Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
27. mai 2016 18.26 #8176 Evil
Evil vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Ilus kahene. (Y)
Inimesed on tõesti uskumatud. Alamõõdulisi ikka koju ei viiks. Isegi see 36cm on selline millest saab 2 ampsu. :)
Enda hooaeg algas alles paar päeva tagasi. Laisk olen. :)
Igatahes paari päeva jooksul olen saanud 2x 40cm kala ja ühe 45cm kala. Kõik lasin tagasi.
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2016 22.44 #8177 Svennu
Novot! Piisab vaid korraks Eestist ära minna ja kohe hakatakse kaheseid kakkuma. Õnneks sain ise ka veidi Soome vetes spinnat loopida aga nu täielik porr on ikka sealne süsteem. Kõik on nii risti-rästi ära reguleeritud, et mul sügav kahtlus, kas kohalikud ise ka aru saavad, mis seal täpselt lubatud ja mis mitte. 15€ maksis 24h luba ja sellega said siis püüda jõgede üksikutes lõikudes. Kohati lausa vaid 10m laiusel ribal silla all ja kogu ooper. Oi kuidas süda tilkus verd, kui jõge eemal silmitsed ja näed megailusaid kohti aga vot eramaa ja minna sinna ei tohi. Jutud käivad, et isegi paadiga ei tohi minna kaldale lähemale, kui 5m, kui kaldal maja või misiganes muu ehitis on (kaasa arvatud paadisild).
Kala ma ka essugi ei saanud, noh mitte seda kala, mille järgi läksin. Niiet ei ole miskit seal nii, et kala on paksult ja igaüks läheb ja "võtab". Lisaks hullult ahistav on ikka see, et pead püüdma vaid kindlas lõigus.
Täna laevas tagasiteel mõtlesin, et Eestis on ikka väga mõnus see süsteem. Olgu kasvõi meil seda kala 100 või 1000 korda vähem, kui seal, on ikkagi mõnus nautida seda vabadust minna sinna püüdma, kuhu hing kutsub. Mis kasu neist kalarohketest jõgedest lõpuks ikka on, kui kuskilt ligi ei saa ja püük lubatud vaid silla alt...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
30. mai 2016 12.11 #8178 Hein
Hein vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Sommid on targad, nagu näha, silla alused on ju alati parimad kalakohad! Eriti hea, kui veel raudteesild on.
Teema on lukustatud.
Info
03. juuni 2016 15.03 #8190 Jeekim
Svennu lendõngeteemas:
"Jah! Ühtäkki näivad jõed jälle kalarikkad. Igas käänakus ja käänaku vahel keegi mulistab. Kevadel oli aga läbivaks probleemiks see, et jõeforell on meie jõgedest kadunud. Julgemad isegi väitsid, et tegu lausa ohustatud liigiga. Soovitaksin neil just nüüd jõgede äärde minna ja vastupidises veenduda!"
Ei tahaks kohe tõrvatilka meepotti valada, kuid siiski lisaks soovitaks ka sügiseti käija paaril-kolmel kudukärestikul pesi loendamas. Ja nii ridamisi aastakümneid, et saaks realistlikult võrrelda käimasolevaid tendentse.
Teema on lukustatud.
Info
03. juuni 2016 21.32 #8192 karelu
Algaja forellimehe küsimused vol 3!

Sai siis täna kella 17 ajal poolteist tundi ühe Põlvamaa jõe ääres käidud. Ilm oli palav ja taevas selge ning päikseline.
Kohale jõudes oli mõne minutiga selge et kala oli jões palju. Iga natukese aja tagant käidi sulps ja sulps pinnal putukaid söömas. Kõndisin ülesvoolu ja loopisin pöörlevaga jõge järjest läbi, kusjuures ühtegi kontakti polnud. Ei teinud sellest suurt numbrit kuni lõpuks jõudsin mõnusa käänakuni, kus sügavamad augud ja ka oksasodi, kus ilmselt kalal mõnus peituda. Seal oli kalade aktiivsus seni kõige suurem, jäi mulje et mitu kala käisid kordamööda pikema aja vältel järjest pinnal toitumas, sealjuures tundus vähemalt üks neist olevat mõõdukala.
Tegin siis viimase kalalkäigu edulisema landiga u 15 viset sinna piirkonda, kus kalad liikusid ja mingit huvi ei paistnud landi vastu olevat. Lõpuks oli 20 minutit möödas ja olin läbi proovinud u 10 erinevat lanti (väiksed vooblerid, paljudes eri toonides nr 2 pöörlevad) ja mitte ühtegi võttu, kuigi samal ajal kalad jätkasid putukatega maiustamist ja olen suht kindel et ise jäin märkamatuks terve selle aja.

