane vise ja aitab tänaseks. Lant maandus oja keskel olevasse heintesse ning kerisin tagasi koos maltsaga. Niimoodi oleks olnud patt lõpetada, järgmine lühike vise ning ridvast käis vibra läbi. Haug? Kala hoidis oja põhja, oli jõuline ning ei näidanud end esimesed 30 sekundit üldse. 1000se Catana sidur(mille olin praktiliselt kinni keeranud pärast rabamist) kärises ning ritv U-kujus. Mõttes olid sõrmed ristis ja lootsin, et tamiili läbi ei hammusta. Ja siis hakkas pihta. Pinnale ilmus mustade täppidega tegelane, näitas korra külge ning tegi 15m sööstu allavoolu. Sain kala tagasi enda juurde ning täpik sööstis korduvalt pea ees kaldasse ja rohtu. Väsinemismärke ei ilmutanud. Kala rullis ning keerutas jõuliselt, ei osanudki temaga midagi teha kuna esimene koll. 5 minutit möödas ning hakkas külje peale vajuma, selge, haaran kalast ning lipsab käest minema. Veel üks ring ning lõpuks kala taltsas, hoian kala vee all peo peal ning eemaldan musta tausta ja punaste täppidega Mepps Black Fury nr2. Keha värises nagu haavaleht, klõpsisin ruttu mõned pildid ning vaatasin kuidas koll oja keskele stoilise rahuga peitu liikus. Joovastus oli laes, vaatasin taevasse ja hakkasin naerma. Sellise emotsiooni pealt oli väga mõnus püük lõpetada. Kala ei möötnud, amatöörlik oletus ütleb L55-60. Saba ligidal üksikud punased täpid, eespool ainult mustad, hübriid?

Esmaspäev 29.05:

Püügi alguses päikseline ilm. Alustasin püüki samast kohast kus üleelmine päev kolli olin kohanud, esimene vise üle pilliroo ojas risti oleva puu ette ning kala rabas ühe kerimise aeg lanti 3 korda, külg läikis kenasti ning tundus üsna suur olevat. Järgmised 10 viset samasse auku ja mitte midagi. Selge, jätan rahule ning proovin hiljem uuesti. Liikusin 100m allavoolu kraavi suudmesse, vesi täiesti sogane ning mitte midagi näha polnud. Palusin naisel paigale jääda ning läksin 20m allavoolu, et ehk miskit siiski trehvab kuigi lootust polnud. Päiksele liikus pilv ette. Esimene lühike vise pöörlevaga allavoolu soojenduseks, järgmine vise ülesvoolu üsna ligidale kraavi suudmele, mis ojja suubub. Lant oli vees 1 sekund ning jõudsin 2 ringi kerida kui keegi otsas. Väike. Ei, SUUR. Esimene mõte haug, kuid 20 sekundi järel tuli punaste täppidega külg vee peale. Kala madistas korralikult, rullis ning solberdas, seekord sööste ei toimunud. Liikusin kraavisuudmele ligemale, et kala kätte saada ning mõned head fotod klõpsida. Hoian kala vee all, jube loom, libiseb korduvalt käte vahelt minema. Lõpuks saan kolli taltsaks, eemaldan landi, panen spinna täiesti mõtlematult koos rulliga vette looma kõrvale ja märgin möödu üles, linti kaasas polnud, ehk kuskil L38 tuleb ära. Kutsun naise ligemale pildistama. Uskumatu.

