Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 8 months ago #8324 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Samas raba teeb vee tumedaks tee taoliseks,läbipaistvus siiski jääb enam vähem.
More
7 years 8 months ago #8332 by LeechiMees
Replied by LeechiMees on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tere

Sai eile hommikul oma rekordit parandatud ning välja tõmbasin 41cm forelli, kaaluga 880g. Ühe kilo kluppi ei saanud aga aega on sellega. Üle kiloseid olen oma väheste oskuste tõttu juba mitmeid ära kaotanud.
Hommikul poole kuue ajal jõudsin jõele, kus lõigu alguses oli teise viskega ilus mõõdus juba otsas. Ilm oli ilus, päike paistis ning õhk oli nats jahedam, kui eelmistel hommikutel. Lõigu keskel nägin korra üht suurt kolli, kes minu nähes otsa ringi keeras. Lõi adreka korralikult üles ning meel läks paremaks, et siin suuremaid kolle ka on ikka. Eks teine kord näeme :) Natuke enne lõigu lõppu tuli rekord kala lõpuks konksu otsa, enne kui oleks peaaegu juba välja astunud. Käristas nats sidurit ja tegi paar küünalt ning kaldal ta oligi.
Hommikuga võib rahul olle. Ilus ilm, loomad liikvel, tehes oma hommikuseid asju ja kala sai ka. Mida veel tahta.

Pinnal käimisi on jube vähe. Miks see nii on? Kas kalal kõht täis või iga suvine asi?

Millest te C&R juures kohe kindlalt kinni peate? Kasutate spetsiaalseid kahvasid, et kala vähem väsiks ja lima kiht vähem kannatada saaks? 5 sekundi reegel?

Oleks huvitav teada, sest mul üks mõõdus forell ei taastunudki ning pidin kotti toppima, mida ma pole kunagi teinud.

Attachments:

More
7 years 8 months ago #8333 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Nagu lugeda võib, sa kaalud kala ka siis, kui tagasi lased - seal see konks olla võibki - kas kaalud konks-lõua-alla stiilis või kaalud märjas kotis? Konksu otsas kaaludes pead pahatihti veidi ootama, et kala rahuneks ning ega see tema hilisemat taastumist kergemaks tee.
Ise ma evangelistlik CRi mees pole, aga olen minagi möödus forelle tagasi lasknud, kohe konsult vette ning probleeme pole. Rekordilise tõugja kunagi kaalusin kotiga ning eks see lisaminutike oli taastumisest näha kah kohe. Tõugjas muidugi rallib ennast täiesti tühjaks kah enne kätte saamist, enamasti on juba kätte saades (kui konksu või lõksu sirgeks ei tõmba) vaikselt lapiti vee peal ja taastub ka kaalumata aeglaselt.
More
7 years 8 months ago #8334 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2016
omast kogemusest - esimese lennukaga saadud forka tagasilaskmisel tegin vea, lasin ta suht madalasse kohta kaldaserva, kus lisaks oli väljavõtmisega muda üles keerdunud. vägisi tahtis kõhtu ülespidi keerata. pukseerisin siis vaikselt veidi ülesvoolu kus vesi kena selge - läks veidi aega ja läind ta oligi.

hiljem mõtlesin veel haugi vabastamise videosid vaadates välja, et peaks ilmselt ka sabast hoidma ja edasi-tagasi liigutama vees, et vesi üle lõpuste käiks ja hapnikku verre jõuaks. Seda kõike siis muidugi kala puhul kelle olen kaldale tõstnud (pilt ja/või kaalumine) - otse konksu otsast pole seda kammajaad ilmselt vaja.
More
7 years 8 months ago #8335 by LeechiMees
Replied by LeechiMees on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kala ma kaalun harva. Algul mõõdan ja kui rekord, siis kaalun. Tellisin kummis võrguga kahva ning nüüd üritan kalale võimalikult vähe kahju teha.
More
7 years 7 months ago #8371 by OM
Replied by OM on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Jõudu!