Seega minu küsimus: mida sellises olukorras teha, kui ise lendõngemees pole? Kas ongi nii, et kui on ühepäevikute aeg käes, siis pole mõtet lanti leotama minna või on mingi nipp mis paneb lisaks putukatele kalasid ka lanti himustama?
Teema on lukustatud.
Info
03. juuni 2016 22.39 #8193 tere112
Ma siin eile käisin ka proovimas, umbes kell 3 päeval olin jõe ääres, jõgi paksult forelle täis, elu kees. Olin kuni kella 9-ni ja selle ajaga käis kaldal umbes 40 alamõõdulist. Üks ilus mõõdu kala läks otsast, kuna ligi 2m kõrgune murdunud puu tüügas oli ees, ning ridva otsa üle selle tahtsin tõsta ja plehku ta siis panigi. Täna läksin umbes kella 4-ks õhtul jõe äärde ja seis sama- umbes 20 alakat käis kaldal ja üks ilus mõõdukala läks jällegi otsast kuna sai ka ridva otsa kõrgemale tõstetud.

Küsimus siis selline, et 2 mõõdukala äraminekut selliselt et ridva otsa olen tõstnud üles. Kas see vale lüke kui vaja kala näiteks puunottidest vms pahnast eemal hoida?
Teema on lukustatud.
Info
03. juuni 2016 22.55 #8194 Ilves
Karelu: Üldiselt päeviku ajal nad väga ei taha lante võtta. Eriti siis kui on päevikute laskumine, ehk kui nad munele lähevad veepeale. Siis keskenduvad forellid enemasti nende söömisele ja muu ei huvita.
Tere112: Ridva otsa hoidmine ei mängi nii suurt rolli. Suuremad kalad lähevadki tihtipeale otsast ära. Risust tuleks võimalusel alati kala eemale juhtida, sest kui nad ümber risu end mässivad siis enamasti lähevad nad ka otsast ära.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: tere112
Teema on lukustatud.
Info
04. juuni 2016 07.16 #8195 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Tegin eile õhtul üle pika aja väikse jalutuskäigu. Forellid rabasid väikseid vooblereid isuga (tumeroheline Salmo Teno, vikerforelli värvides pisike paks Rapala, karmiinpunane Nils Master). Tõsi, pinnas käisid sel lõigul toitumas vaid üksikud kalad. Ja muidugi läks see ainus suurem kala minema. Proovisin veel ka ühe väga sõidetava silla alt. Lant lendas veidi ebaõnnestunud viskest laksuga vastu silla betoonseina ja sealt vette. Enne kui kerimagi jõudsin hakata, kostis silla alt juba hirmsat pladinat, kala oli otsas. Ja mitte väike. Aga korraks vaid.
Teema on lukustatud.
Info
04. juuni 2016 11.27 #8196 scuba
Eks neid pisilaste mulistamisi võib ju olla,aga kus on nende vanaisad ja vanademad.?Ja jõgedes kus ühepäevikut pole ei kinnita kalarohkust või vähemalt viimase viimase aasta seisundi säilimist miski.
Teema on lukustatud.
Info
04. juuni 2016 23.20 - 05. juuni 2016 10.17 #8198 Lumetaat
Tere mehed.
Kui mõni arvab, et olen püssi nurka visanud, siis unistage edasi. Putuka aeg ja valged ööd on ikka vinge aeg. Sai ekstra selleks nädalane puhkus isegi võetud. Siin üks väike pesal peesitav 51-ne. See nüüd küll hommikune poole kuuene issi, aga öösel ka ei jää elu seisma. Scuba - see annab küll vanaisa mõõdu juba välja ;) Sai siin üks öö ka linaski rallit tehtud, kuigi putukas on õhus, aga ei kahetse. Kala tuli ja kaif oli äge. Sama vinge on käsikaga linaskit väsitada, kui aeglase lendõngeridvaga forelli. Siin keegi küsis landitamise kohta putuka väljalennu ajal, siis endalgi kogemus olemas. Mina olin lennukaga ja sõber spinnaga - mul oli tegevust sitaks, aga sõber lõpuks loobus sipnnaga tühja vehkimast ja jalutas nii sama minuga kaasa. Aga tagasi tänasesse, siis üks 48-ne tuli veel minuga koju kaasa, ning oli ka teisi kuntsputuka himustajaid. Oli tore varahommik. Paar ööd tagasi ühel teisel jõel nii tore ei olnud. Kahtlustan seal liiga kõrget veetemperatuuri. Kala võis vabalt üles kolinud olla.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, elmerike, Svennu
Teema on lukustatud.
Info
04. juuni 2016 23.41 - 05. juuni 2016 00.02 #8199 Varnas
Reedel oli pärast tööd kohe plaanis jõele liikuda, kuidagi ei märkanudki, et tööpäev läbi ja järsku avastasin, et plaani pole veel paika seatud. Sai otsustatud Tallinnast ida poole sõita, kus varem ka mõned korrad käidud. Lootusi seoses putuka hooajaga kõrgeks ei seadnud. Nii ka oli, kala oli üpris ükskõikne landi suhtes. Sellegipoolest mõned alamõõdulised käisid otsas ja isegi üks selline 40+ tegelane maitses plekki, kuid ei õnnestunud ära haakida. Lõpuks hakkas juba hämarduma, kell oli miskit 11 läbi ja kandsin pleki maha ning otsustasin ehk leech on viimne pääsetee. Olin saanud mõned käänakud sellega loopida ja näinud nii mõnelegi kalale pakkuski leech huvi, jätkasin püüki kuni jõudsin ühele jõeharule, kus keegi käis pinnas. Esialgu tundus, et väike kala. Hetisin leechi ca 5 meetrit pinnas käimise kohast ettepoole ja koheselt oli haakimine. Kuna möll teises otsas oli tugev ja pessimism õhtuga kasvanud suureks siis olin esmalt kindel, et mõni ca kilone haug otsas. Siiski kalale lähemale jõudes avastasin enda üllatuseks, et forell. Nii õnnestuski tänavuse hooaja "tippmark" ära taltsutada, 44cm 965g - ümmarguselt kilo :).
Kokkuvõttes suutsin siis endale "tõestada", et vaatamata ühepäevaku ajale on siiski midagi ka spinninguga jõe ääres teha :).