Mis edasi toimus, oli veel uskumatum... Kala hüppas käte vahelt minema ning sooritas sööstu. Sööstis otse kaldasse ning jäi minust 2m eemale muda peale külili, täiesti kuival, vesi 50cm kaugusel. Hüppasin läbi oja kala juurde, haarasin täpikust mõlema käega misjärel kala peksis nii jubedalt, et riided ja ise mudased, ka naine sai oma osa. Sain kala kraavi suudmesse toimetatud, kus vesi ülipuhas ning kiire fotoshoot võis alata. Nägin kalal üle keha asetsevaid punaseid täppe, 100% jõekas? Võimalik, kala üsna kollase kõhuga. Emotsioon taas kõrgustes, suurepärased pildid ja videod ilusast olendist tehtud ning lasin kala tagasi ujuma. Läks taaskord rahulikult oja keskele vee alla peitu. Istun elukaaslase kõrvale, süütan suitsu ja vaatan just värskelt tulistatud videot. SUPER! 5 minutit hiljem, kui enamus adrenaliinist vaibunud oli tegin ühe suvalise viske 2m eemale ning koheselt L30 otsas. Kui ei oleks näinud siis ei usuks, et pärast sellist madinat seal keegi veel miskit rabada julgeb. Kui võtab siis võtab. Meenutasin kuidas nädal tagasi sain samast august 100g ahvena, laupäevane haugipulk tuli sealt 30m ülesvoolu, laupäevane koll tuli sealt kohast 100m ülesvoolu, tundub, et nad saavad kõik omavahel hästi läbi :)

Kodus panen möödulindi spinnapeale ning vastu vaatab L49, WTF?

C&R, video tehtud 2x aeglasemaks. Täpik turgutust ei vajanud, koheselt kui vasaku käe lõdvemaks lasin lahkus :) Link: streamable.com/48f5j
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, raikoj, Tallakulutaja, Svennu, Urmps, LeechiMees

Info
30. mai 2017 10.29 #9163 Ridiculous
Muhe jutt, viisakas tegutsemine ja no need viimased pildid on värvidelt ühed kenamad, mida Eesti foorumites üldse näinud olen!

Info
30. mai 2017 22.51 #9172 Getto
Esimene Kotikala

No nii no nii, sai kodus istumisest täna (30.05) lõuna ajal kõrini ja mõtsin, et viskan varustuse selga ja vuran bussidega jõe äärde. Mõeldud-tehtud ja kella 4ks olin omadega jõe ääres. Aare käsitöö lant otsa ja läksin alguses sügavama lõigu peale. Tegin oma kohustuslikud visked ära, aga ei midagi erilist peale ühe no eriti pisikese forellikese kes lanti togimas käis. Olgupealegi, hakkasin ülesvoolu minema tehes viskeid liikumise pealt aga endiselt tühimaa. Kell oli vaikselt 6 saamas kui jõudsin pika sirge peale (väga madal lõik) üldjuhul sellele kohale erilist rõhku ei pane, aga täna mõtsin et lähen vaatan saare peale mis keset jõge on. Avastasin, et vasakut kätt on ilus oksa risu ja seal all omakorda igati ilus auk kus ideaalis võiks ju forellimamma sees olla. Vise auku ja ei midagi, kordasin endiselt tühjus. Selge järelikult pole kedagi kodus. Vaatlesin lõiku ja paremat kätt jube käre madal koht aga polaroididega nägin, et kivi taga kukub järsult sügavamaks ja vesi tekitab keeriseid. Vise.. vaikus.. ops olemas.. kurat kukkus ära... Vise uuesti rabas.. pekki küll ei jäänud külge.. iga viskega käis ja lõi ja siis lõpuks olemas. Pekki küll sidur liiga lahja, sidurit peale.. küünal, jalge eest kusagilt roika alt läbi ja nöör kaotas pinge... Läinud.. ops ei midagi ikka toimub OOOH küljes ikka. Üritan liini sisse kerida, ei õnnestu. Koheselt munadeni vette käega roika alla, et äkki saan lahti. Ei õnnestu... oh jummel mida teha, selge riskini välja. Käega liinist kinni ja tirin kala endani, hakkasin kinni võtma ja pani uuesti minema.. Joptvõiii.. Järgmise hetkega kahmasin kala sülle viskasin kaldale kust ta omakorda vette kukkus, mingi ime läbi oli endiselt konksu küljes. Maksku mis maksab kätte ma su saan surusin näpud lõpuks lõpuste taha ja olemas ta oli. Rõõmuhüüe JESSS OLEMAS, vastaskaldalt terviserajal jalutav mees mulle omakorda vastu ''Mis asi?'' Võttis ikka muigama küll.

