Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
12. veebruar 2016 19.43 #7724 Jeekim
Ei hakka mingit seisukohta väljendama vaid küsin - mis on hea põhjus jõge nimeliselt mainida? Vaikimise põhjust küll mõistan.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862, Svennu
Teema on lukustatud.
Info
12. veebruar 2016 21.23 #7725 scuba
Vaikivad need,kes oma saladuslikust jõest kala ei saa,aga kui ikka äge ja suuri saake andev jõgi,siis miks mitte sellest kõigle rääkida ja reportaazhe teha.Eurooplasele on altruism ja vastutulelikkus väga omane.Kuidas muidu tänane õhtune võtt oli kah?Mitu autot sillal ja mitu autot pidurdas Vahuka sillale lähenedes.?Mitu autot lahkus silla juurest lössis rehvide ja vastu maad kriipiva põhjaga? :evil:
Teema on lukustatud.
Info
12. veebruar 2016 22.18 #7726 Jeekim
Kui sind tõesti huvitab autosid sildade juures uurida, siis ma seda osa postitusest demagoogiaks ei peagi.
Teema on lukustatud.
Info
12. veebruar 2016 23.00 - 12. veebruar 2016 23.22 #7727 Kix
Kix vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Suht üleforsseeritud teema see kontroll. Kui oled jõe ääres , reaalselt jõe ääes tonkarakenduse ja muude tiluliludega, on trahvitegemine inspektori aukohus. Kui keegi saab trahvi aga kahva ja tonkade eest pagasnikus, kusagil sillapeal parkides, vaatamata et jõgi visuaalselt käeulatuses, on see põhjendatud vaid trahvisaaja rumalsuega ning ükskõiksusega. Kui kaevata antud otsus edasi, ei saaks mitte üks kohtunik tunnistada õigustatuks langetatud otsust võimalikust seaduserikkumisest, kuna puudub kuriteo koosseis. Fakt! Polnud tabatud püüdmast, isegi mitte püügipaigast ja ka vahendid pole keelatute loetelus. Puhas pseudoprobeelm, stiilis : tooli jala alt tuli vilt ära ja kraapis parketi ära, kaeban tootja kohtusse, kehv parkett! Kalastusest räkides, siis ilmselt ongi tegu eesti ühest vähestest selgeveelistest jõgedest- lõunas vesi nagu kohv ja nädalajagu pole kala trehvanud.
Ainus tulem Põlva mk eelmisel laupäeval, sentimeetritelt mõõdus kuid kõhn nagu maikuunne uba!

