Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 7 months ago #9337 by Tallakulutaja
Samad kogemused, mis eelkõnelejal. Ise püüan leetsiga. Alates suve teisest poolest on just kui kala ettevaatlikumaks muutunud. Suve alguse poole kala enne ei näinudki kui käis tõmme ja leets oli kalal kurgus - ründas nagu mõrtsukhai. Nüüd ujub kala vaikselt leetsile järgi ja kui võtab siis jääb korraks otsa - suudab teha paar raputust ja ongi läinud ning nii päris ilusad kalad.
Mõeldud, et kas peaks vobleri või pöörleva peale üle minema, seal see konks viimane asi millest haarata. Leetsil on nö konksuta saba.
Miks kala muutub, suve teises pooles ettevaatlikuks, kas toitu külluses ?
The following user(s) said Thank You: Urmps
More
6 years 7 months ago #9338 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ma ütleks et mul on just vastupidi, suvealgul oli järgi ujumisi ja togimis palju. Nüüd suve lõpul on konkreetsed võtmised ja nii et ikka kolmik või leech korralikult sees.

More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9339 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Tallakulutaja: Leetsil on nö konksuta saba.
Kuidas mõista?
Reeglina siiski leechi saba pikkus on võrdne kasutatava konksu pikkusega kusjuures sabaosa algab täpselt konksu teraviku alt.
Last edit: 6 years 7 months ago by Jeekim.
More
6 years 7 months ago #9340 by Tallakulutaja
Pildil märg ja kuiv leets. Suled ulatuvad üle konksu. Üleolevat osa mõtlesingi sabana. Mulle isiklikult mängitamise mõttes meeldibki kui on suled üle.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Foreman
More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9341 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Üleeile õhtul tegin väikse jalutuskäigu, tulemus on pildil. Päev varem käisin rägastikus, kus ma iga aasta kirun ja luban enam mitte tagasi tulla. Kala ei näinud, aga hammas jäi verele. Järgmisel õhtul läksin küla taha, kus viimastel kordadel oli kala olemas. Sedapuhku oli kellegi Tallinna mehe auto ees. Mees ise tuli varsti ülesvoolu vastu, ütles, et kolm mõõdus kala oli võtnud, aga liitsi otsa ei jäänud. Jätkasin läbi kammitud lõigus allavoolu püüki ja varsti oli kala käes(L40, 750 g). Lant jäi otsa eelmisest õhtust: kõige odavam pisike kummikala 2-grammise tina ja paari kuusekarra liblega, nr 6 söödakidaga konks.
Attachments:
Last edit: 6 years 7 months ago by STF.
More
6 years 7 months ago #9342 by Urmps
Replied by Urmps on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Mis külast jutt käib? Võid privaatselt ka kirjutada ehk on sama rägastik, kus isegi tavaliselt käin.
Time to create page: 0.263 seconds
Powered by Kunena Forum