Tegin mõõtmised ja kaalumised ära L42 kaal 960 g, senine suurim algselt mõtsin küll, et kilone poiss olemas. Mässasin seal mingi aja, pakkisin kala ära kott selga ja mõtsin et teeks ühe viske uuesti samasse kohta. Nii kohe kui lant vette sai KÕMAKI täies pikkuses hüppas kala välja ja minu lant lendas meetrikene eemale... Hmm okei okei.. uus vise vaikus ja nii ma seal vahetasin lante ja üritasin, aga ei meelitanud enam sealt kedagi välja. Peale seda otsus, et kuna kala olemas siis pakkisin oma kolinad kokku ja sammud bussikasse.

Kala magu oli paksult pisikesi maime ja ogalikke täis.

Väga meeleolukas paar tundi, ise olen sigarahul!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Tallakulutaja, Foreman, Urmps

Info
31. mai 2017 15.40 - 31. mai 2017 15.47 #9176 scuba
l53,5 2280 issi

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Morfa

Info
31. mai 2017 17.15 #9177 Metsniit
No selline kala väärib natuke pikemat juttu scuba ;)

Info
31. mai 2017 18.15 #9178 scuba
Aga palun.
Jõekas

.Ajab ikka tigedaks.kui vaid paar päeva kehtinud isase jõeka rekord üle lüüakse vaid paari päeva pärast.Üldse tundub sel aastal kummaline,et ma isaseid nii tugevalt ligi tõmban sest need pole ju esimesed..Ei tea kas see on seotud Merkelimammi uue Euroopa vikerkaarevärvilise poliitikaga või on viga minus?Mine võta kinni.
Lugu ise aga järgmine.Panin kella 3ks tirisema,sest lubas üle hulga aja vihma ja sombuse ilmaga on ju kauem pime.Muidu peaks 1e paiku tõusma vist.Kuidagi kärutasin ca poole 6ks jõe manu.Terve tee muidugi masindas ajupoolkera eri jõgede eri lõikusid kuhu minna ja samas leidis teine poolkera igale lõigule vastuväite.Küll on kole jõgi,liiga kiire,liiga aeglane vool,kehv nähtavus,raske ligipääs ,pole kala jne.
Lõpuks mingi otsuse siis tegin ja tundub et mitte vale.
Esimesed paar tunnikest ei toimunud miskit ja ei saanudki toimuda,sest kala ju pole.Üks keeris tehti,aga see võis vabalt ka havipulk olla,sest neid paari silmasin.Ühte varasemasst kogemusest head sügavat kaldaalust loopisin pikalt,aga ei miskit.Liikusin 10-15 meetrit edasi,vesi läks seal madalaks,aga ka varem olen seal mjust toituvat kala kohanud.Siiski ei lootnud midagi enam,sest mulle meeldiv lõik hakkas teiseilmeliseks muutuma ja sealt mul pole positiivseidmälestusi.
Viske tegin pika endapoolsesse jõekolmandikku ülesvoolu.Sulpsu peale kimas kohale ülalt laine.ootasin võttu ootasin,ootasin,no ei tule.Lasin tempo nii aeglaseks kui julgesin,et põhja kinni ei jääks,Siis tundsin mingit puudet läbi nööri ja tegin väikse teravama tõmbe ja siis läks mölluks.Alguses summis ja rullis,siis pani risti jõega vastaskalda juurde läbi rohtude ja kuppude,keeras seal ennast kinni.Ootasin veidi ja juba arvasin,et läinud.Siis ujus kala allavoolu vabaks ja oli ikkagi otsas.Varsti lohistasin ta madalaveelisse sopikesse,kust käega kaldale aitasin.
Kell oli vast 8 20 või nii.Ilmselt kala teab,et tööpäev alanud,kõik teevad kontorites esimest kohvi uniste silmadega ja flirdivad kolleegidegaJõeääres seetõttu julgem toituda.Ja see saigi sellele paljunäinud issile saatuslikuks.
Küljel oli mingi vana vigastus,aga suurem oli paremal suunurgas.Kellegi lant vist oli seal väljamädanemist teinud ja ülemine vunts puudu ja ülemine hambakaar armkoe tõttu suuõõnde keeranud ja 180 kraadi ette pööranud.
Kala siis mu uus pikkusrekord,absoluutne.l53,5L58.Kui pikk alalõug välja arvata siis 57.Massiga rekordit ei saanud,sest niiska polnud veel ollagi ja saledam üldse kui mu rekordemme.M2280g
Mulluse ebaõnne foonil on selle hooaja algus mulle päris hea olnud.Näis mis edasi.
Vaata ka paari lisapilti kalaleees
Parimat:)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, lazarus, STF, Tallakulutaja, elmerike, Metsniit, Svennu, Morfa

