Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 9 months ago #8211 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Heia !
Kas keegi veel jõekat ka jahib? Kuidagi vaikseks see teema jäänud. Peaks ehk uue koprajahi teema siia foorumisse lisama. :) Eila pisut vihma tegi ja peale lõunat jõele sõitsin. Ilm oli kuramuse vahelduv ega jõe ääres vihma saanudki. Hakkas juba päikestki näitama. Ühe väiksema lõigu kõndisin siiski läbi. Rada oli korralik ees, mõnusad suured visketaskud rohu sisse tallatud. Ilmselt lennukamehed meisterdanud. Arvasin et päevikuaeg nüüd ümber saanud aga mõned üksikud siiski veel jõele laskusid. Mulksutamist väga ei täheldanud. Alla voolu liikudes üks väga kitsas augukoht rohtude vahel silma jäi, tundus et on sügav seal aga katsu visata. Siiski üritasin lanti sokutada õigesse kohta ning õnnestus. Kerimiseks aga ruumi napiks jäi, üsna pea tuli lant hooga välja tõmmata et mitte rohtu ei jookseks. Lanti välja tõmmates nägin kuis keegi just haarata püüdis ja nina eest tal ära tõmbasin. Järgmine vise samasse auku aga ebaõnnestus, viskasin rohuserva ja tõmbasin sealt kaasa hunniku maltsa kala asemel. Käisin tuuri alla voolu ära ja samasse kohta naastes vahetasin landi tuusti vastu välja. Arvasin et suudan sellega täpsema viske sooritada. Kolmas või neljas vise ja kala haaras. Tõmbas muidugi rohtu kohe kuna seal polnudki suurt peale rohu miskit. Hoidsin pinges ja jupp aega istusin juba ja miskit ei toimunud, ei mingit liikumist. Ei teadnuki kas pääses ta minema või nii kinni mässis. Järgi ma sinna ronida ka ei tahtnud. Lihtsalt hakkasin vaikselt pinget suurendama, et katkeb siis olgu nii. Väga katkemise piiril ta liikuma hakkas ja kala siiski küljes. Kala oli nii vagusi, et vedasin üle rohtude kaldasse. Ei teagi kas tal hapniku puudus seal ehk tekkis.
Väga heledat tooni emane isend, mõned üksikud punased tähnid saba otsas. Sellised väliselt väga heledad on aga seest poolt tulipunased ning väga maitsvad, nii ka sel korral.
Mõõdud tal L-50 , 1545g
Attachments:
The following user(s) said Thank You: karlan, STF, Foreman
More
7 years 9 months ago #8212 by Tony
Replied by Tony on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Makrell, mis ritv sul on? Kui saladus pole :)

More
7 years 9 months ago #8213 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kena kala, Makrell.

Ritv on Fenwick River Runner, aga mind huvitab jälle, mis rulli poolile keritud on. Nöör või tamiil ja viitsid ehk paari sõnaga rääkida, kuidas sellega rahul? Ma nimelt parajasti just tahakski exofili millegi vastu välja vahetada.
More
7 years 9 months ago #8214 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Exofili vahetamiseks on soovitus värske Exofil.
More
7 years 9 months ago #8215 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Hea kui kuskil ka piisake vihma tuleb vahepeal.Kena kala.Ilmselgelt merika-jõeka hübriid :)
More
7 years 9 months ago #8216 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
See ritv on jah Fenwick River Runner, kõige pikem mis saada oli 7,6 jalga. Tegemist esimese versiooniga sellest sarjast. Teine väljalase on veel parem kui esimene, soovitan seda ritva. Pikkus on nii ja naa. Suvel pika maltsaga võiks veel pikemgi olla aga samas võsa vahel jälle lühem võiks. Kes kus kohas rohkem kolab.
Ma isegi ei tea mis on exofil. :) Mul sellele rullile hetkel keritud Varivas Super Trout Advance twitch master. Jäle pikk nimi tal, loodan et midagi veel puudu ei jäänud. Eelmine aasta sama kasutasin ning sel aastal jälle selle sama soetasin. Ei jõua mina neid kõiki läbi testida, ilmselt ei jaksakski. Täitsa Ok mono mu arust. nöörist ei tahaks ma kuuldagi jõeka püügil. Omal kasutusel 8Lb kuna püüan lantidega, liitsu puhul ilmselt 6Lb parim variant oleks.
Klõpsasin ka pildi sellest heledast kalast seest poolt
Attachments:
Time to create page: 0.230 seconds
Powered by Kunena Forum