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu
Teema on lukustatud.
Info
12. veebruar 2016 23.34 #7728 makrell
Ehh mehed ! Ma loen ja imestan päris tõega kohe. Võipala ma ise kuidagi imelik ning asjast valesti aru saanud. Siit viimasel ajal muud ei kuulegi kui vahukas ja vahukas. Mul on tõega pisut kahju kohe sellest väiksest jõekesest. See on kuradima ilus väike jõeke. See trambitakse ju nii segamini selle reklaami peale. Umbes kolm aastat tagasi vist oli kui see jõeke p...e keerati. Kui minu endine hea sõber reklaamvideo meisterdas tollest väiksest jõekesest. Ma nüüd küsiks temalt mis kasu ta lõikas selle pealt? Usun et ta on nüüdseks ammu aru saanud mis tembu ta tegi. Kella tagasi ei keera. Tol ajal käis seal väga vähe rahvast mingil lõigul, teatud kindlad näod vaid. Aga nagu ma algul juba mainisin on võipala asi minus eneses. Mida keegi kalapüügi all mõtleb, mida keegi otsib? Võib olla keegi käib seal kohtamas hoopis. Kui tahan näha rahvast siis lähen laadale või Rimisse näiteks. Mina lähen metsa või rabasse jõe äärde otsima rahu ja vaikust, tahan puhata inimestest. See on fantastiline aeg mis seal veedetud on. Ma ei hakka seal kellegagi võidu jooksma.
Sõitsin ka kolmapäeva lõuna paiku läbi sealt kandist. Lugesin mina 5 autot kahe truubi peale kokku. Metsa parklasse sisse ei keeranud, usun et ka seal parkis veel keegi. Ma ei mäleta millal viimati käisin seal, sellest peaks olema mitu aastat. Mulle piisas sellest läbisõidust, et ilmselt sinna kanti jälle mitu aastat mitte minna. Kuigi need ilusad jõekesed kutsuvad ja tirivad sind vägisi tagasi. Need kiftid juurikaalused kus võib lanti vedades välja karata mõni priske täpiline või mõni tumeda veega käänak kus hämaras näed suurt kogu landile lähenemas. Need hetked ei unune, vaid sööbivad mällu. Selleks me seal ju käime. See põnevus!
Ärge mehed pange tähele ma olen lihtsalt liialt otsekohene ning avameelne.
Teie ajage omi asju edasi, ärge laske end häirida. (Y)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Sukiman, sven862, STF, Reamees Ahven, Justas, kopamees, rara
Teema on lukustatud.
Info
13. veebruar 2016 01.31 #7729 Ilves
Mis paneb ütlema jõe nime? On siin foorumis mõni inimene, kes ei tea Vahujõge? Või üldse järva jõgesid. Luba ostes näed ju kõikide jõgede nimesid, kus forell sees. Siin foorumis on tekkinud mõistev seltskond ja miks mitte öelda kust sa kala said? Nagunii on koormus jõgedel suur ja pmst iga päev keegi peal. Kindlasti ma ei lähe kalale.ee lehele mainima kust ma kala sain.
Teema on lukustatud.
Info
13. veebruar 2016 02.30 #7730 Reamees Ahven
Pardon, mehed. Sain aru, et tegin nahka pisut. Igatahes olen nüüd võtnud õppust ja liiga detailselt oma retkesid ei portreteeri. Lihtsalt peamiselt merikahuvilisena olin veidi ehk jõeka suhtes liiga kohaspetsiifiline. Hääd nädalavahetust. Ehk trehvab. :)
Teema on lukustatud.
Info
13. veebruar 2016 09.14 #7731 scuba
Selle asja nimetus on turundus ja reklaam.Kui ikka sulle lemmikfilmi ajal korduvalt mingit pesupulbrit näidatakse siis mingi osa inimesi seda ka ostab.Muidu ju selle nimel suurt raha ei kulutataks.OLgugi,et poes on erinevad pulbrid reas ja kõik teavad neid.Sama lugu on jõgedega mingil määral.Tahate ühte kohta rahvast kontsentreerida,siis rääkige sellest jõest,kiitke vee selgust ja kallaste puhtust,pajatage nähtud kollidest ja kätte saadud 600 grammistest.Lisage veel äratuntavat foto ja videomaterjali ja lKüll sinna mehi lähemalt ja kaugelt tuleb,kes muidu polnud viitsinud jõge külastada.See on inimloomuses,pane pilt 2 kilosest ja püügikohaks Neeva kanal Tallinna maantest ülesvoolu ja homme on trassi liiklus parkivate autode pärast häiritud.Aga eks osad inimesed ongi seltskondlikumad ja üksindust ei talu.
Teema on lukustatud.
Info
13. veebruar 2016 09.23 #7732 scuba
Ja ma ei näe küll vahet millises portaalis kas kalale ees või siin või kolmandas kohas pajatada.Eestis ju rahvaarv suht piiratud ja samad näod igal pool.Kas kuskil on mingi parem seltskond kui teises kohas?.Kahtlen.Sest kõlab rassistlikult. B)
Teema on lukustatud.
Info
13. veebruar 2016 20.26 #7733 Huligaan
Tänane päev algas tavalise 6.20 äratusega, kohvi ja koera õue viimisega.
Asjatoimetused tehtud, kalavarustus üle kontrollitud nind pakitud võis sõit alata. Sõber Jaan, kellega eelmise aasta nullitasin, korjas peale ja sõit võis alata. Esimene peatus oli 60 km ühele poole Tallinnat ( jajah, kindlasti ütlen ju :D ). Kaardilt tundus lõik ideaalne, metsa sees ja käänuline. Kohale jõudes selgus et pisikesest jõest on saanud tänu päikese aktiivsusele Väike Pärnu jõgi.
Natuke kirutud ja vannutud sai uuesti kaart ette võetud. Otsustasime 120 km teisele poole Tallinnat sõita, kuna seal oli tuttav jõelõik. Mõeldud tehtud!
Kohale jõudes avanes ilus vaatepilt: jää läinud, ilm ilus, vesi natukene kõrgem kui tavaliselt aga ei heidutanud. Pool tunnikest loopimist ja hakkas tekkima kahtlus et kala ei ole kodus.
Uuesti kaart ette - ülesvoolu vaja saada. Uus koht valitud ja minekut.
Kohale jõudes just üks kalamees saabus ning ütles et jube kõrge ja kiire vool - tulemus null!
Kurat - kaua võib!
Uuesti kaart ette - uus koht valitud ning minekule.
Muidugi GPS arvas et liikuvaks sõidukiks on Unimog, ega muidu vist sellist teekonda ei oleks pakkunud, aga see selleks ...
Poole tee peal oli takistuseks relvastatud valve ning edasi ei lubatud!!! Fakit! kell oli juba 13 ja ikka ei ole kala näinud - isegi polnud üle 20-30 minuti lanti loopida saanud.