Info
31. mai 2017 23.33 - 31. mai 2017 23.41 #9179 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Minu tänane pisike (L40), selle aasta esimene mõõdus kala. Saba oli kudeplatsil vähemalt sentimeetri lühemaks rapitud. Õhtupoolikul tuli tahtmine teha väike jalutuskäik. Kõigepealt külastasin üht lõigukest, kus eelmistel aastatel oli rohkelt kala. Nüüd, pärast kopratammi lõhkumist, on vool kiire ja vesi madal, forellid läinud. Läksin allavoolu tagasi teise kohta, seal värsked jäljed ees. Kolmanda viske peale näitas end priske kala. Vahetasin kaks korda lanti, aga võtma ei saanud. Veidi maad edasi oli üks puutüvi kogunud enda ette veepinnale lebrasaarekese. Viskasin ja lasin landi (Rapala long casting minnow) allavoolu täpselt õigesse kohta. Vaevalt sain kerima hakata, kui forell ründas, raevukalt, haakis end ise mõlema konksu külge. Pildi tegin kodus, kui kala oli juba kange.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Tallakulutaja, elmerike, Svennu, Morfa

Info
05. juuni 2017 23.29 #9192 LeechiMees
Tere,

Sai ka nädalavahetusel oma esimesi möödus forelle välja tõmbamas käidud.

Sai reedel auto remondist ära toodud, et enne kesk-eestis toimuvat koosolekut, külastada sealseid jõgesid. Auto maandus remonditöökotta tänu pärast kalal käimist, kus leitsin ilusti üles teel lamava kivi, mis purustas auto karteripõhja. Kogu see lõbu ei läinud eriti vähe maksma, muidugi oli seal paar asja lisaks.

Auto käes, asjad koos, põrutasin kesk-eesti poole ajama. Jõele jõudsin suhteliselt hilja, mis tõttu ei saanud kaua püüda ja panustasin rohkem hommikusele ajale. Sel õhtul käis kaldal üks möödus forell ja hunnik hauge, kes kõik ujuvad edasi. Selle aasta esimene möödus forell.

Hommikul sai külastatud forellijõe lisa jõge, kus otsas käis ainult haugid ja forellidest ei olnud haisugi. Enne ära minekut, kella poole üheksa paiku, otsustasin külastada kahe jõe liitumiskohta. Üks täpne vise keset kitsast jõge ja pauk, forell otsas. Pärast paari pikemat sööst maandus ta kahva. Kahva laiema suu suuruse järgi paistis forelli 37cm, kahva suu laius 38cm. Kala läks kotti, kuna lubasin ühe ära anda. Aega ei olnud mul kahjuks palju aga otsustasin paar viset veel teha. Täpne vise samasse kohta ja pauk, otsas. Paar sööstu siia ja sinna ning kahvas ta jälle oli. Forelli suuruseks oli 38cm. Kala läks kotti kuna oli soov ahjus tehtud forelli ise ka mekkida. Kala kotis, seljakott selga ja otsustasin ikka paar viset veel teha. Teise viskega üks jälle otsas. Kahjuks ei näinud kala kaua, sest ta söösti kohe rohu vahele, kus ta kavaldas landi üle ja jättis selle liblede vahele kinni, kuhu see lant ka jäi. Otsustasin päevale punkti panna ja ruttu koosolekule põrutada.
Koosoleku koht asus idüllilises kohas, kuskil metsade vahel, jõe ääres ja levist väljas, järvamaal. Sellistesse kohtadesse viivad tihti peale kruusateed, mis on tihti peale vaenlased autodele. Ei vedanud minulgi see kord. Vastu tuli naissoost rullnokk kimades, kelle auto rehvi alt lendas kivi ja mis maandus täpselt minu auto esiklaasi. Pärast paari roppu sõna otsusin sellel nädalavahetusel sellest mitte rohkem närvi minna.