Täna juhtus olema vaba päev ja otsustasin minna kodust natukene kaugemale, kohta, kuhu varem pole erinevatel põhjustel jõudnud, kuid tean, et koht on kindlasti väärt proovimist. Nagu ikka, terve sõidu ajal kummitas mõte, et kurat äkki on keegi ees, kuid olin sellele eelmisel õhtul mõelnud ja olid valmis mõeldud lisaks variandile A ka B ja isegi C. Hakkasin siis kohale jõudma ja ei paistnud minu õnneks silmapiiril kedagi. Kiire pilk jõele, ideaalne, riided kiiresti selga ja püük algas. Üsna pikalt ei toimunud mitte midagi, ei näinud ühtegi kala, isegi mitte põgenevat kala, võttudest rääkimata. Kuid siis lõpuks hakkas juhtuma. Kõigepealt nägin puude vahelt, kuidas kaks forelli kõrvuti ühe risuhunniku all toimetasid, jälgisin mõnda aega nende tegevust ja suurust, otsustasin, et ei hakka mingisuguste poolvõimatute visete- ega jõeületuskoha otsingute peale aega raiskama ja jätan need kaks kala sinna toimetama. Natukese aja pärast tuli sarnase risuhunniku alt korralikus suuruses kala mu lanti uudistama, kuid lanti ära ei võtnud vaid puges kiirelt peitu tagasi. Mõtlesin, et prooviks talle midagi muud pakkuda, samal ajal kui lanti vahetasin, käis kala uuesti midagi või kedagi püüdmas, kala tegevus süstis minusse kõvasti enesekindlust juurde, kuid, kui uue landi risu ette viskasin järgnes vaikus, proovisin II ja isegi III lanti, kuid seda kala ma rohkem ei näinud. Edasine püük oli jälle üsna igav, hakkasid tekkima mõtted püügikoha vahetusele sest aega iseenesest veel oli. Kuid siis väga pika ja täpse viske peale nägin, et keegi vilksatas landi lähistel, kuna tegu oli pika viskega siis ei saanud täpselt aru, kust kohast tegelane täpselt tuli ja kuhu uuesti peitu puges, samuti jäi segaseks, kui suure kalaga on tegu. Kerisin siis vaikselt lanti sellest suurest sügavast august läbi, mille teise serva puude, maltsa ja risu vahele olin suutnud oma landi visata, ise korralikult silmi pööritades ja põhimõtteliselt endale korrutades, Kus sa jäid???? Tule järgi! Võta ära! Olin oma 10 meetrit visuaalse kontakti kohast edasi kerinud, kui nägin, et torpeedo tuleb. Kerisin sama kiirusega edasi, kala aga jõudis landile ühe lähemale ja lähemale, kuni lõpuks nägin, et avatud suu jõudis landini, kala raputas lanti väga korralikult. Kala tegi päris korralikke sööstusid ja ütleks, et šansid olid pigem tema, kui minu kasuks sest oli väga magusaid kohtasid kuhu peitu pugeda, lisaks minu ja kala vahel oli mitme meetri laiune heina riba. Suutsin kala peidupaikadest eemale hoida, Rando voobleri konks oli kenasti kalal suunurgas, sikutasin ta siis sellesse heinakuhja sest muud teed kalal kaldale ei olnud, ise läksin kalale nii palju vastu kui jõepõhi lubas, sain ta lõpuks enda ette, pidin paar korda proovime, enne, kui korralikult kala kätte sain. Kala L48 ja 1310g.

Palju valgust, heledam kala, pleegib pildil korralikult vastu aga parem kui mitte midagi.
Natukene aega hiljem oli järgmine kala landi otsas. Kui kala kaldal otsustasin kala tagasi lasta, kuid tegin ka kiired mõõtmised sest kala tundus kuidagi eriti paksukene. Kala oli L43 ja 1070g. Pilti kahjuks ei ole, tegin kiire mõõtmise ja vabastasin kala. Püüdsin veel natukene aega edasi, midagi erilist enam ei juhtunud, keegi paaril korral ühes augus lanti togis, kuid tundus, et tegu ei olnud kõige suurema kalaga. Seadsin sammud siis auto poole, oli päris kenakene maa kõndida, kuid mind saatsid väga positiivsed emotsioonid...
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, elmerike, Justas, Svennu
Time to create page: 0.273 seconds
Powered by Kunena Forum