Mõned pildid kenast "loomast".
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Foreman
Teema on lukustatud.
Info
05. juuni 2016 00.10 #8200 Svennu
Mehed, mis te siin jaurate nende kuni kilo jõekatega. Minul õnnestus Rando landiga koprale tagumikku kinni visata. Vot see loom tegi alles sõitu - tamiili keris siduri sirinal poolilt maha 2x kiiremini, kui seda viske ajal maha kandub. Kui veidi jäi tamiili veel poolile, jäi ta seisma ning järgmisel hetkel oli pinge tagant kadunud ja sain tühja tamiili tagasi kerida. Ilmselt tõi köögist käärid ja lõikas liini läbi :)
Niiet muret pole vaja tunda, kui jõekad peaksidki kõik otsa saama. Tross vahele ja kopra jahile, sest kopraid on ikka sigapalju siginenud meie niredesse...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, elmerike, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
09. juuni 2016 10.33 #8211 makrell
Heia !
Kas keegi veel jõekat ka jahib? Kuidagi vaikseks see teema jäänud. Peaks ehk uue koprajahi teema siia foorumisse lisama. :) Eila pisut vihma tegi ja peale lõunat jõele sõitsin. Ilm oli kuramuse vahelduv ega jõe ääres vihma saanudki. Hakkas juba päikestki näitama. Ühe väiksema lõigu kõndisin siiski läbi. Rada oli korralik ees, mõnusad suured visketaskud rohu sisse tallatud. Ilmselt lennukamehed meisterdanud. Arvasin et päevikuaeg nüüd ümber saanud aga mõned üksikud siiski veel jõele laskusid. Mulksutamist väga ei täheldanud. Alla voolu liikudes üks väga kitsas augukoht rohtude vahel silma jäi, tundus et on sügav seal aga katsu visata. Siiski üritasin lanti sokutada õigesse kohta ning õnnestus. Kerimiseks aga ruumi napiks jäi, üsna pea tuli lant hooga välja tõmmata et mitte rohtu ei jookseks. Lanti välja tõmmates nägin kuis keegi just haarata püüdis ja nina eest tal ära tõmbasin. Järgmine vise samasse auku aga ebaõnnestus, viskasin rohuserva ja tõmbasin sealt kaasa hunniku maltsa kala asemel. Käisin tuuri alla voolu ära ja samasse kohta naastes vahetasin landi tuusti vastu välja. Arvasin et suudan sellega täpsema viske sooritada. Kolmas või neljas vise ja kala haaras. Tõmbas muidugi rohtu kohe kuna seal polnudki suurt peale rohu miskit. Hoidsin pinges ja jupp aega istusin juba ja miskit ei toimunud, ei mingit liikumist. Ei teadnuki kas pääses ta minema või nii kinni mässis. Järgi ma sinna ronida ka ei tahtnud. Lihtsalt hakkasin vaikselt pinget suurendama, et katkeb siis olgu nii. Väga katkemise piiril ta liikuma hakkas ja kala siiski küljes. Kala oli nii vagusi, et vedasin üle rohtude kaldasse. Ei teagi kas tal hapniku puudus seal ehk tekkis.
Väga heledat tooni emane isend, mõned üksikud punased tähnid saba otsas. Sellised väliselt väga heledad on aga seest poolt tulipunased ning väga maitsvad, nii ka sel korral.
Mõõdud tal L-50 , 1545g
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: karlan, STF, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
09. juuni 2016 17.04 #8212 Tony
Tony vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Makrell, mis ritv sul on? Kui saladus pole :)
Teema on lukustatud.
Info
09. juuni 2016 17.16 #8213 Ridiculous
Kena kala, Makrell.

Ritv on Fenwick River Runner, aga mind huvitab jälle, mis rulli poolile keritud on. Nöör või tamiil ja viitsid ehk paari sõnaga rääkida, kuidas sellega rahul? Ma nimelt parajasti just tahakski exofili millegi vastu välja vahetada.
Teema on lukustatud.
Info
09. juuni 2016 21.22 #8214 Hein
Hein vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Exofili vahetamiseks on soovitus värske Exofil.
Teema on lukustatud.