Päev möödus ja tuli kätte aeg, kus pidi sauna küdema panema, et väsitavast päevast natuke lõõgastuda. Saun asus paisjärve ääres ja otsustasin ridva kaasa võtta, et vaadata mis elajad seal ka elutsevad. Kuna kuulsin, et seal on võimalik saada ahvenat, sai otsa pandud pöörleva, sest see suht universaalne lant, mida võtavad paljud kalad.

Saunas tuli all, suundusime kahekesi järve ääres asuvale väikesele kaile. Teise viskega pisike haug otsas, üks vise teisele poole kaid ja juba suurem haug otsas, mõlevad ujuvad edasi. Pärast paari viset veel otsustasin kohta vahetada. Suundusin väikese sopi äärde, mida olin juba päeval silmitsenud ja endamisi mõelnud, et seal on raudselt kala. Üks vise vastas kaldasse, ei midagi...teine vise sopi keskele ja laks... mingi pikk must kogu möödus siduri vilinal meist ja üritas söösta rohu vahele, mis asus meist paremal. Sõber ütles, et haug aga oma kogemustest põhinedes sain kohe aru, et forell. Pikkuse järgi paistis, et mu uus rekort (jõeforelli rekort L56cm/2,01kg). Sõber hüppas kohe vette ja oli valmis kala kaldale viskama, kuna sai kahv autosse jäetud. Sai ikka tükk aega teda väsitatud, enne kui ta näitas oma väsimust. Pika jamamise peale sai kala kaldale ja oma üllatuseks tuli välja, et kala oli meriforell.
Kaardi pealt vaatasin, et oli läbinud üle 80km jõge. Arvatavasti kevadel kudema tulnud ja paisjärve lõksu jäänud. Pikkuseks täpselt 60cm ja kaal 1,74kg. Minu esimene meriforell. Olen merikat paar korda mere äärest püüdnud ja varakevadel jõgede suudmetest aga saanud ei ole midagi ning nüüd tuli siis sellises kohas, kus poleks arvanud, et sellist kala kunagi kohtab.
Kala fileerisin kohe ära ning läks samas sauna ees kohe grillile. Õhtu möödus lahedalt, fooliumis grillitud forell, löögastav saun ja snäkid. Pärast saunas kuulsin, et paljud olid majas akende ees meile kaasa elanud :)

Järgmise päeva hommikul paljud magasid ja need, kes ei maganud jutustasid köögis. Võtsin ühe kohvi hinge alla ja otsustasin seda jõge lähemalt uurida, et kes siin jões veel elutsevad. Varustus selga ja jõe äärde.
Samas paisjärve sopi juurest ei tulnud midagi ning otsustasin uurida milline see jõgi on üleval pool. Sai sobiv koht välja valitud, kuhu oma lanti loopida ja tulemuseks kohe 44cm jõekas, järjekordne üllatus. Forell sai tagasi lastud, sest külmkapis ootasid mind juba kaks forelli.
Kõndisin natuke edasi ja silmasin vees puud, mis oli kukkunud risti jõega. Viskamine oli raskendatud, kuid kuidagi sain land maandatud jõe keskele... ei midagi. Otsustasin riskida ja astuda sellele samale puule, et saaks parema viske teha, õnnestus. Täpselt puust 1,5m eemale, pikki puud. Ei läinud kaua, kui samase puu alt sööstis üks landile kallale. Paar küünalt ja sööstu ning maandus seegi mu kahva. Jõeforell L37cm.
Edasi oli jõgi pikalt nii madal, et ma ei näinud mõtet edasi minna. Panin päeval punkti ja kõmpisin auto juurde. Varustust autole laadides avastasin, et tagumine rehv oli tühi. Pika otsimise peale sain Pärnu aja ning panin sinnapoole ajama.

Pärnu poole sõites endamisi mõtisklemas, et mis nüüd minuga toimunud on. Üleeelmine nädalavahetus hakkas autol generaator undama, veovõlliots loksuma ja sõitsin karteri puruks. Eelmine nädalavahetusel siis purunes esiklaas ja tagumine rehv. Kas kellegil hakkas minust kahju ja saatis mulle selle pärast natuke kala õnne või kala õnn tuli hoopis millegi muu arvelt? Oma mäletamist mööda ei ole saataniga lepingut teinud. :)

L38cm

L37cm

L44cm

L38cm

Merikas 60cm/1,74kg

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Tallakulutaja, Foreman, Svennu, Hein, axon, Morfa

Info
07. juuni 2017 10.57 #9195 Morfa
Eile täielik C&R päev, püük 13.00-18.30 Kesk-Eesti kuid pigem ida poole jääval jõel. Päike küttis korralikult ja vaid korraks pilve taha peitu minnes, ning just need hetked osutusid kõige magusamateks võtumomentideks. Nagu hiljem selgus siis olime alustanud püüki ühelt väga mõttetult lõigult. Esimesed sammud jõe ääres ja märkasin kraavist jõesügavusse põgenevaid haugipulkasi(see jäi ka viimaseks visuaalseks kontaktiks kalaga selles lõigus), ka jõgi ise nägi selles lõigus üsna haugikas välja, mudapõhi, sügav ja aeglane vesi, pigem sirge kui käänuline. Tund aega raiusime läbi võsa, toitsime sääski ja "üritasime" vältida tõpraauke. Rohi on juba nii kõrge, et lihtsalt ei näe kuhu astud, risu on peal ja iga järgmine samm võib viia jalad alt. Lõpuks loobusime, seadsime sammud auto juurde ning otsustasime põrutada ülespoole, kus olin kuu aega tagasi parvedes L10-20 tegelasi näinud.

Valik oli õige, nii kui lant vett uues lõigus puutus hakkas pidu pihta. Kalad sööstsid alt üles, et uurida mis häält tegi, meist jõekaldal polnud neil sooja ega külma. Käis tõsine siblimine, tundus, et kala polnud üldse ettevaatlik, väga vähekäidav lõik, sest jalajälgi minimaalselt. Ometigi on koht täiesti maantee ääres, tuleb vaid 50m läbi metsa kõndida. Mida ülespoole seda suuremaid kalu hakkas trehvama. Sageli rabas L30 esimesena, järgmisena L20 kanti tegelane ja täpselt nina ees hüppas veel landist vaevu suurem tegelane otsa, kes siis ka kiirelt vabastatud sai. Sõbral oli ühe kerimisega (ca 15m vise) 4 rabamist erinevate kalade poolt ja lõpuks üks kaldale, ulme. Üsna tihti oli näha, kuidas kolm kala korraga sööstavad landi peale ning kiirem võidab sõidu Mepps Black Fury nr 2 must-taust kollaste täppide pöörlevaga. Katsetasin ka uusi Voblast ostetud vikerforelli Agliat ning üleni must-punaste täppidega Meppsi raevu, kõik töötasid. Veidike ükskõiksemaks jättis ehk vikrivärvides pöörlev, pilves ilmaga oleks ehk rohkem kasutust saanud see lant. Jõgi oli uues lõigus mõnusalt käänuline, vees palju puid ning suuri kive, sitasaared ja sügavad augud - kõik need tõid väga palju kala kaldale. Mida kõrgemale jõel jõudsime seda vähemaks kalu jäi kuid seda suuremad nad olid. Üsna püügipäeva lõpus kui polnud kotti veel midagi saanud ujusid mätta alt kaks kena L40 tuuri kala välja, vaatasid tumemusta punaste täppidega pöörlevat ning mõtlesid "meh, ei viitsi enam" ja oma mätta alla nad tagasi läksid. Suurest väsimusest ei pannud tähele, et vari oli täpselt jõe peal ning nii kui kala seda näinud oli edasine augupommitamine täiesti mõttetu. Jalajälgi oli selles lõigus juba rohkem, kohati jooksid pokude vahel rajad, selge, suure kolli koht ja püütakse siin tunduvalt rohkem.

Suur jäigi lollitamata, sellegipoolest kahepeale sõbraga rabamisi 100-200, ei suutnud lõpuks järge enam pidada. Kalu kaldale kahepeale miski 50 või rohkem, väga palju L15-20 tegelasi, mõned L7 tegelased ja umbes 6 L30 tegelast, suurim L33. Kohati istusime lihtsalt kurvi peal ja iga vise kala kaldale, kala otsis justkui ise aktiivselt poksikotti keda tümitada. Pärast viite tundus võtt raugevat või siis olime just seal suure kolli lõigul, kus rahvast rohkem käib. Kala oligi ettevaatlikum, suu kinni käisid kolmekesi tagumas ja kõik. Mida aeg hilisemaks seda rohkem oli näha ka kuidas kalad ujusid 5-10kesi mätta alt välja, nuusutasid landi ära või panid juba enne minema. Kes viitsis lõpuni lugeda siis vihjeks nii palju, et Pede on ilus veekogu. Suurepärane puutumata loodus ja vähe asustust. Landikadu 0, vett läks 5 või enam liitrit. Ühtegi muud kala peale täpiliste ei näinud, edu vetel!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tallakulutaja

Info
07. juuni 2017 21.55 - 07. juuni 2017 22.02 #9197 OM
OM vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Jõudu!

Peaaegu kuu kestnud paus sai läbi ja täna siis lõpuks sain taaskord jõe äärde.
Avastusretk uuel seni minu poolt väga vähe tähelepanu saanud jõel. Püük kujunes üsna rahulikult ilma suuremate- ja märkimisväärsemate vahejuhtumiteta. Päeva jooksul kahe peale üsna palju tegevust, kõhklused said positiivse lahenduse ja kala olemasolu antud jões/lõigus leidis kinnitust.

Näidised kahest kenamast eksemplarist.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, ceemic, Tallakulutaja, elmerike, Svennu, Morfa

Info
12. juuni 2017 10.32 #9201 OM
OM vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Leidsin jõe äärest Rapala kahva:

Kui omanik on siin olemas siis võid privaatsõnumiga märku anda!
Lisatud failid:

Info
12. juuni 2017 19.57 #9204 SanderE
Tervitus kõigile!

Sai siis eile ka üle pika aja käidud forellipüüki proovimas. Peale lõunat viskas pilvesse ning vahetult peale jõe äärde jõudmist hakkas ka veidi vihma tulema. Alguses oli ikka kaladest kohe päris vaikus. Üks väike komistas kogemata alguses otsa, aga keeras end jalge ees ilusti konksust lahti. Esimesed suuremad hakkasid endast märku andma alles ca 1km peale stardipaika, kus olid lendamas juba ka ühepäevikulised. Neid ludistasid forkad seal ikka mõnuga. Aga vot landi otsa ei tahtnud ükski tulla. Kuna forka teemas olen suht värske, siis tekkis küsimus, kas kala on hetkel niivõrd valiv, oli tegemist algaja veaga landivalikul või oli aeg ebasobilik? Proovisin tuntumaid Meppsi pöörlevaid ning ühte leechi. Tõmbad nina alt mööda ja ei reageeri absoluutselt. Oskab ehk keegi soovitada mõnd täiendust lantide poolelt?

Info
12. juuni 2017 20.27 #9205 Rainer

SanderE kirjutas: Tervitus kõigile!