Sai siis uuesti, 4 kord vast, asukohta vahetatud.
GPS arvas sellel korral et tegu on amfiibautoga, õnneks Jeti ära ei uppunud :)

5. kohta jõudes valdas juba pettumus - väsinud ja tüdinenud ning koht ei olnud ka väga motiveerivam, AGA kui juba sain nii kaugele sõidetud, siis varustus selga ning minekule.

Enne kui korralikult sai käe soojaks visatud, pages pisikene forellikene minu nägemise peale minekule - jess kala!!

Edasi ja ikka kaugemale laveerides vee ja kopraaukude vahel.
Ilusa kurvi peal Jaanil kala, ritv paindes ja puha. Natukene rahmeldamist ning kaldal oli 43cm isend.
Ma ei ole loomult kade inimene, aga krt ajas sappi ülesse küll!
Õnnetud 20 minutit hiljem - ideaalne vise vastaskalda kahe mätta vahele, 3-4 tiiru kerimist ja võtt! Sidur rebenes ja kärises aga Jaani kahvatöö tulemusel sain ka mina, elu esimese 32 cm isendi!

Selline pisikene kala pakkus piiritut rõõmu ja adrenaliini! Arvestades seda et möödunud hooajal sai käidud vaid loodust nautimas ja landiloopimist harjutamas.

Kokku kogu tänane teekond oli 400km! Aga kõik on tasutud ka eelmise aasta nullitamised!

Kokkuvõtvalt, sigalahe üritus on jõeforellipüük!

Raudseid närve :)

Kui pea ei jaga, siis rahakott korrutab!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Rainer, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
13. veebruar 2016 21.09 - 13. veebruar 2016 21.10 #7734 TT
TT vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Õnnestus täna ka 1. käik ära teha. Esimese jõe vesi oli korralikult sogane, 1,5h püüdsin teda ilma ühegi kontaktita. Siis edasi järgmisele jõekesele, vee värvus oli võrreldes eelmisega tunduvalt parem kuid kala end siiski lähima tunni aja jooksul ei näidanud. Ühel hetkel ühe roika alt üks ca 30cm pöörlevale otsa hüppas, pakkus veidike vaatemängu ja lahkus siis. Landivahetus ja edasi. Otsa kinnitatud vobleriga tuli esimesel viskel ka ca 30 cm kala kaldale. Kala vabastatud läks järgmise kontaktini aega kusagil 2 tundi. Pärast mõningaid landikaotusi oli otsas tunda juba suuremat sorti isendit, L40 ja kaldale, aga kuradima peenike teine. See selleks, liikusin veel ca 1,5h edasi ja üks 20cm veel voblerit uudistamas käis aga see oli kõik.

Edu!
Teema on lukustatud.
Info
14. veebruar 2016 10.16 - 14. veebruar 2016 12.06 #7735 Justas

Ilves kirjutas: Mis paneb ütlema jõe nime? On siin foorumis mõni inimene, kes ei tea Vahujõge? Või üldse järva jõgesid. Luba ostes näed ju kõikide jõgede nimesid, kus forell sees. Siin foorumis on tekkinud mõistev seltskond ja miks mitte öelda kust sa kala said? Nagunii on koormus jõgedel suur ja pmst iga päev keegi peal. Kindlasti ma ei lähe kalale.ee lehele mainima kust ma kala sain.

Seltskond on hea - jah. Aga siin on mitte ainult seltskond.

