Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 9 months ago - 6 years 9 months ago #9273 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Käisin eile, oli üsna huvitav. Piidlesin taevast kuni lõunani, vahelduva eduga paistis, et tuleb äiksevihma. Kell üks panin siiski asjad autosse ja sõitsin küla taha oja äärde. Viimastel kordadel pole seal kala olnud, aga eks lootus sureb viimasena. Kui mitte muud, siis proovin uut lanti: River2Sea Gold'n Crank.

Esimese viskega oli kala otsas! Aga rapsis ennast kohe lahti. Varsti nägin eemal ringe vee peal - forell käis pinnas toitumas. Jälle võtt ja jälle äraminek. Edasi püüdsin Mepps nr 1-ga, aga tulemust see ei toonud. Järgmisel madalal lõigul oli vesi vihmadega veidi tõusnud ja üle heina sai hästi vedada Salmo Lil'Bugi. Jälle käis üks kala pinnas, selle meelitasin ära. Rabas kõik kolm konksu suhu ja tegi ära kõik trikid, et plehku pääseda. Muidugi asjata. L40, 730 g. Varsti hakkas vihma sadama, üks väiksem hakkas veel otsa, lasin ta kähku vees lahti. Lisaks väikestele karpidele ja putukasodile oli kala kõhus ka suur must sitasitikas. Nii et põrnikalant sobis hästi.
Attachments:
Last edit: 6 years 9 months ago by STF.
The following user(s) said Thank You: hannes, Rainer, Tallakulutaja, Mart1n, Svennu
More
6 years 9 months ago #9275 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Hea näha, et keegi Lil'Bugiga kala saab. Endal ka karbis paar tükki, julgustab rohkem proovima, seni nad väga püügiaega saanud pole.
Täna õnnestus kogeda 50 võtuga päeva. Käisin uut jõge avastamas ja väikest kala oli metsikult. Ühe kerimisega, kui esimene ära ei võtnud, tuli teine ja kui see ka otsa ei jäänud ilmus kusagilt veel kolmas, kes ära rabas ja nii korduvalt. Lõpuks muutus see tüütuks juba, pole varem midagi sellist kogenud. Kümmekond priskemat sattus ka sekka, aga mõõdukala üles ei leidnud. Jõgi muidu igati kena, rohtu täis ja voolukanalitega, kust ju võiks midagi ilusat tabada. Kas suur kala viitsib üldse väiksemate suguvendadega toidupoolise pärast võistelda ehk siis kus on palju väikest, suurt ei leia?

More
6 years 9 months ago #9276 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Närv must, ei saa mina enam aru mis jama on. Olen kainud viimased korrad ühe ja sama jõe peal. Alati olen jätnud jõe lõpuks ühe magusa koha, kärestikuline ühe ronti alt keerab vesi tagasi ja seal all omakorda ligi 2 meetrine auk. Nüüd kõik korrad mis ma käinud olen sinna alla kuulub ka tänane päev kus kordus täpselt sama jant. Seal mulgus istub ilgelt ilus kala sees, iga jumala kord on ta ära pääsenud käib kahmab korra on otsas sekund kaks ja läinud. Algselt mõtsin et ju siis konksud nürid. Täna saabusin siis päeva lõpuks uuesti sinna mulgu juurde ja ma veel meelega lasin konksud uuesti viiliga üle, et terav oleks. Esimene vise ja tühjus, teine vise ideaalselt ja kõmaki otsas ja sama kiirelt pääses ta ka lahti... Absoluutselt iga tripi lõpus kordub sama jama. Kala on ilgelt ilus, tumekollane kõht,lühike aga jube jäme. Kilo+ julgelt. Kokkuvõtteks kotti täna null ja paar alakad tagasi. Püük käib vobleriga seega peaks see elukas ju ilusalt külge jääma, aga ei õnnestu... Äkki homme läheb õnneks!!

Parimat.

Vähemalt saarmas sai omale kõhu täis.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Rainer, Tallakulutaja
More
6 years 9 months ago #9277 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Mina sokutaks sinna auku väikse (näiteks 3 cm) kiiresti uppuva vobleri (näiteks Rapal cantaun) leetsi või väikse (5cm) kummiluti.
Point selles, et siis ei pea kohe kerima hakkama ja kalal jääb rohkem aega reageerimiseks. Samuti väike peibutis mahub paremini kalale suhu ja on aega rohkem piebutist mängitada. Ise püüan nii nr1 pöörlevat kui ka 7cm vobleritega ning kõige muuga mis sinna vahele jääb. Kõik sõlgub hetke vee olukorrast - sügavus, läbipaistvus, voolu kiirus ja kuidas pidi liigun jne, jne.
Näitek see 1,7ne ei reageerinu väiksele plekile. Kuna teadsin, et keegi peab seal augus olema, siis peale kolmandat viset panin pòörleva ja kõmaki. Selle kala kätte saamine oli omaette ooper mis lõppes küll minu kasuks, aga varrukad olid küünarnukkideni märjad kuna pidin põgenevat kala jões heintest kinni püüdma.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: STF, Tallakulutaja, Getto
More
6 years 9 months ago #9278 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Assa raisk ilus kala!! Homme jaksu minna on siis proovin ära su soovituse. Eks annan ka teada kuis läks.

Parimat.
More
6 years 9 months ago #9283 by chewits
Replied by chewits on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kuidas ritv meeldib, Getto?
Time to create page: 0.115 seconds
Powered by Kunena Forum