Sai siis eile ka üle pika aja käidud forellipüüki proovimas. Peale lõunat viskas pilvesse ning vahetult peale jõe äärde jõudmist hakkas ka veidi vihma tulema. Alguses oli ikka kaladest kohe päris vaikus. Üks väike komistas kogemata alguses otsa, aga keeras end jalge ees ilusti konksust lahti. Esimesed suuremad hakkasid endast märku andma alles ca 1km peale stardipaika, kus olid lendamas juba ka ühepäevikulised. Neid ludistasid forkad seal ikka mõnuga. Aga vot landi otsa ei tahtnud ükski tulla. Kuna forka teemas olen suht värske, siis tekkis küsimus, kas kala on hetkel niivõrd valiv, oli tegemist algaja veaga landivalikul või oli aeg ebasobilik? Proovisin tuntumaid Meppsi pöörlevaid ning ühte leechi. Tõmbad nina alt mööda ja ei reageeri absoluutselt. Oskab ehk keegi soovitada mõnd täiendust lantide poolelt?

Praegu päeviku ajal on kala eriti valiv. Ma usun, et nad on ennast ühepäevikutest kas täis söönud või siis lihtsalt muu "toit" neid praegu ei huvitagi. Lantide töökindluses ei tasu sellepärast kindlasti kahelda. Sai ka pühapäeval käidud ja pinnaskäiatest mitte ükski ei olnud isegi leechist huvitatud ja "isegi" ütlen sellepärast, et tavaliselt leechiga ikka petab mõne ära. Voblerit muidugi ei valges ei proovinud, aga hämaras kui päevikud tuttu läksid, hakkas Rando käsitöö kenasti tööle ;)

Info
12. juuni 2017 23.15 - 13. juuni 2017 12.28 #9206 Varnas
Mõned äratuskellad hiljem, kui plaanitud jõudsin laupäeval 10 tuuris jõe äärde. Tuttav jõgi, uus lõik. Lauspäike ja ühepäevakud olid kenasti tervitamas. Nime järgi küll jõgi, aga antud kohas rohkem väike oja paistis. Hakkas juba vaikselt meenuma see mõnus suvine saun, mida jõekapüük vahepeal endast kujutab, kuni jõudsin lõigule, kus mõlemalt poolt puud päikese varjasid. Ees oli puu kenasti üle jõe kukkunud, sihik paika pandud, lant maandus õigesse kohta, vändapööre ja ritv lookas. Kui kohe ei olnud kindel, kas haug või forell, siis varsti järgnes tuimale algusele veest väljahüpe, mis käed heas mõttes värisema pani :).
Seejärel hakkas hirmus rullimine pihta ja kui ükskord kala enda juurde sain, siis läksid asjad veel ärevamaks. Tamiil oli suust läbi, ümber lõua mitu tiiru teinud. Ime, et veel otsas oli. Kuna väsimusemärke endiselt kalal ei tekkinud ja tunne oli, et iga hetk tamiil võib katkeda, siis osustasin proovida kala võimalikult jalge ette saada ja ta enda kõrvale kaldale visata. Õnnestus.
L55, 1.8kg forellimamma ja uus isiklik tippmark ühtlasi. "Kerge" parandus esimese hooaja L49, 1.1kg-le, mis kehtis 2 hooaega.

Sel päeval rohkem mõõdus forelli ei näinud ja haugid ujuvad edasi.

Pühapäeval samuti tuttav jõgi, kuid uus lõik. Kohe alguses 40 ja mõned cm peale toekas kala.
Veel kõvasti väikeseid, L38 ja omajagu haugisid. Kõik kalad said kenasti tagasi omi asju toimetama.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, STF, tamma, Tallakulutaja, Svennu, Morfa

Info
13. juuni 2017 09.12 #9207 Mazola
Sai vennaga ka käidud üle pikka aja jõekat proovimas laupäeva õhtul. Aga keda ei olnud olid jõekas, olid pisikesed haugi ja sääsed.. Kuid üllatajaks oli Särg kes tulli nr 2 meps RBT peale. Särjel oli kolmiku üks konks ilusti suus :ohmy: