Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
09. juuli 2016 16.53 #8300 scuba
Makrell.Küsi julgesti.Ma muidugi aiman kuhu tüürid.Kaks kala oli olemas,kolmas äratas tähelepanu ebanormaalse välimusega ja sai ära võetud.Sigimisest on see kala nagunii mitu tsüklit väljas olnud ja ka tulevikus ei annaks see kala järglasi.Gonaadid olid liiga moondunud.
Kokkuvõttes,püügikordade suhtes,ei võta ma üldse palju kalu ära.3 või 4 eelmist käiku ei võtnud ühtegi.
Teema on lukustatud.
Info
13. juuli 2016 09.33 #8305 tamma
Tere kõigile,
Tundub, et pideva varustuse kokku ja lahti pakkimise käigus, on õnnestunud ära kaotada Daiwa Exist rull www.psarema-shop.com/media/images/1459500019.jpg lootsin, et ilmub kusagilt ootamatust kohast välja, aga seda pole juhtunud. Rull kadus tõenäoliselt kusagil parkimiskohas kas L-Virumaal või Järvamaal ca 2 nädalat tagasi. Kui keegi on selle leidnud või teab kedagi, kes ootamatult on müümas sellist rulli, siis andke märku. Leidjale või hea vihje andjale ka vääriline vaevatasu.
Teema on lukustatud.
Info
15. juuli 2016 21.08 #8307 Tallakulutaja
Õnnestus esimest korda saada marjakala. Kuna pole varem sellisel kujul marja näinud siis tekkisid kohe küsimused. Kas selline mari on valmistatav. Üksikud suuremad marjaterad on sees. Hetkel panin sügavkülma ja mõtlen, mis peale hakata.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
15. juuli 2016 22.38 #8308 Vertu
Vana kõhtu jäänud mari. Värske mari on kollane mitte selline verine klimp, viska minema.
Teema on lukustatud.
Info
16. juuli 2016 13.14 #8309 scuba
Mina arvan,et see on selle aasta mari,mis pole ju veel kudemiseks küps sest kudeajani aega.Üksikud suured terad on mullused .
Teema on lukustatud.
Info
16. juuli 2016 14.22 - 16. juuli 2016 14.22 #8310 Svennu
Jepp, selle aasta mari, mida sügisel kruusa vahele asetama oleks hakanud. Üsna tavapärane pilt praegusel ajal tabatud emaste forellide kõhust.

Söömiseks vist veel liiga "toores" teine...
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 10.37 #8311 ceemic

Merikas või jõekas? :)
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 11.36 #8312 Jeekim
Teadmata püügikohta oletan siiski merikat meenutavat jõekat, sest ega ceemic ei oleks esitanudki provokatsioonitut küsimust.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 12.24 #8313 ceemic
Ei mingit provokatsiooni :)
Pilt muidugi kehv, aga ka reaalselt polnud sellel kalal ühtki punast täppi.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 12.28 #8314 scuba
Ilmselt tundub olema "tillikas" ;) Järelikult jõekas.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 12.44 - 17. juuli 2016 12.46 #8315 scuba
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 16.10 #8316 makrell
Algul vaatasin et keegi on täpselt minu kala kinni nabinud. Justku mäletan, et nahka ta pistsin. Lisan sellest kalast veel ühe foto siia juurde.

Eks ta ole, mere ja jõe vorm hakkavad aina rohkem segunema. Nii mõnedki kinnised forellijõed ju nüüdseks vaba pääsuga merre on.
Scuba sinu viimase püügiaruande juurde tagasi tulles tahtsin tegelt küsida kas tegid CR tollele pildil olevale isendile. ;) Võtsid kohe kuidagi kaitsva poosi. Ei taha ma uskuda, et ahne oled. Kui aastas vaid paarkend kala koju viid ei saa seda kuidagi öelda. Mulle on mulje jäänud, et fännad jõekapüüki täiega ning käid ka palju see juures. Loomulikult on korralikku kala raskem tagasi lasta kui väikest. See võtab aega, kuid harjub ära. Eelmine sügis oli vast üks viletsamaid kudeaastaid üle pika aja. Arvan et kala kel eelmise aasta mari veel sees ilmselt tuleva sügis koos värskega välja ta luristab. Sel suvel kena jõekailma palju olnud usun et fanattidel kel võimalust käia lõbu laialt on.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 23.39 #8319 scuba
Makrell:Need kolm kellest jutt sõitsid mu suitsuahju kaasaarvatud see,kel mari sees oli.Kusjuures mitte ainult ühe aasta oma,munasarjad olid kõhuseinaga liitunud,ei usu,et see kudema oleks enam läinudki.Aga vahet pole,nüüd ta veine teekond lõppenud.
Teema on lukustatud.
Info
17. juuli 2016 23.50 #8320 LeechiMees
Tere kaasvõitlejad

Sai ka kevadel forelli püügiga alustatud, kui sõber mu jõe äärde vedas ning pisiku mullegi andis. Jube asi ikka. Vahest jõe äärde kõmpides, kuskilt läbi soode ja metsade, mõtled et kas me oleme ikka normaalsed ning peaks äkki uue hobi valima :)

Sai täna Valgejõel mitut uut lõiku uuritud ning võrreldes kevadise veega oli see ikka korralikult läbipaistmatuks muutunud. Jõe ääres käis puhas tühja vehkimine ning kontakte ei olnud.

Kas see on iga suvin asi, et vesi muutub sogaseks või see on ajutine?
Tähele pannud, et mõni jõgi on suurte sademete tõttu ikka korralikult tõusnud ning sogaseks läinud aga mõni jällegi mitte.
Teema on lukustatud.
Info
18. juuli 2016 10.20 #8322 Svennu
Suviti reeglina veetase madalam ja vesi ka puhtam on, kui kevadeti. Suvel on tugevad paduvihmad need, mis vee kiirelt sogaseks teha võivad, niiet ilmselt on asi selles.
Teema on lukustatud.
Info
18. juuli 2016 10.23 #8323 Jeekim
Mida rohkem on jõe valgalal põllumajanduslikke maastikke, seda rohkem on tehtud ka maaparanduslikke töid ja seetõttu kannavad need jõed kaasa ka rohkem setteid ja sogastuvad. Looduslikel maastikel voolavate jõgede vesi jääb märgatavalt selgemaks.
Teema on lukustatud.