Ja ma ei usu, et nad ei pane väiksed kalad kotti, ei usu et nad ei tee sitta kaldal, jne.
Kui on vaja jõe nimi teada - saab küsida privatsõnumis. Siis saaja saab vaadata, kes sa oled ja otsustab - kas avada või ei, kas võtta endale vastutus selle eest või ei.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
14. veebruar 2016 11.13 #7736 Ilves
Oki mehed. Ei hakka vaidlema siin ja jätan edaspidi jõe nimed enda teada.
Teema on lukustatud.
Info
14. veebruar 2016 12.57 #7737 aivo koertega
pekki see vahukas-seal aind alamöödulised siblivad4 tundi ja ei miskit
Teema on lukustatud.
Info
14. veebruar 2016 13.41 #7738 Svennu
Ära valesti aru saa. Minu kommentaar ei ole üldse paha pärast aga mis Sa siis arvasid? Et marsid kohale ja tuled kolme mõõdukalaga tagasi peale 4h püüki? Kindlasti ei ole tegu sellise jõega, kus on lihtne püüda, rääkimata kala kättesaamisest. Absoluutselt iga jõgi nõuab pühendumust ja tundmaõppimist. Seda naljakam näib see tormijooks sinna viimasel ajal.

Makrell, võrreldes 5+a taguse ajaga on igal pool kalu vähemaks jäänud. Igal jõel on käijaid rohkem ja rajad aina rohkem mudased. See, mis oli vanasti, on minevik. Elama peame paraku tänapäevas ja heietada selle üle, et küll oli tore kunagi varem seal vahukal teatud seltskonna siseringis käia ja suuri kalu püüda, pole mõtet. Mäletan isegi aega, kui põldudevahelisel pikal sirgel ujusid vahepeal torpeedodena kenad kalad mööda. Täna on uus situatsioon, kus see sirge on phm kalatühi - hea õnne korral mõnd mõõdukala näed, kui sedagi. Aga et nüüd heietama selle üle hataka, et oioi, küll oli kunagi seal tore ja nüüd nii mõtetu? Kas see muudab miskit?
Kõigil kodanikel on õigus viibida looduses ja kui vastavad load olemas, siis püüda loodusest kala, jahtida loomi/linde. See, et sinu endisel lemmikjõel käib tänapäeval iga päev 2-3 meest ning selles süüdistada ühe endise sõbra videot, on natuke ülekohtune, kas sa ei leia?
Pigem võiks asja sedasi näha, et peale seda, kui jõgi lisalehele kanti, hakati seal palju rohkem käima. Eks see lisaleht ju paras reklaam ole oma olemuselt? Selle küsitud tasu jaksab ka töötu abirahade või pensioni eest kohalik mees maksta.
Teema on lukustatud.
Info
14. veebruar 2016 14.27 - 14. veebruar 2016 16.21 #7739 Svennu
Lisalehest veel. Õigemini seal olevatest niredest. Võtame nüüd kaks äärmust - Norra oja ja Pärnu jõe lõik. Need kaks veekogu on OMA OLEMUSELT piisavalt erinevad, sellega vast nõustuvad kõik, kes neil püüdnud või visuaalselt näinud. Minu küsimus oleks, et kui palju mahub jõgesid ja/või jõelõike nende kahe vahele, mis OMA OLEMUSELT sarnanevad neile? Selliseid jõgesid on ju tohutult, mis pole kaardile märgitud aga kus ometigi on forell sees ja ongi pigem oma olemuselt forellikad, kui misiganes muud jõed. Samas pole ilmselt ükski mees sellega nõus, et tema "salalõik/salajõgi" lisakaardile kantaks, kuna sellele järgnev on juba ette teada.
Kui riik tahab eri kalaliigilt saada eri tasu, siis võiks äkki ollagi võimalus osta "jõeforelli püügiloa" ja sellega saab püüdja õiguse, antud kala kotti panna ning püüda kust iganes, v.a aastaringse keelu all olevad jõed + liigi keeluajal. Muul juhul püüa palju tahad ja kust tahad, kuni forelli kotis pole, oled õige mees ka ilma loata. Kõike seda jõgede nimesid nimetamata. Minu meelest oleks selline võimalus palju läbipaistvam - hetkel püüab kesiganes ja millaliganes mõnel sellisel nirel, kus püügikalade populatsioonist on 90% forellid ja ei maksa selle eest mingit lisatasu.
No ja kui keegi kardab, et siis hakatakse vahukal massiliselt haugi ja ahvenat keeluajal püüdma, siis pangu neile praeguses nimekirjas olevatele jõgedel lisakeeld juurde - anyway on nad juba n.ö teada-tuntud jõed. Lisakeeluks siis näiteks püügivahendiga kallasrajal viibimise keeld 15.09-01.02

Ma ei hakka siin konkreetseid nimesid nimetama aga tõesti jääb arusamatuks, mille poolest need norra ja pärnu jõe lõigud erilisemad on kui paljud-paljud teised, kus forell täiesti domineeriv liik on ja pigem mõni teine kala on erand, kes otsa hakkab.
Teema on lukustatud.