Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
30. juuli 2017 12.18 #9311 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Olen kuulnud kogenud forelliküti suust, et nõnda vabanevad forellid kaanidest. Võimalik, et leidub ka muid selgitusi.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
30. juuli 2017 19.18 #9312 Vertu
See kaanidest vabanemine pidi olema varakevadine teema. Sügisel hakkab merikas rannas ka veest välja hüppama, mis põhjusel, ei tea ilmselt keegi täpselt.

Info
11. august 2017 12.12 #9323 Getto
Päris vaikne on siin teemas, eks ma teen otsa lahti siis üle pikaaja. L52 1.3 kg tuli kärestikust suurema kivitagant kus oli veevool rahulikum. Algselt mõtsin, et täpselt mõõdu kala aga kui küünla pani siis oli selge et on tegemist tsuti suurema isendiga. Koheselt vette ja trall algas. Algselt pani kohe ülesvoolu ja samakiirelt pani ta uuesti minust mööda allavoolu fenwick ilusti loogas ja siduri kärin ainult käis. Lõpuks väsis nii ära et viskas külje veepeale ja oli ainult väljavõtmise vaev. Landiks Rando Hõbe.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, Tallakulutaja, Mart1n, raulj, kkingsepp, axon

Info
13. august 2017 18.05 - 13. august 2017 18.06 #9324 Metsniit
Tänane: L46cm; Kaal 1,1kg
Olin saanud ennast sättida kitsa veesoone alumisse otsa jättes sügavama pesa enda ette ja teha mõned visked ülesvoolu, kui too kala tuli sama pesa paremast kaldaservast keset auku. Arvasin algul, et kala märkas mind ja tema kättesaamise võin ära unustada, aga siiski läks vastupidi. Tegin uue viske ülesvoolu ja alla tagasi kerides kala ujus instinktist kohe landile järele, millele järgnes koheselt ka võtt ja nii ta mul landi ära võttis. Mõni minut kohustuslikku vastupanu kala poolt ning suunates rohupehmiku peale võtsin kalal lõpuste tagan turjast kinni ja tõstsin kaldale. Too kala jäi ka ühtlasi päeva ainsaks.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, elmerike, raulj, kkingsepp

Info
15. august 2017 23.50 #9329 Getto
Visa võitleja!

Kellaaeg oli juba 5 minutid läbi 22.00'st ja otsustasin, et siin panen otsa Nr 2 suuruses Meps Brown Trout'i ja teen viimased visked.Vise viske järel ikka tühjus. Lootus sureb viimasena ja tegin kümmekond sammu tagasi, et saaksin viske teha keset jõge oleva kivi taha(pommitasin enne tolle koha täielikult läbi). Kivi taga on vool põhimõtteliselt et olematu, vise tehtud ja täpselt kohta kuhu pidi minema. Hakkan nööri sissekerima ja ei tule. Juba mõtsin et nüüd jäi maltsa sisse kinni, kui samalhetkel hakkas see malts imelikult sikutama. SELGE, midagi ilusamat on taga ja nii me seal olime kala pinda ei tule ja võtsin suuna kivi poole. Nigu nõiaväel kihutas ka kala minupoole ja otse läbi jalgevahe, tegin paar baleriina taolist hüpet ja nöör oli uuesti vaba. Fenwick ilusti loogas ja jälle istub põhjas lihtsalt, ei tahtnud väga tirida ka kuna pöörlev oli moka otsas täpselt ühe haruga kinni. Mingiaeg möödus ja otsustasin, et panen siis omaltpoolt vähekene survet. Ehk saan kala pinda ja nii kohe kui korra tõmbasin pani kala täies pikkuses veest välja küünlaga ja siduri kärinal ülesvoolu. Jooksin järgi ja jäi rohusaare taha passima, oli paar võimalust et saan ära kahmata kala aga pudises näppude vahelt ära. Vast mingi 4ndal korral sain korralikult lõpuste tagant kinni ja tassisin kaldale.
L54 ja 1.43 kg.
Esimene merikas.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, raulj, axon

Info
16. august 2017 23.02 #9330 Lumetaat
Tere kõigile, kes seda loevad.
Juhtus nii, et minu landikarp ulbib mööda Põltsamaa jõge Tartu poole. Just ulbib, kuna olin vee peal mitte kaldal. Kahjuks kahtlen, et see Tartu jõuab. Seega, kui keegi peaks Põltsul ulpivat, rohu sisse- või rämpsu taha takerdunud landikarpi leidma, siis andku sellest teada. Teavituskanali valik on leidja vaba voli valida. Oluline on, et sõnum minuni jõuaks. Infoks veel nii palju, et teekond Tartu poole algas landikarbil (koos vobleritega) natuke maad Oostriku jõe suudmest ülesvoolu.

Tänana tähelepanu eest!

Kes tahab kaastunde avaldust esitada, andku märku, saadan konto numbri :)

Info
17. august 2017 16.52 #9331 Getto
Üks küsimus, keegi siin fluoro lipsu ka kasutab forellipüügil? Kui ja siis kuidas seote kas otse nöörile või läheb nööri ja lipsu vahele pisike pöörel?

Parimat.
Lisatud failid:

Info
17. august 2017 17.29 #9332 Lumetaat
Räägitakse, et kasutatakse. Mina ei kasuta ja paraku ei oma statistikat lipsu efektiivsusest. Kuidas seda siduda on siduja enda fantaasia. Kas otse liin liiniga või vahetükiga (spets rõngas või väike pööra) või aas aasaga ühendus. Ainus millele tuleb tähelepanu pöörata, on see, et pööraga otsarõngast ära ei lõhuks. Et see vahetükk ei liiguks rõngastest läbi. Seega kui kasutad visketehnikaks lühikest 10-15 cm pikkust üle ridvaotsa ulatuvat nööri/tamiili juppi, siis unusta kohe rauast vahetükid ära.

Info
17. august 2017 19.32 #9333 Karlil
Ma ei ole jõeka puhul seda kasutanud, aga ahvena puhul olen sidunud umbes ridva pikkuse jagu fluorot otsa.
Enamasti kasutan Blood knot'i selle ühenduse tegemiseks, jääb kõige ühtlasem, aga on tiba tüütu põlve otsas teha. Natukene lihtsam variant on Albright, aga seal võib tekkida olukord, kus nöör on liiga libe ja sõlm ei taha korralikult pidama jääda. Kõige väiksem sõlm, mida kasutanud olen on Surgeons knot. Seda on ehk jõe ääres kõige lihtsam teha, aga ei oska öelda, kuidas ta rõngastes hõõrdumisele vastu peab. Viimase sõlme puhul ei soovitata väga suurt läbimõõtude erinevust fluoro ja nööri vahel.

Info
17. august 2017 20.45 - 17. august 2017 20.46 #9334 Evil
Evil vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Miks te oma elu nii keeruliseks teete. Paljud püüavad trossiga ja saavad ka kõvasti kolle.
Keegi oli oma kanuu ühe Kesk-Eesti jõe äärde unustanud. Viige ära, hirmutab kalad ära.:)
Ma süüdistan seda kanuud selles, et täna kala ei saanud.
Lisatud failid:

Info
18. august 2017 00.06 #9335 karlan
ma nüüdkseks 2 hooaega fluoro lipsu kasutanud, seon ca 30cm lipsu otse nöörile (varem tamiilile) klassikalise blood knotiga. Varem tamiiliga püüdes poole hooaja peale ca 20 leechi haugile jäi, peale floro kasutust mõnest peibutisest ainult ilma jäänud, muidugi vähem kontakte ka haugiga olnud, kuid siiski vahe märgatav.

Info
18. august 2017 10.02 - 18. august 2017 10.15 #9336 Urmps
Jõudu!

Häda selline, et juba mitmendat korda kui püügil olen, siis julgelt väites 80% forkadest lihtsalt tonksab või lööb lanti ja ujub minema ja kui võtab, siis ei jää otsa.
Eile käisin, sain 2 hauginolki ja mõlemal oli lant kurgus. Forellidega aga sama jama. Ka ühe päris suure elukaga. Selline laks käis et tõmbas vända käest ära, aga see oli ka kõik. Nägin ainult kuidas suur keeris ja laine veepeale tulid.
Milles võib häda olla? Kas konks nüri, landi värv vale, et ei taha söögina võtta, vaid ajab minema või landi kuju? Püüan Blue Fox Minnow Super Vibraxiga. Landi värvus on kanapasa tooni.
Tänud
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tallakulutaja, Foreman

Info
18. august 2017 10.19 #9337 Tallakulutaja
Samad kogemused, mis eelkõnelejal. Ise püüan leetsiga. Alates suve teisest poolest on just kui kala ettevaatlikumaks muutunud. Suve alguse poole kala enne ei näinudki kui käis tõmme ja leets oli kalal kurgus - ründas nagu mõrtsukhai. Nüüd ujub kala vaikselt leetsile järgi ja kui võtab siis jääb korraks otsa - suudab teha paar raputust ja ongi läinud ning nii päris ilusad kalad.
Mõeldud, et kas peaks vobleri või pöörleva peale üle minema, seal see konks viimane asi millest haarata. Leetsil on nö konksuta saba.
Miks kala muutub, suve teises pooles ettevaatlikuks, kas toitu külluses ?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Urmps

Info
18. august 2017 11.46 #9338 Getto
Ma ütleks et mul on just vastupidi, suvealgul oli järgi ujumisi ja togimis palju. Nüüd suve lõpul on konkreetsed võtmised ja nii et ikka kolmik või leech korralikult sees.

Info
18. august 2017 12.48 - 18. august 2017 12.58 #9339 Jeekim
Tallakulutaja: Leetsil on nö konksuta saba.
Kuidas mõista?
Reeglina siiski leechi saba pikkus on võrdne kasutatava konksu pikkusega kusjuures sabaosa algab täpselt konksu teraviku alt.

Info
18. august 2017 13.17 #9340 Tallakulutaja
Pildil märg ja kuiv leets. Suled ulatuvad üle konksu. Üleolevat osa mõtlesingi sabana. Mulle isiklikult mängitamise mõttes meeldibki kui on suled üle.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Foreman