Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 9 months ago - 7 years 9 months ago #8315 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Last edit: 7 years 9 months ago by hannes.
More
7 years 9 months ago #8316 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Algul vaatasin et keegi on täpselt minu kala kinni nabinud. Justku mäletan, et nahka ta pistsin. Lisan sellest kalast veel ühe foto siia juurde.

Eks ta ole, mere ja jõe vorm hakkavad aina rohkem segunema. Nii mõnedki kinnised forellijõed ju nüüdseks vaba pääsuga merre on.
Scuba sinu viimase püügiaruande juurde tagasi tulles tahtsin tegelt küsida kas tegid CR tollele pildil olevale isendile. ;) Võtsid kohe kuidagi kaitsva poosi. Ei taha ma uskuda, et ahne oled. Kui aastas vaid paarkend kala koju viid ei saa seda kuidagi öelda. Mulle on mulje jäänud, et fännad jõekapüüki täiega ning käid ka palju see juures. Loomulikult on korralikku kala raskem tagasi lasta kui väikest. See võtab aega, kuid harjub ära. Eelmine sügis oli vast üks viletsamaid kudeaastaid üle pika aja. Arvan et kala kel eelmise aasta mari veel sees ilmselt tuleva sügis koos värskega välja ta luristab. Sel suvel kena jõekailma palju olnud usun et fanattidel kel võimalust käia lõbu laialt on.
Attachments:

More
7 years 9 months ago #8319 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Makrell:Need kolm kellest jutt sõitsid mu suitsuahju kaasaarvatud see,kel mari sees oli.Kusjuures mitte ainult ühe aasta oma,munasarjad olid kõhuseinaga liitunud,ei usu,et see kudema oleks enam läinudki.Aga vahet pole,nüüd ta veine teekond lõppenud.
More
7 years 9 months ago #8320 by LeechiMees
Replied by LeechiMees on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tere kaasvõitlejad

Sai ka kevadel forelli püügiga alustatud, kui sõber mu jõe äärde vedas ning pisiku mullegi andis. Jube asi ikka. Vahest jõe äärde kõmpides, kuskilt läbi soode ja metsade, mõtled et kas me oleme ikka normaalsed ning peaks äkki uue hobi valima :)

Sai täna Valgejõel mitut uut lõiku uuritud ning võrreldes kevadise veega oli see ikka korralikult läbipaistmatuks muutunud. Jõe ääres käis puhas tühja vehkimine ning kontakte ei olnud.

Kas see on iga suvin asi, et vesi muutub sogaseks või see on ajutine?
Tähele pannud, et mõni jõgi on suurte sademete tõttu ikka korralikult tõusnud ning sogaseks läinud aga mõni jällegi mitte.
More
7 years 9 months ago #8322 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Suviti reeglina veetase madalam ja vesi ka puhtam on, kui kevadeti. Suvel on tugevad paduvihmad need, mis vee kiirelt sogaseks teha võivad, niiet ilmselt on asi selles.
More
7 years 9 months ago #8323 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mida rohkem on jõe valgalal põllumajanduslikke maastikke, seda rohkem on tehtud ka maaparanduslikke töid ja seetõttu kannavad need jõed kaasa ka rohkem setteid ja sogastuvad. Looduslikel maastikel voolavate jõgede vesi jääb märgatavalt selgemaks.
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum