Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 10 months ago #8176 by Evil
Replied by Evil on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ilus kahene. (Y)
Inimesed on tõesti uskumatud. Alamõõdulisi ikka koju ei viiks. Isegi see 36cm on selline millest saab 2 ampsu. :)
Enda hooaeg algas alles paar päeva tagasi. Laisk olen. :)
Igatahes paari päeva jooksul olen saanud 2x 40cm kala ja ühe 45cm kala. Kõik lasin tagasi.
More
7 years 10 months ago #8177 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Novot! Piisab vaid korraks Eestist ära minna ja kohe hakatakse kaheseid kakkuma. Õnneks sain ise ka veidi Soome vetes spinnat loopida aga nu täielik porr on ikka sealne süsteem. Kõik on nii risti-rästi ära reguleeritud, et mul sügav kahtlus, kas kohalikud ise ka aru saavad, mis seal täpselt lubatud ja mis mitte. 15€ maksis 24h luba ja sellega said siis püüda jõgede üksikutes lõikudes. Kohati lausa vaid 10m laiusel ribal silla all ja kogu ooper. Oi kuidas süda tilkus verd, kui jõge eemal silmitsed ja näed megailusaid kohti aga vot eramaa ja minna sinna ei tohi. Jutud käivad, et isegi paadiga ei tohi minna kaldale lähemale, kui 5m, kui kaldal maja või misiganes muu ehitis on (kaasa arvatud paadisild).
Kala ma ka essugi ei saanud, noh mitte seda kala, mille järgi läksin. Niiet ei ole miskit seal nii, et kala on paksult ja igaüks läheb ja "võtab". Lisaks hullult ahistav on ikka see, et pead püüdma vaid kindlas lõigus.
Täna laevas tagasiteel mõtlesin, et Eestis on ikka väga mõnus see süsteem. Olgu kasvõi meil seda kala 100 või 1000 korda vähem, kui seal, on ikkagi mõnus nautida seda vabadust minna sinna püüdma, kuhu hing kutsub. Mis kasu neist kalarohketest jõgedest lõpuks ikka on, kui kuskilt ligi ei saa ja püük lubatud vaid silla alt...
The following user(s) said Thank You: ceemic, Foreman

More
7 years 10 months ago #8178 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Sommid on targad, nagu näha, silla alused on ju alati parimad kalakohad! Eriti hea, kui veel raudteesild on.
More
7 years 10 months ago #8190 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Svennu lendõngeteemas:
"Jah! Ühtäkki näivad jõed jälle kalarikkad. Igas käänakus ja käänaku vahel keegi mulistab. Kevadel oli aga läbivaks probleemiks see, et jõeforell on meie jõgedest kadunud. Julgemad isegi väitsid, et tegu lausa ohustatud liigiga. Soovitaksin neil just nüüd jõgede äärde minna ja vastupidises veenduda!"
Ei tahaks kohe tõrvatilka meepotti valada, kuid siiski lisaks soovitaks ka sügiseti käija paaril-kolmel kudukärestikul pesi loendamas. Ja nii ridamisi aastakümneid, et saaks realistlikult võrrelda käimasolevaid tendentse.
More
7 years 10 months ago #8192 by karelu
Replied by karelu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Algaja forellimehe küsimused vol 3!

Sai siis täna kella 17 ajal poolteist tundi ühe Põlvamaa jõe ääres käidud. Ilm oli palav ja taevas selge ning päikseline.
Kohale jõudes oli mõne minutiga selge et kala oli jões palju. Iga natukese aja tagant käidi sulps ja sulps pinnal putukaid söömas. Kõndisin ülesvoolu ja loopisin pöörlevaga jõge järjest läbi, kusjuures ühtegi kontakti polnud. Ei teinud sellest suurt numbrit kuni lõpuks jõudsin mõnusa käänakuni, kus sügavamad augud ja ka oksasodi, kus ilmselt kalal mõnus peituda. Seal oli kalade aktiivsus seni kõige suurem, jäi mulje et mitu kala käisid kordamööda pikema aja vältel järjest pinnal toitumas, sealjuures tundus vähemalt üks neist olevat mõõdukala.
Tegin siis viimase kalalkäigu edulisema landiga u 15 viset sinna piirkonda, kus kalad liikusid ja mingit huvi ei paistnud landi vastu olevat. Lõpuks oli 20 minutit möödas ja olin läbi proovinud u 10 erinevat lanti (väiksed vooblerid, paljudes eri toonides nr 2 pöörlevad) ja mitte ühtegi võttu, kuigi samal ajal kalad jätkasid putukatega maiustamist ja olen suht kindel et ise jäin märkamatuks terve selle aja.

Seega minu küsimus: mida sellises olukorras teha, kui ise lendõngemees pole? Kas ongi nii, et kui on ühepäevikute aeg käes, siis pole mõtet lanti leotama minna või on mingi nipp mis paneb lisaks putukatele kalasid ka lanti himustama?
More
7 years 10 months ago #8193 by tere112
Replied by tere112 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ma siin eile käisin ka proovimas, umbes kell 3 päeval olin jõe ääres, jõgi paksult forelle täis, elu kees. Olin kuni kella 9-ni ja selle ajaga käis kaldal umbes 40 alamõõdulist. Üks ilus mõõdu kala läks otsast, kuna ligi 2m kõrgune murdunud puu tüügas oli ees, ning ridva otsa üle selle tahtsin tõsta ja plehku ta siis panigi. Täna läksin umbes kella 4-ks õhtul jõe äärde ja seis sama- umbes 20 alakat käis kaldal ja üks ilus mõõdukala läks jällegi otsast kuna sai ka ridva otsa kõrgemale tõstetud.

Küsimus siis selline, et 2 mõõdukala äraminekut selliselt et ridva otsa olen tõstnud üles. Kas see vale lüke kui vaja kala näiteks puunottidest vms pahnast eemal hoida?
Time to create page: 0.113 seconds
Powered by Kunena Forum