Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 11 months ago #8168 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Sul nagu mingi imemagnet landi küljes.Ma pole ammu sellist ujumaski näinud.Pildi järgi nii vähe kaalu ei usukski.Minu senine rekord sama pikkuse juures 2,5 lausa kaalus
More
7 years 11 months ago #8169 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Jah eks kalad ole nii samuti nagu inimesed, mõni jämum kui teine. See kala suht tavalises proportsioonis oli, ei ole püütud kusagilt pätsijõest. Kuigi ka sellest jõest on püütud näiteks 47cm ja 1,54 isend. Kivi millel kala lebab ilmselt pisut ka kumer on ja see pärast ehk mingi nurga alt kala jässakam paistab. Kala tabatud õhta ca kella 10-ne ajal. Pildistades hakkas seebikas automaatselt välku peale viskama. Ilma välguta pildid suht kehvakesed välja kukkusid.(pole statiivi)
Viskan ühe pildi ka välguga klõpsatult.
Kõigil ARE vobleritel alates sellest aastast sisse lisatud tükike forellimagnetit. Sellest peaks piisama, et kala korralikult võtma saada. (Y)
Attachments:

More
7 years 11 months ago #8170 by tonuv
Replied by tonuv on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ma arvan, et keegi ei kahtlegi, et Are voblerid on tasemel. On tõesti hea mänguga ja kvaliteetsed. Kuid siiski ei ole selle mehe kalade puhul "süüdi" landid vaid mees ise. No on siis Scuba poolt mainitud magnet, täiskuu või käsi. Mina arvan, et meistriks sünnitakse. Olgu mis on, kõva kalamees! Sel aastal ei saada kilostki ja mees, kes pole ammu käinud, läheb ja mitte ei saa, vaid jällegi sellise kala, mida enamus kunagi ei saa, käigu palju tahab :) Üks kord joppab, kaks korda on õnn, iga aasta aga oskus.
More
7 years 11 months ago #8171 by karelu
Replied by karelu on topic Jõeforelli hooaeg 2016

Madis wrote: Tõenäoliselt käisid P***a jõel. See on kasvulava ja sinan väga mõõdukala pole mõtet otsima minna. Mõõdukala elab allpool suuremas P**i jões :)


Selgeltnägija :D, mille põhjal otsustasid?
More
7 years 11 months ago #8172 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ühest küljest kahtlustangi,et seda magnetit pannakse just osadele lantidele.Teisest küljest hea,et Makrell harva kalal käib ;)
More
7 years 10 months ago #8175 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kuulge mehed ei maksa liialdada. Kõigil on vahel õnne, kellelgi võipala pisut rohkem. Enne selle kala tabamist mõningad päevad varem oli mul sünna. Võipala tähtpäeva puhul lihtsalt anti. Tõsi ta on, et aastast aastasse kala aina vähemaks jääb. Kohtasin seal jõe ääres üht kohalikku tüüpi ning paar sõna sai vesteldud temaga. Eelmine aasta olevat püüdnud välja üle 40-e forelli ütles, mõõdult alates ca 30cm. Täiesti mõttetu ju, parem kui poleks teda üldse kohanud. Ilmselt pere nälgas. Kui selline ahnitsemine jätkub on populatsioon languses veel palju aastaid.
Suvi möödub meil nii kärmelt, hirmsasti tahaks käia ja palju. Kasvõi üle päeva käiks kui võimalust oleks, istukski ainult jõgede ääres.
Time to create page: 0.195 seconds
Powered by Kunena Forum